استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی

بخش های این محتوا:

استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: بیشترین استفاده از اسید سیتریک در صنایع غذایی است. برای مثال استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی یکی از کاربرد های این ماده در صنایع غذایی است. به طوری که جالب است بدانید سالانه چیزی حدود دو میلیون تن اسید سیتریک در جهان تولید میشود. حال چیزی حدود 70 درصد از این میزان اسید سیتریک در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. پس میتوان تصور کرد که اسید سیتریک در صنایع غذایی چقدر با ارزش و مهم است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم این مقاله را به استفاده از اسید سیتریک اختصاص دهیم.

اسید سیتریک و کاربرد های آن چیست؟

طبق مطالعه ای که در سال 2015 صورت گرفت مشخص شد برخی میوه ها و سبزیجات به طور طبیعی حاوی اسید سیتریک هستند. این مواد شامل مرکباتی چون: پرتقال، لیمو و لیمو شیرین و میوه هایی چون: توت فرنگی، انواع توت ها، آناناس، زغال اخته، گیلاس، گوجه گیلاسی و سبزیجاتی چون: کنگر، انواع فلفل ها و کاهو هستند. از این رو در همان سال 2015 مقاله ای در اروپا منتشر شد. در این مقاله بیان شد که از اسید سیتریک در تولید اکثر نوشیدنی ها و نوشابه ها، تولید پنیر و حفظ ماندگاری غذا استفاده میشود. همچنین در مواد غذایی بسته بندی شده مثل استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی این ماده مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی از اسید سیتریک در تولید مواد غذایی منجمد شده نیز استفاده میشود.

استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی

در این بخش به استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی استفاده میشود. برای فراهم آوردن چربی میوه ها و غذاهای کنسرو شده از اسید سیتریک استفاده میشود. همچنین امکان رشد باکتری با نام بوتولیسم در مواد غذایی کنسرو شده بسیار بالاست. این باکتری میتواند سبب مسمومیت بسیار شدید و حتی مرگ در انسان شود. اسید سیتریک میتواند میکروب ها را مهار کند و با تنظیم پی اچ ماندگاری مواد غذایی را بالا ببرد. بنابراین از اسید سیتریک برای پایین آوردن پی اچ غذهای کنسروی به زیر 4.6 میشود و همین امر خود به ماندگاری مواد غذایی کنسروی کمک میکند. در کل اسید سیتریک یک ماده نگهدارنده بسیار قوی است که در تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

فروش اسید سیتریک

حال که با استفاده از اسید سیتریک در غذاهای کنسروی آشنا شدیم بهتر است بدانیم فروش این ماده چکونه انجام میشود. مواد شیمیایی در زندگی امروزه بشر بسیار کاربردی هستند. به طوری که نبود هر یک از این مواد میتواند تاثیر بسیار منفی در چرخ تولید داشته باشد. از این رو همواره محققان و تولید کنندگان در سرتاسر جهان در حال تولید مواد شیمیایی محتلف برای رفع نیاز های خود هستند. همچنین این تولید کننده ها سعی میکنند که موا د شیمیایی مورد نیاز کشور های دیگر را تامین کنند و با فروش مواد شیمیایی مختلف از جمله فروش اسید سیتریک سود بسیار زیادی داشته باشند.

شرکت مواد شیمیایی

از این رو صنایع مختلف مواد شیمیایی مورد نیاز خود از شرکت مواد شیمیایی مختلف به صورت عمده فراهم میکنند. این شرکت ها وظیفه خرید و فروش مواد شیمیایی را بر عهده دارند. در همین راستا شرکت پویش اروین میعان یکی از همین شرکت هاست که مواد شیمیایی با کیفیت را با مناسب ترین قیمت به دست مشتری میرساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *