استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها

بخش های این محتوا:

استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها یکی از ده ها کاربرد این ماده شیمیایی است. این ماده شیمیایی در صنایع مختلف، مهم و با ارزشی کاربرد دارد. از این رو تصمیم گرفتیم این مقاله را به یکی از کاربرد های متاسیلیکات سدیم اختصاص دهیم . مطالب پیش رو، صرفا جنبه افزایش اطلاعات عمومی شما را دارد. ولی با این حال از مقالات معتبر علمی استخراج شده است. پس اگر به این موضوعات علاقه مند هستید تا انتهای مقاله با ما باشید. چنانچه دوست داشتید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید به مقالات:

مراجعه کنید.

استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها

در این بخش به برخی از موارد استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها میپردازیم:

شته و متاسیلیکات سدیم

شته به عنوان آفت مهم گیاه گندم در نظر گرفته می شود که در تمام مراحل زراعی  فنولوژیکی صدمات شدیدی به گیاهان وارد می کند و حتی می تواند باعث مرگ گیاه شود. هدف از این مطالعه بررسی اثرات کاربرد متاسیلیکات سدیم بر مقاومت گیاهان گندم به این آفت بود. آزمایش ها در شرایط گلخانه ای و آزمایشگاهی انجام شد. طی این آزمایش در برخی از گلدان ها از سیلیکات سدیم استفاده شد و در برخی دیگر از این ماده شیمیایی استفاده نشد. نتیجه آزمایش به شکلی بود که مشخص شد که استفاده ازمتاسیلیکات سدیم ، طول عمر و تولید پوره های شته را کاهش داد و در نتیجه به گیاهان گندم در برابر این حشره آفت مقاومت نشان داد. پس تا اینجا به یکی از موارد استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها اشاره شد.

کرم ساقه خوار و متا سیلیکات سدیم

کرم ساقه خوار راه راه یکی از مخرب ترین آفات گیاه برنج است. طی این تحقیقات دفاع برنج با واسطه یک حشره کش در برابر آفات مختلف به طور گسترده گزارش شده است. که سیلیکات سدیم به عنوان منبع موثر برای کاربرد در گیاهان استفاده شده است. پس یکی دیگر از موارد استفاده از متاسیلیکات در حشره کش ها استفاده از این ماده برای از بین بردن کرم ساقه خوار در گیاه برنج است.

کاربرد های متاسیلیکات سدیم در صنایع مختلف

مقالات و تحقیقات زیادی درباره ی استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها وجود دارد. که ما دراینجا فقط به دو مورد از آن ها اشاره کردیم. حال پرداختن به برخی از کاربرد های دیگر این ماده شیمیایی خالی از لطف نیست. به طور مثال از این ماده برای تولید مواد ضد حریق استفاده میشود. همچنین از متاسیلیکات سدیم در صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی و تولید چسب نیز استفاده میشود.

شرکت مواد شیمیایی

باتوجه به کاربرد های فراوان متاسیلیکات سدیم در صنایع مختلف این ماده در به صورت عمده توسط شرکت مواد شیمیایی خرید و فروش میشود. از این رو تولید کنندگان برای تهیهن مواد شیمیایی با کیفیت به شرکت های معتبر فعال در این زمینه مراجعه میکنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *