اروزیل فایبرگلاس چیست؟

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: در مقاله قبل کاربرد اروزیل در داروسازی را شرح دادیم. اما حال سوال اینجاست که اروزیل فایبرگلاس چیست؟ همانطور که در مقاله قبل توضیح دادیم اروزیل علاوه بر صنعت داروسازی در صنایع دیگر کاربرد دارد. یکی از این صنایع که در آن از اروزیل استفاده میشود، صنعت فایبرگلاس است. فایبرگلاس نوعی کامپوزیت است که از مواد پلیمری و الیاف شیشه ساخته شده است. اما اینکه دقیقا فایبرگلاس چیست و چه کاربردی دارد را در ادامه این مقاله شرح خواهیم داد. پس اگر مایل به دریافت این اطلاعات بودید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فایبرگلاس چیست؟

اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که اروزیل فایبرگلاس چیست؟ لازم است بدانیم که فایبرگلاس چیست؟ در واقع فایبرگلاس صنعتی است که در آن ورق های فایبرگلاس ساخته میشود. این ورق ها مخلوطی از رزین پلی استر، رنگ، الیاف شیشه و مواد دیگر است. این ورق ها برای اماکنی مورد استفاده قرار میگرید که نیاز است علاوه بر استحکام نور نیز از آن منطقه عبور کند. مثلا مخازن آب و اسید، مخازنی هستند که نیاز به عایق بندی دارند. ورق های فایبرگلاس بهترین گزینه برای عایق بندی این قبیل مخازن هاست. این ورق ها از پوسیدگی و تحلیل رفتن مخازن جلوگیری میکند. جالب است بدانید که این ورق ها به قدری سبک و محکم هستند که از آن قطعاتی نظیر: سپر خودرو، اتاقک، سیلو سیمان، چربی گیرها، مخازن نگهداری مایعات غیره استفاده میشود.

اروزیل فایبرگلاس چیست؟

پودر اروزیل در صنایع مختلفی چون صنایع داروسازی، لوازم آرایشی-بهداشتی، صنعت فایبرگلاس و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. اروزیل به دلیل خواص مقاومتی که دارد در صنعت فایبرگلاس استفاده میشود. ژل کت ماده ای است که خاصیت پوششی دارد و از این ماده در ساخت فاییبرگلاس استفاده میشود. حال همین ژل کت از پودر اروزیل ساخته میشود. در واقه پودر اروزیل خاصیت ژل شوندگی دارد و همین خاصیت سبب میشود که از آن برای پوشانندگی استفاده شود.

پودر اروزیل چیست؟

حال آنکه فهمیدیم اروزیل فایبرگلاس چیست؟ لازم است بدانیم پودر اروزیل چیست؟ نام علمی پودر اروزیل فوم سلیکا است و نام عمومی آن سیلیس دودی است. این ماده به شدت سبک بوده و خاصیت چسبندگی دارد. چگالی این پودر بسیار کم بوده و دارای حجم زیادی است. از این رو به ذلیل خواص این ماده از آن در صنایع مختلف: رنگسازی، سرامیک ساسزی، سنگ های تزئینی و روان کننده بتن استفاده میشود. اروزیل پودر است که تحت شعله و حرارت ایجاد میشود و حاوی مقدار زیادی سیلیس سفید رنگ است.

شرکت مواد شیمایی

خب امیدوارم تا کنون فهمیده باشید اروزیل فایبرگلاس چیست؟ مواد شیمیایی از جمله اروزیل مواد مهم و پرکابردی هستند که زندگی امروزه بشر بدان وابسته است. به همین دلیل در سرتاسر دنیا شرکت مواد شیمیایی مختلف تلاش میکنند که مواد مورد نیاز کارخانه جات و تولید کننده های کشور خود را فراهم کنند. حال انکه فراهم کردن مواد شیمیایی و واردات و صادرات این مواد کار آسانی نیست. در ایران نیز شرکت های زیادی وظیفه تامین مواد شیمیایی کشور را بر عهده میگیرند و در این مسیر زمان و پول زیادی صرف میکنند. شرکت پویش ارورین میعان از جمله شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت دارد. این شرکت یکی از معتبر ترین شرکت هایی است که در این حوضه فعالیت دارد. از این رو اگر قصد سفارش مواد شیمیایی به صورت عمده دارید میتوانید از طریق سایت و یا حضوری اقدام نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *