خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل

بخش های این محتوا:

مقدمه: پودر اروزیل دارای کاربرد های گوناگونی است. اما یکی از جالب ترین کاربرد های آن خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل است. در کل مواد شیمیایی موادی پر ارزش و کاربردی هستند و در بهبود کیفیت زندگی امروز بشر بسیار موثر هستند. پس لازم است همه ما در حد معمول اطلاعاتمان را در زمینه مواد شیمایی بالا ببریم. حال ما قصد داریم در این مقاله علاوه بر توضیح و تشریح پودر اروزیل به خواص گوناگون آن نیز بپردازیم. پس چنانچه مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتها با ما همراه باشید. اگر هم نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری در این زمینه هسیتد میتوانید به سایر مقالات مجله علمی مراجعه کنید.

اروزیل چیست؟

قبل از اینکه به خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل بپردازیم لازم است با این ماده بیشتر آشنا شویم. پودر اروزیل ماده ای سبک است. این ماده برای بالا بردن خواص چسبندگی و غلظت مواد مورد استفاده قرار میگرد. نام علمی اروزیل فوم سلیکا است. اما این ماده با نام های سلیس کف، کف سلیکا، سیلیس پپروژنیک نیز شناخته میشود. اروزیل از نظر ظاهری به شکل پودر سفید رنگ کریستالی شکل است. این ماده کاملا بدون بو است. همچنین این ماده در دو نوع خوراکی و صنعتی تولید میشود.

  • اروزیل اصلاح شده آبگریز
  • اروزیل اصلاح نشده آبدوست

کاربرد های پودر اروزیل 

  • میتوان به خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل اشاره کرد.
  • اروزیل خاصیت ضخیم کننده دارد و در مقابل ریزش مقاوم است.
  • در برابر ساییدگی و خراشیدن مقاوم است.
  • این ماده خاصیت آنتی کیک و روان کننده نیز دارد.
  • این ماده در تولید لوازم آرایشس و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
  • از آنجایی که این ماده نرم است و خاصیت صیقل دهندگی دارد از آن به عنوان فیلر استفاده میکنند.
  • از پودر اروزیل برای ژلکوت و لمینت استفاده میشود.
  • اروزیل در صنایع دارویی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل

یکی از کاربرد های جالب اروزیل، خاصیت ضد رسوب پودر اروزیل است. پودر اروزیل دارای مساحت سطحی بالایی است. از این رو قادر به جذب مواد جامد، مایع و گاز است. این مواد میتوانند با فوم سیلیکا پیوند هیدروژنی ایجاد کنند و جذب آن شوند. از این رو اگر پودر اروزیل را به مخازن مایع اضافه کنیم مانع از رسوب مواد جامد در این مخازن میشوند. در واقع پودر اروزیل از به هم پیوستن پارتیکل های کوچک جلوگیری میکنند. از این رو یکی از مهم تریم کاربرد های پودر ارئزیل استفاده از آن در مخازن مایعاتی چون آب و نفت است.

شرکت مواد شیمیایی

در کل مواد شیمیایی یکی از تولیدات مهم بشریت است. این مواد کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف غذایی، کشاورزی، دارویی و غیره دارند. از این رو تامین این مواد برای کارخانه جات کشور کاری بسیار مهم است که توسط شرکت مواد شیمایی صورت میگیرد. یک شرکت مواد شیمیایی کاربلد و معتبر میتواند برای نیاز های تولیدات داخلی، مواد اورجینال و با کیفیت را با کمترین قیمت تامین نماید. از این رو تولید کنندگان باید در نظر داشته باشند که مواد شیمایی را از شرکت های معتبر تهیه نمایند. در غیر اینصورت قطعا متضرر خواهند شد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس