طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده

بخش های این محتوا:

طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: دیدیم که در طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده پنیر پخته شده به مخلوط اضافه میشد. پنیر های ذوب شده، به پنیر هایی گفته میشود که دوره پرورانده شدن را طی کرده باشد. حال اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در زمینه پنیر های ذوبی داشته باشید با ما همراه باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم طرز تهیه این پنیرها را شرح دهیم. همچنین در این مقاله کاربرد این دسته پنیر های پاستوریزه یا ذوبی آورده شده است.

طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآوری شده

در ابتدا پنیر های طبیعی به تکه های کوچک تری خرد میشوند. سپس این پنیر ها با مقداری آب ترکیب میشوند. سپس مواد تثبیت و تعلیق کننده را به همراه موادی از قبیل خامه، شیر خشک، کره، سبزیجات، رنگ، پنیر پخته شده را در دیگ های مخصوص ذوب و ترکیب میکنند. توجه کنید که حرارت دادن این مواد دارای استاندارد ثابتی است. در غیر اینصورت ممکن است واکنش های شیمیایی مضری رخ دهد.

کابرد مواد تثبیت کننده و تعلیق کننده چیست؟

اما کاربرد مواد تثبیت کننده و تعلیق کننده تنظیم پی اچ محیط، حل کردن پروتئین غیر حلال و تعلیق مجدد چربی است. جالب است بدانید که مواد تعلیق و تثبیت کننده همان نمک های مونوفسفات سدیم، تری سدیم سیترات و پلی فسفات سدیم است. در نهایت یک ماده نرم و همگن تولید میشود. سپس این ماده را در همان حالت داغ بسته بندی های آلومینیومی، کاغذی و پلاستیکی بسته بندی میکنند. این پنیر پس از سرد شدن سفت میشود.

تری سدیم سیترات, سدیم سیترات, سیترات سدیم, قیمت تری سدیم سیترات

پنیرهای خام در تولید پنیر ذوبی کدامند؟

دیدیم که در طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده پنیر پخته شده به مخلوط اضافه میشد.پنیر پرووالان، پنیر چدار، امنتال سویسی، پنیر گودا، پنیر ادام و غیره جز پنیر های خام محسوب میشوند. از آنجایی که این پنیر ها ماده جامد زیادی دارند باعث میشوند پنیر های ذوب شده تولیدی دارای مرغوبیت زیادی باشند.

انواع پنیرهای ذوبی یا فرآوری شده

تا اینجای مطالب طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده توضیح داده شد. حال لازم است با بافت این پنیر ها آشنا شویم. همانطور که گفته شد وقتی پنیر های دوب شده را در همان حالت داغ بسته بندی میکنند. این پنیر ها پس از سرد شدن بافت مخصوص به خود را میگیرند. حال این پنیر ها در دو نوع بافت قالبی یا لایه ای و بافت خمیری تولید میشوند. پنیر هایی که بافت قالبی یا لایه ای دارند در بسته بندی آلومینیومی، کاغذی و پلاستیکی قرار میگیرند. اما پنیر های با بافت خمیری در بسته بندی کارتنی یا پلاستیکی تولید و عرضه میشوند.

حرف آخر

دیدیم که در طرز تهیه پنیرهای ذوبی یا فرآورده شده پنیر پخته شده به مخلوط اضافه میشد. در واقع برای اینکه بافت پنیر ذوبی تولید شده خوب و با کیفیت باشد لازم است به آن پنیر پخته شده اضافه شود. همچنین گفتیم که علاوه برا پنیر پخته شده، برخی مواد شیمیایی چون تری سدیم سیترات برای تنطیم پی اچ و حل کردن پروتئین غیر حلال، از شرکت مواد شیمیایی میشوند و به ترکیب اضافه میشوند. پس در نهایت وجود تمامی مواد فوق برای تولید یک پنیر با کیفیت الزامی است.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *