فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی

بخش های این محتوا:

فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

خرید و فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی عموما توسط شرکت های مواد شیمیایی صورت میگیرد. این قبیل شرکت ها نقش وارد کردن و پخش مواد شیمیایی مختلف را به تولید کننده های داخلی دارند. از این رو بسیاری از تولید کنندگان برای تهیه مواد شیمیایی به این مراکز مراجعه میکنند. اما متاسیلیکات سدیم یکی از مواد شیمیایی است که در صنعت طرفداران زیادی دارد. زیرا این ماده کاربرد های بسیار زیادی دارد و از نظر صنعتی باارزش است. بنابارین این مقاله را به معرفی این ماده و نحوه خرید و فروش آن اختصاص داده ایم. چنانجه این مطالب در راستای کار و فعالیت شما قرار دارد و یا آنکه در رشته شیمی یا داروسازی فعالیت دارید تا انتها با ما باشید. زیرا ما سعی کرده ایم تمامی مفاهیم را با زبانی ساده و قابل فهم به شما عزیزان بازگو کنیم.

متاسیلیکات سدیم چیست؟

حال که قصد داریم به مبحث خرید و فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی بپردازیم ابتدا بهتر است قدری با این ماده آشنا شویم. متاسیلیکات سدیم نوعی نمک معدنی است که از یک آنیوم و دو کاتیون تشکیل شده است. آنیونی موجود در این نمک Na است و کاتیون آن SiO3 است. این ماده بسیار قلیایی بوده و از آن به عنوان بافر استفاده میشود. فرومول مولکولی متاسیلیکات سدیم Ni2SiO4 بوده و در اسید، الکل و محلول های نمکی پایدار نیست. ساختار مولکولی و کریستالی این ماده از نوع مونوکلینیک و یا ارتورومبیک است. این ماده در آب سرد محلول بوده و به صورت کریستال های سفید تا بی رنگ قابل مشاهده است. از متاسیلیکات سدیم در صنایع مختلف صابون سازی، مواد شوینده، بتن و سیمان و غیره استفاده میشود. به دلیل همین ویژگی های منحصر به فرد این ماده به یکی از محبوب ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت تبدیل شده است.

کاربرد متاسیلیکات سدیم

در بخش بعدی به مبحث خرید و فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی خواهیم پرداخت. متاسیلیکات سدیم  نوعی ترکیب است که به کمک آن میتوان سختی آب را کاهش داد. از این رو در مناطقی که به دلیل وجود مواد معدنی فراوان سختی آب زیاد است میتوان از این ماده برای کاهش سختی آب استفاده نمود. کاهش سختی آب به کف کردن شامپو و صابون در آب کمک زیادی میکند. همچنین از این ماده برای تولید فوم ها و مواد ضد حریق استفاده میشود. از متاسیلیکات سدیم برای تولید قرچ کش و حشره ها کش نیز استفاده میشود. این ماده سبب افزایش غلظت و گرانروی نیز میشود از این رو برای تولید چسب نیز از آن بهره میگریند. در صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی نیز از این متاسیلیکات سدیم استفاده میشود. به منظور تثبیت خاک از این ماده استفاده میکنند چرا که متاسیلیکات سدیم با نمک ها واکنش میدهد و باعث ایجاد خاصیت ژلاتینی در خاک میشود.

فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی

عموما خرید و فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی توسط یک سری شرکت وارد کننده صورت میگیرد. این شرکت ها مواد شیمیای مورد نیاز را از کشورهای تولید کننده خریداری میکنند و به دست مشتریان میرسانند. همچنین ممکن است در برخی موارد تولید کننده مواد شیمیایی یک شرکت داخلی باشد در چنین شرایطی نیز مواد را از تولید کننده داخلی خریدای میکنند. مرحله بعد، مرحله فروش مواد شیمیایی است. شرکت های فروش باید مشتریان ثابتی را برای مواد خود پیدا کنند. این مشتریان معمولا از شرکت های تولیدی صنایع مختلف هستند. برای مثال مدیر خرید یک شرکت داروسازی پس از بررسی کیفیت مواد شیمیایی یک شرکت مواد شیمیایی برای خرید اقدام میکند. این خرید ها معمولا به صورت عمده صورت میگریند. چنانجه مواد شیمیایی از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد، مشتری با شرکت قرار داد میبندد تا از آن پس تمامی مواد شیمیایی مورد نیاز تولید کننده را تامین نماید.

نکات ایمنی متاسیلیکات سدیم

حال که با نحوه خرید و فروش متاسیلیکات سدیم صنعتی آشنا شدید بهتر است بدانید که کار با این ماده قدری حساس است. متاسیلیکات سدیم ماده ای خوردنده است. از این رو در هنگام کار با آن لازم است نکات ایمنی را رعایت کنیم. برای مثال پوشیدن روپوش و استفاده از عینک و ماسک بسیار لازم و ضروری است. پس از برخورد مستقیم دست، پوست صورت و چشم با این ماده کاملا بپرهیزید. زیرا متاسیلیکات سدیم باعث ایجاد خارش و قرمزی چشم و سوزش چشم و پوست میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *