شرکت واردات سیلیکون متال

بخش های این محتوا:

شرکت واردات سیلیکون متال

مقدمه: در این مقاله قصد داریم کاربرد های سیلیکون متال و شرکت واردات سیلیکون متال را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم. چرا که امروزه مواد شیمیایی صنعتی مختلف تاثیر بسزایی در زندگی بشر دارند و بدون آن ها زندگی همه ما مختل میشود. از این رو لازم دانستیم در این مقاله به توضیح مختصری در این باره بپردازیم. پس اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری درباره‌ی شرکت واردات سیلیکون متال داشته باشید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

سیلیکون متال چیست؟

در واقع سیلیکون متال یک نوع عامل آلیاژی بوده که سبب استحکام در فلزاتی نظیر آلومینیوم میشود. عناصر تشکیل دهنده سیلیکون متال عبارت اند از: سیلیسیوم، آلومینیوم، کلسیم و به مقدار خیلی کمی از عناصر دیگر است. نام دیگر سیلیکون متال، سیلیکون است و در صنعت نیز آن را با همین نام میشناسند. جالب است بدانید که سیلیکون متال برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ تولید شد. پس از آن این ماده به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار گرفت و جز پر طرفدار ترین مواد صنعتی تبدیل شد که تعداد زیادی شرکت واردات سیلیکون متال در کشور های مختلف تاسیس شد.

عنصر سیلیکون چیست؟

در واقع سیلیکون عنصری غیر فلزی بوده که به رنگ خاکستری دیده میشود. بسیار شکننده و ترد است و از سختی بالایی برخوردار است. میتوان گفت سیلیکون حدودا ۲۷.۷ درصد کل پوسته زمین را تشکیل داده است و جالب است بدانید که دومین عنصر فراوان پوسته زمین محسوب میشود. سیلیکون معمولا به صورت ترکیب قابل مشاهده است و در عناصری مانند سیلیکات و دی اکسید سیلیکون قابل مشاهده است.

طبق بندی سیلیکون متال

بر اساس مقدار آهن و آلومنیوم و کلسیم موجود در ترکیبات سیلیکون متال میتوان آن را به چند دسته: ۵۵۳، ۴۴۱، ۴۲۱، ۳۳۰۳، ۳۳۰۵، ۲۲‌۰۲، ۲۵۰۲، ۱۵۰۱ و۱۱۰۱ تقسیم بندی کرد. اما مهم ترین و پر کاربرد ترین آن ها نوع ۴۴۱ است و شرکت واردات سیلیکون متال از این نوع ماده بیشتر وارد میکند. پس هر شرکت تولید کننده بسته به نیاز خود یک نوع سیلیکون متال خاص را خریداری و در تولیدات خود مورد استفاده قرار میدهد.

سیلیکون صنعتی چیست؟

سیلیکون صنعتی از دسته مواد شیمیایی صنعت محسوب میشود که معمولا برای تقویت ویژگی و خواص فلز های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. مثلا برای تقویت ویژگی آهن و آلومنیوم مقداری سیلیکون به آن می افزایند. از این رو در صنعت خودرو سازی از سیلیکون استفاده میکنند و آن را به آلومنیوم مورد استفاده در این صنعت اضافه میکنند‌. از این رو قیمت سیلیکون متال در صنعت خودرو سازی بسیار موثر و تاثیر گذار است. به این سیلیکون، سیلیکون صنعتی میگویند. حال اگر طی فرآیند هایی همین سیلیکون را تک کریستال کنند میتوان از آن در صنعت شیمیایی و الکتریکی استفاده کرد.

سیلیکون متال متالوژی

این ماده نوعی آلیاژ است که در صنعت آلومینیوم مورد استفاده قرار میگیرد. وقتی سیلیکون متال متالوژی را به آلومینیوم اضافه میکنیم در عین اینکه سبک میشود، بسیار مستحکم میشود. با سبک شدن آلومینیوم میتوان از آن در صنعت هواپیما سازی استفاده کرد. همچنین همین سبک بودن آلومینیوم سبب میشود در صنعت به جای قطعات سنگین از قطعات سبک و با کیفیت تر استفاده کرد. از این رو کشور های صادر کننده مواد شیمیایی بسیار در این راه سود میکنند و میتوانند با کشور هایی که قادر به تولید مواد شیمیایی نیستند قرار داد میبندند و سال ها از این معاملات سود میکنند.

واردات سیلیکون متال

در نهایت اگر قصد خرید سیلیکون متال یا دیگر مواد شیمیایی مانند سولفات منگنز چینی دارید بهتر به معتبر ترین شرکت واردات سیلیکون متال و یا سولفات منگنز مراجعه کنید. چرا که اگر این مواد شیمیایی را از مراکز نامعتبر تهیه کنید ممکن است بی کیفیت باشند و تولیدات شما را با مشکلات جدی رو به رو کنند. پس اگر شما مشتری عزیز به دنبال خرید مواد شیمیایی برای تولیدات خود هستید، حتما در این باره حساسیت کافی داشته باشید تا در نهایت محصولات با کیفیت تولید کنید و از هیچ لحاظ متضرر نشوید.

قیمت سیلیکون متال

لازم به ذکر است که نمیتوان قیمت واحدی برای مواد شیمیایی مختلف از جمله سیلیکون متال در نظر گرفت. در واقع عوامل مختلفی چون نوسانات ارز، تورم، نوع سیلیکون متال و کیفیت بر قیمت سیلیکون متال موثر هستند. پس در حین خرید به تمامی این نکات توجه کنید سپس به معتبر ترین شرکت واردات سیلیکون متال مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *