خرید مواد اولیه اسید سیتریک

بخش های این محتوا:

خرید مواد اولیه اسید سیتریک

در این مقاله به ویژگی ها, کاربلرد و شرکت وارد کننده مواد شیمیایی جهت خرید مواد اولیه اسید سیتریک, خواهیم پرداخت. همانطور  که میدانید واردات و صادرات مواد شیمیایی را شرکت های بزرگتر بر عهده گرفته و شرکت های کوچکتر به توزیع و پخش این مواد های اولیه شیمیایی میپردازند.

در واقع میتوان گفت که اسید سیتریک (Citric acid) یک اسید آلی ضعیف با فرمول شیمیایی C6H8O7 است.

که هر ساله بیشتر از دو میلیون تن از این ماده تولید می شود.

اسید سیتریک های شیمیایی معمولاً به عنوان یک افزودنی مواد غذایی و جزوی از مواد شیمیایی دارویی و خوراکی، و ماده پاک کننده و مکمل غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اسید سیتریک

این نوع مواد شیمیایی به دلیل دارا بودن خاصیت اسیدی اش, معمولا به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده نوشابه ها, شیرینی ها و … مورد استفاده قرار میگیرند. اسید سیتریک و خرید مواد اولیه اسید سیتریک کاربرد های دیگری نیز میتواند داشته باشد, مانند محافظت از دارو ها, یا به عنوان ضدعفونی کننده در مقابل ویروس ها و انواع باکتری ها!

نوشیدنی ها یا محصولات غذایی مانند سس گوجه فرنگی نیز حاوی اسید سیتریک هستند. اگرچه این ماده بطور طبیعی تولید نمی شود اما به عنوان محصول جانبی تولید پنیر، شراب و تولید نان ترش تولید می شود.

کاربرد های اسید سیتریک در صنایع دارویی و غذایی

pH اسیدی این ماده آنرا تبدیل به یک ماده نگهدارنده مفید کرده است. از آنجا که بسیاری از باکتری ها قادر به رشد در محیط اسیدی نیستند، اسید سیتریک اغلب به عنوان نگهدارنده به مربا، ژله، آب نبات، کنسرو و حتی محصولات گوشتی اضافه می شود.

این ماده همچنین به میوه ها و سبزیجات کنسرو شده برای حفاظت از بوتولیسم – بیماری نادر و جدی ناشی از تولید سم باکتری کلسترودیم بوتولینوم – اضافه می شود.

این ماده یکی از رایج ترین مواد افزودنی غذایی در جهان است و برای تقویت اسیدیته، تقویت طعم و حفظ مواد تشکیل دهنده خوراکیها استفاده می شود.

از آنجا که این ترکیب می تواند به صورت پودر تهیه شود، در صورت تمایل به طعم ترش می توان از آن در غذاهای خشک نیز استفاده کرد. اسید سیتریک یک جایگزین خشک برای آب لیمو یا سرکه در خوراکیهایی مانند نمک چاشنی، پودرهای طعم دهنده و میان وعده های ترد است.

آب میوه ها، نوشیدنی های پودری، آب نبات ها، غذاهای یخ زده و برخی از لبنیات اغلب حاوی اسید سیتریک سنتتیک هستند.

کاربرد دارویی اسید سیتریک

اسید سیتریک ماده اصلی داروها و مکمل های غذایی است.

مکمل های معدنی مانند منیزیم و کلسیم ممکن است حاوی اسید سیتریک به شکل سیترات برای تقویت جذب باشند.

این ماده برای کمک به تثبیت و حفظ ترکیبات فعال به داروها اضافه شده و همچنین برای تقویت یا ماسک کردن طعم داروهای جویدنی و شربت های دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت خرید مواد اولیه اسید سیتریک

شرکت پویش اروین میعان به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیایی های ایران, امادگی فروش انواع اسید سیتریک خشک, اسید سیتریک آبدار چینی, اسید سیتریک مایع یا اسید سیتریک آبدار را در سراسر توزیع کننده ها و مصرف کننده ها دارد.

مقالات پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس