استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی

بخش های این محتوا:

استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: اروزیل در صنایع مختلف کاربرد دارد. یکی از کاربرد های جالب آن استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی است. درواقع پودر اروزیل یکی از کاربردی ترین مواد شیمیای مورد نیازصنایع است. یکی از این صنایع صنعت رنگسازی است. به همین منظور ما قصد داریم در مقاله به این بخش از کاربرد پودر اروزیل بپردازیم. بنابراین اگر مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. چنانچه علاقه داشتید با کاربرد های دیگر این ماده آشنا شوید میتوانید به مقالات دیگر مجله علمی مراجعه کنید.

اروزیل چیست؟

حال قبل از آنکه به موضوع استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی بپردازیم لازم است بدانیم اروزیل چیست؟ اروزیل یک نوع ماده پودری شکل سبک است. این ماده حجم بالایی دارد و اگر به مواد دیگر اضافه شود باعث افزایش غلظت و چسبندگی میشود. نام دیگر اروزیل کف سیلیکا است. ساختار اصلی این ماده سیلیس است. پی اچ این ماده چیزی بین 7.33 تا 5.4 در دمای اتاق است. نقطه ذوب پودر اروزیل 1700 درجه سانتی گراد است. این ماده سفید رنگ و بدون بو است. اروزیل دارای قدرت حلالیت در آب چیزی بیش از 1 میلی گرم در لیتر است. دانسیته اروزیل 2.2 گرم است. اروزیل در دمای بیش از 2000 درجه سانتیگراد تجزیه میشود.

استفاده از پودر ارزیل در صنعت رنگسازی

یکی از کاربرد اروزیل، استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی است. اگر در تولید رنگ از ماده ای مثل اروزیل استفاده نشود ویسکوزیته رنگ پایین می آید. همین امر سبب میشود رنگ کاملا شل و آبکی باشد و در هنگام رنگ آمیزی ریزش داشته باشد. پس یکی از عوامل مهم در تولید رنگ با کیفیت استفاده از اروزیل است.

کاربرد اروزیل یا کف سیلیکا

تا اینجا با کاربرد و استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی آشنا شدیم. از کاربرد های دیگر پودر اروزیل یا کف سیلیکا میتوان به کاربرد آن در صنایع کاشی سازی، سرامیک سازی، چسب سازی، رنگ سازی، رزین سازی، لاسیتیک سازی، محصولات آرایشی، روکش ها، عایق بندی و غیره اشاره کرد. در کل تمامی مواد شیمیایی بسیار مهم و کاربردی هستند. به طوری که زندگی امروز بشر بدان وابسته است. کمبود هر یک از این مواد میتواند در روند تولید اختلال ایجاد کند. به همین دلیل است که کشور های مختلف همواره در تلاش هستند که مواد شیمیایی را تولید و یا وارد کنند. مثلا اروزیل به طو عمده توسط چین و آلمان تولید میشود. اروزیل های تولیدی نیز به اروزیل چینی و آلمانی معروف هستند.

شرکت مواد شیمایی

تولید کنندگان معمولا مواد شیمایی مورد نیاز خود را شرکت مواد شیمایی تهیه میکنند. این شرکت ها مسئول واردات و صادرات مواد شیمایی هستند. از این رو چنانچه تولید کننده ای به مواد شیمیایی به صورت عمده نیاز داشته باشد میتواند به معتبر ترین شرکت مواد شیمیایی مراجعه کند. اما لازم به ذکر است که مواد شیمیایی بی کیفیت نیز در بازار موجود هستند. پس در هنگام خرید باید دقت کافی را داشته باشیم. یکی از معتبر ترین شرکت های فروش مواد شیمیایی، شرکت پویش اروین میعان است. مشتریان میتوانند سفارشات خود را به صورت حضوری یا از طریق وبسایت ثبت کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *