خاصیت روان کننده پودر اروزیل

بخش های این محتوا:

خاصیت روان کننده پودر اروزیل

مقدمه: اروزیل یکی از مواد شیمایی پرکاربرد در صنعت است. اما یکی از کاربرد های جالب آن خاصیت روان کننده پودر اروزیل است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. به همین منظور ما قصد داریم در این مقاله به خواص و کاربرد های پودر اروزیل از جمله خاصیت روان کنندگی آن بپردازیم. پس اگر به مواد شیمایی و خواص گوناگون آن ها علاقه مند هستید تا انتها با ما همراه باشید. اما چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید میتوانید به سایر مقالات مجله علمی مراجعه کنید.

اروزیل چیست؟

قبل از آنکه به خواص اروزیل از جمله خاصیت روان کننده پودر اروزیل بپردازیم لازم است قدری با این ماده آشنا شویم. نام عمومی اروزیل سیلیس دودی است. این ماده پودر مانند است. دارای حجم زیاد و وزن سبک است. ذرات سازنده اروزیل، سلیس های بی شکل هستند. این ذرات به یکدیگر متصل میشوند و ساخنتار زنجیره ای و مثلثی شکلی پدید می آورند. جالب است بدانید از آنجایی که اروزیل بر اثر شعله تشکیل میشود به آن سلیس بخار نیز میگویند. ذرات این ماده دارای تخلخل بالایی هستند. همین امر سبب میشود که سطح این ماده گسترش یابد و امکان جذب مواد دیگر در آن زیاد شود. پودر اروزیل ماده جامد، پودری و سفید رنگ و بی بو است. از این رو استفاده از این ماده هیچ گونه عوارضی در پی ندارد. فقط ممکن است ذرات معلق آن وارد گلو شوند و باعث ایجاد سوزش در آن ناحیه شوند.

کاربرد اروزیل چیست؟

اروزیل دارای کاربرد های زیادی است. در همین راستا میتوان به خاصیت روان کننده پودر اروزیل، خاصیت چسبندگی، خاصیت غلیظ کنندگی، خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر هراش و غیره اشاره نمود. از این رو از این ماده در صنایع مختلف آرایشی و بهداشتی، جوهر های چاپ، رنگ ها، مواد غذایی، رزین پلی استر، پوشش ها، نوشیدنی ها و غیره استفاده میشود.

خاصیت روان کننده پودر اروزیل

از خاصیت روان کننده پودر اروزیل در بتن سازی استفاده میشود. در واقع یکی از مشکلات بتن تازه در حین کار کردن با آن، سفت شدن است. از این رو معمولا از راه های مختلفی برای جلوگیری از سفت شدن آن استفاده میکنند. گاهی با افزایش آب به بتن سعی میکنند این روان کنندگی را افزایش دهند. ولی متاسفانه وقتی آب بتن از یک حدی بالاتر میرود(بیش از 40 درصد) کیفیت آن افت میکند. به همین دلیل در چنین شرایطی از پودر اروزیل اسفاده میکنند. این ماده کمک میکند که علاوه بر بالا بردن روان کنندگی بتن، باعث افت کیفیت آن نشود.

شرکت مواد شیمیایی

حب تا اینجا با خاصیت روان کننده پودر اروزیل آشنا شدیم. اما از آنجایی که مواد شیمیایی در زندگی امروزه بشر بسیار مفید و موثر هستند، تولید و یا خرید این مواد بسیار مهم و ضروری است. از این رو همه کشور ها سعی میکنند مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع خود را تولید کنند. اما بدیهی است که به دلیل کمبود منابع و امکانات هیچ کشوری نمیتواند مواد صد در صد مواد شیمایی مورد نیاز خود را تولید کنید. به همین منطور تعداد زیادی شرکت مواد شیمیایی تاسیس شد تا این مواد را از کشور های تولید کننده خریداری کند و به دست مشتریان برساند. این شرکت ها وظیفه خرید و فروش مواد شیمیایی مورد نیاز کشور را بر عهده دارند. پس چنانچه تولید کننده ای به مواد شیمایی احتیاج داشته باشد باید به این قبیل شرکت ها مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس