اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟

بخش های این محتوا:

اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟

اسید اسکوربیک یکی از محبوب ترین مواد شیمیایی محسوب میشود که بسیاری از تولید کنندگان از آن استفاده میکنند. اما حال سوال اینجاست اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟ از آنجایی که بسیاری از تولید کنندگان دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی از این ماده شیمیایی در خط تولید خود بهره میگریند، بسیاری از وارد کنندگان مواد شیمیایی این ماده را موجود دارند. اما همانطور که میدانید کیفیت مواد شیمیایی در تولید محصول با کیفیت و باارزش و قابل اعتماد نقش موثری دارد. از این رو لازم است این مواد را از مراکز معتبر تهیه نمایید. حال اگر مرکز معتبری در این زمینه نمیشناسید ما در این مقاله به معرفی یکی از بهترین و معتبرترین مراکز پخش اسید آسکوروبیک اشاره خواهیم کرد. اما قبل از آن لازم است قدری با خود این ماده شیمیایی آشنا شویم و بعد به اصل مطلب بپردازیم.

اسید اسکوربیک چیست؟

حال که میخواهیم به به این موضوع بپردازیم که اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟ ابتدا لازم است به معرفی خود این ماده شیمیایی بپردازیم. اسید آسکوربیک همان ویتامین سی معروف است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات به طور طبیعی یافت میشود. اما چون این ویتامین بر اثر حرارت از بین میرود در بدن ذخیره نمیشود و لازم است ما آن را از طریق تغذیه به بدن خود برسانیم. این ویتامین محلول در آب بوده و به راحتی میتوان آن را با شکم خالی مصرف کرد. کمبود ویتامین سی در بدن موجب بیماری اسکوری میشود و علت نام گذاری این ماده به اسید اسکوروبیک به همین دلیل است. ویتامین سی در بسیاری از میوه ها نظیر گریپ فروت، پرتقال، لیمو و غیره یافت میشود. سبزیجاتی نظیر فلفل دلمه ای، گل کلم، کلک بروکلی و غیره نیز حاوی ویتامین C هستند.

 تاریخچه کشف اسید اسکوروبیک

در این بخش به تاریخچه کشف اسید اسکوروبیک میپردازیم. اما بخش بعدی را به موضوع اسید اسکوروبیک را از کجا تهیه کنیم؟  خواهیم پرداخت. در واقع اولین بار اسید آسکوروبیک در سال 1912 کشف شد. ولی اولین باری که اسید سیتریک به صورت آزمایشگاهی تولید شد در سال 10933 صورت گرفت. از این رو جایزه نوبل کشف اسید سیتریک در سال 1937 به دو نفر از تاثیر گذار ترین افراد در کشف این ماده اهدا شد. این دو آلبرت زنت و گیورگی و والتر نورمن هاورث بودند که موفق به دریافت این جایزه شدند. پس از آن اسید اسکوربیک به یکی از مواد شیمیایی تولید شد که در صنعت از آن استفاده میشد. از این رو این ماده به تولید انبوه رسید و در صنایع مختلف داروسازی، غذایی، آرایشی و بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار گرفت.

اسید اسکوروبیک را از کجا تهیه کنیم؟

اما حال سوال اینجاست که اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟ همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، بهتر است اسید اسکوربیک را از مراکز معتبر تهیه کرد. چرا که این ماده شیمیایی در دارو ها و صنایع غذایی و پوستی استفاده میشود. این صنایعی نیز ارتباط مستقیمی با جان و سلامت مردم دارد. حال آنکه اگر این ماده ها از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند میتوانند به افراد آسیب وارد کنند. از این رو اگر شما به عنوان یک تولید کننده قصد خرید عمده اسید آسکوربیک را دارید بهتر است به مراکز معتبر پخش این ماده مراجعه نمایید. یکی از بهترین و معتبر ترین مراکزی که این ماده شیمیایی را به فروش میرساند شرکت پویش اروین میعان است. این شرکت داری بهترین و با کیفیت ترین مواد شیمیایی از جمله اسید اسکوربیک است. به طوری که تمامی تولید کنندگان میتوانند ویتامین سی مورد نیاز خود را از این شرکت تهیه نمایند.

کاربرد های دیگر اسید اسکوربیک

حال که متوجه شدیم که اسید اسکوروبیک را از کجا تهیه کنیم؟ میخواهیم به برخی کاربرد های این ماده بپردازیم. یکی از کاربرد های جالب اسید آسکوروبیک استفاده از آن در نانوایی است. با افزودن این ماده به خمیر میتوانیم باعث ماندگاری بالای نان شویم. برای تولید آب میوه معمولا میوه ها خرد و له میشوند. با این کار ویتامین میوه ها از بین رفته وبی تاثیر میشوند. از این رو افزودن اسید اسکوربیک به آبمیوه باعث بهبود شرایط این آب میوه ها میشود. برای آنکه گوشت در برخی محیط ها از اکسیداسیون حفظ شود به آن اسید اسکوربیک افزوده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس