خواص صنعتی اروزیل

بخش های این محتوا:

خواص صنعتی اروزیل

خواص صنعتی اروزیل بسیار زیاد هستند. ولی ما در این مقاله به معرفی برخی از آن ها میپردازیم. در واقع پودر اروزیل دی اکسید سیلیکون خالص است. که از تتراکلرید سیلیکون بخار شده اکسید شده در شعله دمای بالا با هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است. ذرات اولیه آمورف در اندازه نانو انباشته شده به مواد پودری جریان آزاد می دهد. با پخش شدن در مواد مایع، اثر ضخیم کنندگی و تیکسوتروپی می دهد. یکی از مهمترین کاربردهای اروزیل یا سیلیس دودی در صنعت چسب ها و درزگیرها است.  استفاده از آن به عنوان پرکننده تقویت کننده فعال برای بهبود خواص مکانیکی درزگیرهای سیلیکونی است.

تاریخچه تولید اروزیل

پیش از آنکه به خواص صنعتی اروزیل بپردازیم بد نیست قدری از تاریخچه تولید این ماده بدانیم. مجموعه “ویژگی های اساسی اروزیل” برای اولین بار در سال 1967 منتشر شد. پودر اروزیل یک سیلیس مصنوعی است و تولید آن از بیش از 70 سال پیش آغاز شد. نام AEROSIL® یک علامت تجاری ثبت شده متعلق به شرکت Evonik = Industries AG یا شرکت های تابعه آن با 146 ثبت در 99 کشور در سراسر جهان است. Evonik سیلیس دودی سفارشی را از سایت های تولید مختلف در سراسر جهان عرضه می کند. درواقع برای بیش از 70 سال Evonik’s AEROSIL یک برند پیشرو در بازار سیلیس دودی بوده است.

خواص صنعتی اروزیل

در این بخش به برخی از خواص صنعتی اروزیل میپردازیم. از پودر اروزیل به عنوان یک فیلم پوشاننده و یک لایه محافظ برای انتشار ناخالصی در ترانزیستورها و مدارهای مجتمع مورد استفادع قرار میگیرد. همچنین به عنوان پرکننده مورد استفاده در ریخته گری اپوکسی، فیبرهای نوری، پوشش ها و سایر زمینه ها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین می توان از آن در ساخت شیشه، معرف تجزیه و تحلیل طیف انتشار و کنترل غلظت آنتیموان در تولید آنتیموان در مدار حالت جامد استفاده کرد.

پودر اروزیل

سیلیس فومد (تب زا) از دی اکسید سیلیکون مصنوعی (SiO2) تشکیل شده است. که کاملاً آمورف است و خطرات ناشی از سیلیس کریستالی را از بین می برد. یکی از کاربردهای اصلی و خواص صنعتی اروزیل افزایش ویسکوزیته، شبه پلاستیسیته و تیکسوتروپی طیف وسیعی از سیستم های مایع است. با این حال، برنامه های کاربردی بسیار بیشتری در کنار این مورد استفاده رایج وجود دارد. البته پودر اروزیل کاربرد های دیگری نیز دارد که در ادامه بدان میپردازیم.

کاربرد های پودر اروزیل

از دیگرخواص صنعتی اروزیل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رئولوژی و کنترل تیکسوتروپی در پوشش‌ها، جوهرها، درزگیرها و چسب‌ها
  • بهبود خواص ضد خوردگی پوشش های محافظ
  • مقاومت در برابر خراش در پوشش ها
  • ضخیم شدن و آب گریزی گریس ها
  • تثبیت الکترولیت در باتری های سرب اسیدی
  • عامل ضد ته نشینی در پراکندگی رنگدانه و کنسانتره سوسپانسیون
  • حامل جامد برای مایعات

شرکت مواد شیمیایی

با توجه به کاربرد های فراوان پودر اروزیل این ماده به یکی از محبوب ترین مواد شیمیایی در صنعت تبدیل شده است. از این رو تعداد زیادی شرکت مواد شیمیایی در سرتاسر دنیا اقدام به خرید و فروش این ماده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس