راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم

بخش های این محتوا:

راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: مواد شیمایی تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر زندگی امروز بشر دارند. اما این بدان معنا نیست که این مواد نمیتوانند برای ما مضر باشند. از این رو در این مقاله به راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم پرداخته شده است. اگر چه امروزه متاسلیکات سدیم و دیگر مواد شیمیایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند و زندگی ما را آسان کرده اند. ولی نباید از تاثیرات مخرب آن ها غافل شویم. هر چقدر آگاهی ما نسبت به مواد شیمیایی بیشتر باشد میتوانیم در عین استفاده از ویژگی ها مفید آن ها، از اثرات مخربشان در امان باشیم. پس اگر شما هم علاقه مند به این موضوعات هستید تا انتهای مقاله با ما باشید.

متاسیلیکات سدیم چیست؟

منطقی است که قبل از پرداختن به موضوع راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم باید بدانیم که اصلا متاسیلیکات سدیم چیست؟ ای ماده نوعی نمک معدنی است. از آنجایی که متاسیلیکات سدیم دارای ویژگی های مخصوص است از آن در تولید بتن و شوینده ها ستفاده میوشد. این ماده از آنیون SiO3-  و دو کاتیون  Na+ تشکیل شده است. شکل فیزیکی این ماده جامد و سفید رنگ بوده و در آب سرد انحلال میابد.  این ماده جاذب قوی برای رطوبت بوده و از آنجایی که خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد در شوینده ها مورد استفاده قرار میگیرد.

خواص متا سیلیکات سدیم

در قسمت بعد به راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم خواهیم پرداخت. اما پیش از آن دانستن خواص متا سیلیکات سدیم خالی از لطف نیست. در واقع متاسلیکات سدیم یک بافر با خواص شدیدا قلیایی است. جالب است بدانید این ماده شیمیایی در دو شکا آبدار(5آبه) و بدون آب تولید میشود. فرمول شیمیایی این ماده شیمیایی NiO2SiO3 است. این ماده در الکل، محلول های نمکی و اسید نامحلول است. شکل کریستال های متاسیلیکات سدیم مونوکیلینیک یا اورتورومبیک است. وزن مولکولی آن 122.062 است . چگالی آن 2.61 است. همچنین نقطه ذوب این ماده شیمیایی 1.088 میباشد.

راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم

در این بخش به راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم میپردازیم. زیرا با اینکه کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع بسیار زیاد است. اما نمیتوان از اثرات مخرب آن بر سلامتی غافل شد. این ماده شیمیایی اگر بلعیده شود باعث سوزش معده، در معده، حالت تهوو، آسیب به مری و سایر مشکلات شدید گوارشی میشود. از این رو اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید سریعا در هوای آزاد قرار بگیرید و در موارد شدید تر از ماسک اکسیژن استفاده کنید. گفتنی است که این ماده اگر با پوست برخورد کند باعث آسیبات شدید پوستی میشود. همچنین اگر به چشم برخورد کند باعث خارش و سوزش و قرمزی میشود. در چنین شرایطی نیز لازم است سریعا چشمانتان را با آب سرد بشویید و در موارد شدیدتر به پزشک مراجعه کنید. در نهایت اگر میخواهید از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنید در حین کار با این ماده شیمیایی از ماسک ها و عینک های مخصوص استفاده کنید.

پویش اورین میعان

حال که با راه های جلوگیری از مسمویت با متاسیلیکات سدیم آشنا شدیم لازم دانستیم که نحوه خرید و تهیه این ماده را نیز به شما آموزش دهیم. از آنجایی که کیفیت مواد شیمیایی بسیار مهم است لازم است این ماده را از فروشگاه های مواد شیمیایی معتبرر خرید کنید. شرکت پویش اروین میعان یکی از معتبر ترین فروشگاه ها در زمینه خرید و فروش مواد شیمیایی است. چنانه قصد خرید مواد شیمیایی به صورت عمده داشتید میتوانید به سایت مراجعه کنید و سفاشات خود را ثبت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *