استفاده پزشکی از اسید سیتریک

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: اسید سیتریک یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد و ارزشمند است. از این رو قصد داریم در این مقاله به کاربرد های مختلف آن از جمله استفاده پزشکی از اسید سیتریک بپردازیم. در کل اسید سیتریک یک ماده شیمیایی کاربردی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو شرکت های زیادی اقدام به خرید و فروش این ماده میکنند. حال چنانچه شما به عنوان یک مصرف کننده قصد خرید عمده این ماده شیمیایی را دارید ولی شرکت معتبری را نمشناسید اصلا نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم مواد شیمیایی خود را از معتبر ترین شرکت خریداری کنید. پس تا انتها با ما باشید.

اسید سیتریک چیست؟

قبل از آنکه به استفاده پزشکی اسید سیتریک بپردازیم بهتر است بدانیم که در کل اسید سیتریک چیست؟ نام دیگر اسید سیتریک، جوهر سرکه است. این ماده ترش مزه بوده به طوری که حتی علت ترش بودن مزه مرکبات را به اسید سیتریک نسبت میدهند. اما معمولا برای استفاده های صنعتی اسید سیتریک را از ذرت استخراج میکنند. اسید سیتریک استخراجی در دو نوع آبدار و بی آب تولید میشود. از این رو فروش اسید سیتریک آبدار و بی آب توسط شرکت های فروش مواد شیمیایی صورت میگیرد. جالب است بدانید اگر چه موضوع این مقاله در راستای استفاده پزشکی از اسید سیتریک است اما بیشترین کاربرد این ماده در صنایع غذایی است.

استفاده پزشکی از اسید سیتریک

اسید سیتریک در صنایع مختلف از جمله پزشکی و دارو سازی مورد استفاده قرار میگیرد. به همین منطور در این بخش به استفاده پزشکی از اسید سیتریک میپردازیم:

  • جالب است بدانید از اسید سیتریک در تولید قطره گوش مورد استفاده قرار میگیرد.
  • اسید سیتریک مایع کمک بسیار زیادی در رفع عفونت های مجاری اداری میکند.
  • از اسید سیتریک برای تولید ژل مخصوص بانوان مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده سبب تنظیم پی اچ در آن ناحیه میشود.
  • از این ماده برای تشخیص سرطان در دهانه رحم استفاده میشود.
  • از این ماده در تهیه قرص جوشان مورد استفاده قرار میگیرد.
  • از اسید سیتریک برای انتقال خون استفاده میشود.
  • از این ماده در تهیه ملین ها و دارو های مربوط به سو هاضمه نیز استفاده میشود.
  • برای درمان خشکی دهان از دارو های حاوی اسید سیتریک استفاده میشود.

کاربرد های اسید سیتریک

حال که با استفاده پزشکی از اسید سیتریک آشنا شدیم بهتر است با کاربرد های دیگر این ماده آشنا شویم. اسید سیتریک یک ماده بافر کننده، امولیسفایر، تسریع کننده و نگهدارنده است. از این رو این ماده به طور سیعی در صنایع مختلف دارویی، آرایشی و بهداشتی، غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد. این اسید یک اسید آلی ضعیف بوده و هیچ گونه خطری ندارد و کاملا بی رنگ و بی بو است.

شرکت مواد شیمیایی

از آنجایی که اسید سیتریک در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد بازار فروش خوبی هم دارد. تمامی شرکت مواد شیمیایی که در زمینه فروش فعالیت دارند این ماده را نیز موجود دارند. اما باید دقت کنید که همواره مواد شیمیایی را شرکت های معتبر خریداری کنید. یکی از معتبر ترین شرکت فروش مواد شیمیایی شرکت پویش اروین میعان است که میتوانید از آن با خیال راحت خرید کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *