آنالیز سیلیکات سدیم

بخش های این محتوا:

آنالیز سیلیکات سدیم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در این مقاله به آنالیز سیلیکات سدیم میپردازیم. مواد شیمیایی مختلف در زندگی امروز بشر بسیار مهم و تاثیر گذار هستند. از این رو بررسی و شناخت این مواد میتواند به ما کمک زیادی داشته باشد. بدر مقالات قبل نیز به آنالیز مواد شیمیایی مختلف دیگری نطیر ویتامین سی و یا متاسیلیکات سدیم و غیره پرداخته ایم.  شما عزیزان میتوانید برای شناخت هر چه بیشتر و بهتر آن ها به مقالات پیشین مراجعه نمایید. اما این مقاله صرفا برای بررسی سیلیکات سدیم طراحی شده است. چنانچه به این موضوع علاقه مند هستید و در راستای هدف و خاست شماست تا انتها با ما باشید. زیرا ما تمام سعی خود را کرده ایم مطالب را با زبانی روان و ساده برای شما عزیزان ارائه کنیم. برای مطالعه منابع مشابه نیز میتوانید به مقالات زیر مراجعه نمایید:

آنالیز سیلیکات سدیم

در این بخش به آنالیزر سیلیکات سدیم میپردازیم. پس با ما باشید. این ماده نوعی ترکیب شیمیایی معدنی یا آلی بوده که دارای فرمول شیمیایی Na2SiO3 است. جرم ملوکولی سیلیکات سدیم 122.07 است و جامدی شفافا بی رنگ و یا به صورت پودر سفید رنگ است. سیلیکات سدیم محلول در آب است و دارای pH معادل بین 10 تا 12 است. این ماده در ایران در دو نوع چینی و آلمانی موجود است. از طرفی سیلیکات سدیم در دو نوع مایع و جامد در اختیار مشتریان قرار میگیرد.گفتنی است که نام دیگر سیلیکات سدیم آب شیشه است. این ماده در صنایع مختلف صابون سازی، حفاری، پلاستیک سازی و غیره مورد استفاده قرار میگیرذ. قیمت این محصول بر اساس کیفیت، کشور تولید کننده، نوع جامد یا مایع بودن آن و غیره متغیر است. همچنین بسته به قیمت دلار و نحوه قیمت گذاری شرکت عرضه کننده قیمت ها متفاوت خواهد بود.

خواص سدیم سیلیکات چیست؟

در راستای آنالیز سیدیم سیلیکات میخواهیم به خواص این ماده بپردازیم. همانطور که گفته شد این ماده یک ماده قلیایی بوده پس در محیط های قلیایی پایدار است. اگر سیلیکات سدیم را در آب گرم حل کنیم یک نوع ماده سخت به نام ژل سیلیکا ایجاد میشود. این ماده به عنوان یک خشک کننده در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده خاصیت ضد حریق داشته و از آن به عنوان یک ماده اولیه در تولید محصولات ضد حریق استفاده میکنند. سیلیکات سدیم مایع نیز به دلیل اینکه در شرایط اسیدی یک ژل شیشه ای سخت تشکیل میدهد از آن برای تهیه سیمان و بتن استفاده میکنند. اما مهم ترین ویژگی این ماده ارزان بودن آن است از این رو استفاده از آن در صنایع مختلف کاملا بصرفه است.

پویش اروین میعان

پویش اروین میعان یکی از شرکت های وارد کننده و عرضه کننده انواع موادشیمیایی است. تمامی مواد شیمیایی ارائه شده توسط این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو پیشنهاد میشود که برای خط تولید خود از سیلیکات سدیم موجود در سایت پویش اروین میعان اقدام به خرید نمایید. تمامی مواد شیمیایی موجود در این وب سایت کاملا اورجینال بوده و از قیمت و کیفیت بی نظیری برخوردار هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *