اسید سیتریک ماده محافظ مواد غذایی

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: احتمالا میدانید اسید سیتریک ماده محافظ مواد غذایی است. به همین دلیل هم احتمالا بارها نام آن را روی محصولات غذایی بسته بندی شده دیده اید. در واقع از اسید سیتریک به عنوان ماده نگهدارنده مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو شناخت این ماده و شناخت کاربرد های آن خالی از لطف نیست. شناخت مواد شیمیایی مختلف به ما این امکان را میدهند که وجود یا عدم وجود آن را در مواد غذایی مختلف شناسایی کنیم. درواقع مواد شیمیایی یکی از ضرورت های امروزه بشر هستند. به طوری که عدم وجود این مواد میتواند در روند زندگی امروز بشر و روند تولید تمامی صنایع اختلال ایجاد کنند. ( شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان )

اسید سیتریک چیست؟

اسید سیتریک دارای کاربرد های زیادی از جمله کاربرد اسید سیتریک ماده محافظ مواد غذایی اشاره کرد. اما قبل از پرداختن به این موضوع لازم است بدانیم اسید سیتریک چیست؟ در نگاه اول شاید فکر کنیم اسید سیتریک یک ماده شیمیایی دست ساز است. ولی اینگونه نیست. در واقع اسید سیتریک به طور طبیعی در مرکبات یافت میشود. حتی علت ترش مزه بودن مرکبات را نیز به اسید سیتریک نسبت میدهند. حال از آنجایی که ما اسید سیتریک را در مرکبات میخوریم و هیچ مشکلی برای ما ایجاد نمیشود میتوانیم نتیجه بگیریم که این اسید یک اسید آلی ضعیف است.

اسید سیتریک را از چه چیزی استخراج میکنند؟

اگر از کاربرد اسید سیتریک ماده محافظ  مواد غذایی اطلاع داشته باشید شاید فکر کنید این ماده نگهدارنده از میوه ها استخراج میشود. اما این فکر کاملا اشتباه است. در واقع استخراج اسید سیتریک از میوه کاری بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود. از این رو معمولا اسید سیتریک را از ذرت استخراج میکنند. سپس از این اسید سیتریک استخراجی در صنایع مختلف غذایی استفاده میشود. اسید سیتریک به شکل کریستال های بی و آب دار تولید میشود. به طوری که دو نوع اسید سیتریک آبدار و اسید سیتریک خشک تولید . به فروش میرسد.

اسید سیتریک خشک

یکی از کاربرد های اسید سیتریک خشک، کاربرد اسید سیتریک ماده محافظ مواد غذایی است. از این نوع اسید سیتریک به عنوان خوراکی استفاده میشود. به همین دلیل است که از آن به عنوان ماده نگهدارنده استفاده میشود. این اسید سیتریک به صورت دانه های سفید رنگی است که ذر کنسرو ها، نوشیدنی ها و غیره مورد استفاده قرار میگرد. علت کاربرد اسید سیتریک در این مواد غذایی تنظیم پی اچ و افزایش ماندگاری است. همچنین اسید سیتریک باعث ایجاد طعم خوبی در این مواد میشود.

شرکت مواد شیمیایی

اسید سیتریک یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی در صنایع غذایی است. به طوری که میتوان گفت حدود 70 درصد از اسید سیتریکی که تولید میشود در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو اکثر شرکت مواد شیمایی اقدام به خرید و فروش اسید سیتریک آبدار این ماده شیمیایی با ارزش میکنند. پس چنانچه قصد خرید این ماده شیمیایی با ارزش را به صورت عمده دارید میتوانید به شرکت های معتبر مراجعه کنید. اما دقت کنید که این ماده را از شرکت های معتبر تهیه کنید. زیرا نوع بی کیفیت این ماده نیز در بازار به فروش میرسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *