بهترین تولید کننده سیلیکون متال

بخش های این محتوا:

بهترین تولید کننده سیلیکون متال

افزایش روئز افزون تقاضاضی انرژی پاک یا همان انرژی خورشیدی، و همچنین افزایش استاندارد های زندگی و رشد صنایع بر پایه سیلیکون متال ضرورت های زیادی را برای طرح تولیدی سیلیکون متال و پدر si ایجاد نموده است. جایگزین کردن انرژی های خورشیدی و صنایع های مرتبط و مختلف به عنوان منبع عظیم انرژی در دنیا بصورت پاک و ارزان بر مبنای سنگ های سیلیس در صنعت بوده و این مواد های اولیه باعث تحقق مطالعاتی تحقیقاتی در زمینه مواد های اولیه سولول های خورشیدی و صنایع های این چنینی و پس از آن سیستم های فتوولتالیک شروع شد. مجموعه های کارخانه های سیلیکون متال و بهترین تولید کننده سیلیکون متال در ایران علاوه بر جلوگیری از خروج ارز در کشور، اشتغالزایی های زیادی را ایجاد کرده اند.

تولید کننده سیلیکون متال در ایران

شرکت پویش اروین میعان به عنوان بهترین تولید کننده سیلیکون متال در ایران مشغول فعالیت بوده و تا کنون توانسته است بخش چشمیگیری از نیاز کارخانجات و صنایع مرتبط با این مواد اولیه شیمیایی را تامین نماید. بهترین تولید کننده سیلیکون متال در ایران که شرکت پویش اروین میعان است یکی از اصلی ترین وارد کننده انواع مواد شیمیایی صنعتی در ایران و صادرکننده انواع مواد های اولیه شیمیایی نیز هست.

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده انواع سیلیکون متال و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، صنعتی، آزمایشگاهی، خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد اولیه حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تلفن:

021-22798148

021-22798578

سیلیکون متال چیست ؟

ازطریق واکنش بین کربن و سیلیس در داخل کوره قوس الکتریکی سیلیکون تولید می گردد. مواد خام توزین شده و سپس به کوره شارژ می شود. کوره دارای سه عدد الکترود گرافیتی است که جریان الکتریکی از طریق الکترودها عبور کرده و به شکل یک قوس بوجود می آید. حرارت تولید شده توسط این قوس (۲۳۵۰ درجه سانتی گراد ) باعث ذوب مواد و در نتیجه واکنش سیلیس با کربن شده و سیلیکون متال تولید می گردد. در حالی که این فلز در حالت مذاب است، با اکسیژن و هوا جهت کاهش میزان کلسیم و آلومینیوم ناخالصی اقدامات صورت می گیرد. فلز سیلیکون حاوی ۹۸٫۵-۹۹٫۹۹ ٪ سیلیکون با مقادیر کمی آهن، کلسیم و آلومینیوم می باشد. بعد از فرآیند خورد کردن سیلیس واکنش نکرده از سطح سیلیکون جدا می گردد و درصد آن به ۰٫۱ الی ۰٫۲ درصد می رسد.

بهترین تولید کننده سیلیکون متال

نحوه تولید پلی سیلیکون

برای تولید پلی سیلیکون روشهای زیادی مورد استفاده قرار گرفته، ثبت شده و برخی از آنها چندین سال مورد استفاده قرار گرفته اند. پر کاربرد ترین روش تولید پلی سیلیکون، بر اساس تجزیه گرمایی تری کلروسیلان TCS در دمای 1100 درجه سانتیگراد و رسوب آن بر روی یک میله از جنس سیلیکون در داخل محفظه تجزیه است. این روش که در 50 سال اخیر توسعه یاقته است، با اقتباس از نام شرکتی که اولین تحقیقات را با این روش انجام داد، به نام زیمنس شناخته می شود.

امروزه پرکاربرد ترین روش تولید پلی سیلیکون، روش زیمنس اصلاح شده می باشد بطوریکه توسط بیش از تولید کنندگان این محصول در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این روش دارای 3 مرحله مختلف به شرح زیر است:

 1. (TCS) تولید تری کلرو سیلان از سیلیکون متال این مرحله در رآکتور های TCS انجام شده و محصول نهایی فرآیند، تری کلروسیلان می باشد.
 2. تخلیص تری کلرو سیلان، که طی آن TCS تولیدی تحت فرآیند تخلیص و تقطیر، به TCS خالص تبدیل می گردد.
 3. احیاء TCS به وسیله هیدروژن در رآکتورهای CVD

تجزیه و رسوب پلی سیلیکون با خلوص بالا در این مرحله و در داخل رآکتور های CVD انجام می گردد

فرو آلیاژ چیست ؟

فرو آلیاژها به موادی گفته می شود که در صنایع فولاد سازی، چدن سازی و ذوب آهن کاربرد دارند.این محصولات به مذاب فولاد، چدن و آهن اضافه می گردند. نقش این عناصر شامل اکسیژن زدایی و یا ایجاد ساختار مورد نظر و دستیابی به خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب برای کاربردهای معین انواع چدن و فولادمی باشد. سیلیکون متال ( سیلیسیوم فلزی ) از سنگ سیلیسیوم با خلوص 98.5 درصد بدست می آید و در ساخت سلول های خورشیدی و دیواره ترانزیستورها کاربرد دارد.

کاربرد فروآلیاژ در صنایع مختلف

ایجاد صنایع مادر که صنایع بالا دستی و پائین دستی فراوانی را به همراه خواهند داشت-کارخانه های بزرگی چون فولادسازی، چدن سازی، ذوب آهن و آلومینیوم سازی نیاز مبرم به فروآلیاژهای خواهند داشت که بدلیل تولید اندک فروآلیاژها در کشور و همچنین با توجه به قانون هدفمند شدن یارانه ها و افزایش قیمت حمل و نقل و تاثیر قیمت حمل و نقل بر بهای تمام شده محصول در آینده ای نه چندان دور این صنایع بزرگ مجبور به سرمایه گذاری در شهرستان می گردند. بخشی از صنایع وابسته به این محصول عبارتند از:

 • مواد اولیه صنایع فیبر نوری
 • صنایع چسب
 • صنایع رنگ سازی
 • صنایع کاشی و سرامیک
 • صنایع دارویی
 • نانو کربنات کلسیم
 • صنایع فابر گلاس
 • الکترود جوش
 • پولیکا

قیمت سیلیکون متال ؟

قیمت سیلیکون های فلزی و دیگر مواد معدنی بستگی به این دارد که از چه گرید و درجه خلوصی از این ماده شیمیایی مورد نیاز است. محصولات شرکت پویش اروین میعان به عنوان بزرگترین و بهترین تولید کننده سیلیکون متال و همچنین وارد کننده مواد شیمیایی به صورت وارداتی از کشور های بسیار شناخته شده در این زمینه هستند که شما میتوانید درجه خلوص و کیفیت مورد نیاز خود را از این شرکت وارد کننده مواد شیمیایی و صنعتی سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس