متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی

بخش های این محتوا:

متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: در صنعت از متاسیلیکات سدیم به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. در همین راستا میتوان به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی اشاره کرد. به همین دلیل این ماده با ارزش توسط شرکت های مواد شیمیایی مختلفی خرید و فروش میشود و در نهایت به دست تولید کننده میرسد. حال با وجود کاربرد های فراوان این ماده شیمیایی ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به طور تخصصی به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی بپردازم. چنانچه دوست داشتید درباره ی این ماده شیمیایی و کاربرد های آن بیشتر بدانید میتوانید به مقاله: استفاده از متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها مراجعه نمایید.

متاسیلیکات سدیم و کاربرد آن

اول از همه، سیلیکات سدیم در لوازم آرایشی ترکیبی از سدیم، سیلیکون و اکسیژن است. در بسیاری از صنایع مختلف از جمله کاربرد سیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. سیلیکات سدیم به غلیظ شدن و تثبیت محصولات کمک می کند و همچنین خاصیت پاک کنندگی و بافری دارد. در این مقاله، در مورد مزایای سیلیکات سدیم و نحوه استفاده ایمن از آن صحبت خواهیم کرد.

متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی

در این بخش به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی میپردازیم. سیلیکات سدیم فواید زیادی برای لوازم آرایشی دارد. به طوری که می تواند به غلیظ شدن و تثبیت محصولات کمک کند و همچنین دارای خواص پاک کنندگی و بافری است. سیلیکات سدیم هنگامی که طبق دستور استفاده می شود یک ماده ایمن است و برای پوست ملایم است. هنگام خرید محصولات حاوی سیلیکات سدیم، به دنبال محصولاتی باشید که برچسب “غیر سمی” یا “کم حساسیت زا” دارند.

کاربرد های متاسیلیکلات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی

سیلیکات سدیم یک عنصر رایج در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی است. اغلب به عنوان غلیظ کننده یا امولسیفایر استفاده می شود و می توان آن را در شامپوها، نرم کننده ها، لوسیون ها و آرایش یافت. در حالی که سیلیکات سدیم به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود ولی نگرانی هایی در مورد استفاده از آن در لوازم آرایشی وجود دارد. پس تا اینجا با کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی اشنا شدیم.

چرا نمیتوان گفت متاسیلیکات سدیم کاملا بی خطر است؟

پایگاه داده آرایشی و بهداشتی به سیلیکات سدیم رتبه خطر کم 2 از 10 را می دهد. سیلیکات سدیم به عنوان سمی یا باعث تحریک پوست شناخته نشده است. با این حال، سیلیکات سدیم می تواند باعث تحریک چشم شود. در صورت تماس سیلیکات سدیم با چشم، باید فوراً با آب شسته شود. پس با اینکه متاسیلیکات سدیم در صنعت آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد ولی ماده ای صد در صد بی خطر نیست.

پویش اروین میعان

شرکت پویش اروین میعان یکی از معتبر ترین مراکز عرضه کننده متاسیلیکات سدیم است. از این رو تولید کنندگان میتوانند برای خرید به صورت عمده به وبسایت این شرکت مراجعه کرده و مواد شیمیایی مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *