اسید سیتریک و داروسازی

بخش های این محتوا:

اسید سیتریک و داروسازی

اسید سیتریک در صنعت کاربرد های متعددی دارد اما موضوع مقاله امروز ما اسید سیتریک و داروسازی خواهد بود. اسید سیتریک معمولا نوعی اسید آلی ضعیف بوده که در صناعی همچون داروسازی و آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. این ماده در داروسازی میتواند به عنوان یک ماده بدون بود، با مزه اسیدی و مایع مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی ها سبب ایحاد یک سری قابلیت در تولید مواد دارویی میشود. در کل انواع مواد شیمیایی از جمله سیتریک در زندگی امروز ما کاربرد بسیار فراوانی دارند. به طوری که بدون وجود این مواد صنعت دنیای امروز فلج خواهد شد. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به کاربرد اسید ستریک در صنعت داروسازی استفاده خواهیم کرد. چنانچه علاقه مند بودید مقالات مشابهی را مطالعه نمایید میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:

کاربرد اسید سیتریک در داروسازی

در راستای مقاله اسید سیتریک و داروسازی لازم است به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترکیبی از اسید ستریک، سیتران سدیم و پتاسیم سیترات برای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و نقرس مورد استفاده قرار میگیرد.
  • از طرفی اسید سیتریک میتوان به درمان سود مصرف دیالیز کمک شایانی داشته باشد.
  • از این ماده برای درمان های زخم های مزمن و زخم های معمولی نیز میتوان استفاده نمود.
  • از طرفی اسید سیتریک نوعی آنتی اکسیدن بوده که به جلوگیری از آسیات ناشی از رادیکال های آزاد کمک بسیار زیادی میکند.
  • از اسید سیتریک برای درمان سینوس ها نیز استفاده میشود.
  • برای جلوگیری از مشکلات معده و روده میتوان از ترکیب اسید سیتریم و سیترات سدیم بعد از وعده های غذایی استفاده کرد.
  • جالب است بدانید از این ماده برای بهتر شدن مزه شربت هایی دارویی، تنظیم پی اچ ، پایدار سازی و اکسیداسیون شربت ها دارویی استفاده نمود.
  • بری درمان و پیشگری از هیپوکالمی(سطح پتاسیم در خون) از ترکیب سدیم پتاسیم و اسید سیتریک استفاده میشود.

انواع اسید سیتریک

حال که با اسید سیتریک و داروسازی آشنا شدیم بهتر است به انواع اسید سیتریک و کاربرد های متعدد آن بپردازیم. همانطور که گفته شد اسید سیتریک نوعی اسید ضعیف بوده که در مرکبات یافت میشود. به دلیل وجود خاصیت اسیدی در این ماده، از آن در صنایع مختلف استفاده میشود. در صنایع مختلفی چون داروسازی، غذایی و دارویی از این ماده به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. اسید سیتریک در دو نوع اسید سیتریک آبدار و بی آب تولید میشود. این دو نوع دارای ظاهر فیزیکی، نقطه ذوب و نقطه جوش متفاوتی هستند. از این رو کاربرد های آن ها نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین مشتریان بسته به نیاز خود یک کدام یا هر دو نوع این ماده را خریدازی میکنند. اما شاید برایتان سوال باشد که اسید سیتریک را میتوان از کجا تهیه کنیم؟

پویش اروین میعان

اگر به دنبال یک مرکز با معتبر و مهم در زمینه فروش اسید سیتریک آبدار و خشک و سایز موارد شیمیایی هستید. ما شرکت پویش اروین میعان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. این مرکز بهترین و باکیفیت ترین مواد شیمیایی را با ارزان ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار میدهند. پس اگر مایل هستید میتوانید به وب سایت این شرکت مراجعه کنید و مواد مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس