متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن

بخش های این محتوا:

متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: این مقاله به متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن اختصاص داده شده است. زیرا متاسیلیکات سدیم (Na2SiO3) یک ماده همه کاره در زمینه هایی مانند مواد شوینده، ضد حریق و چسب ها است. این ماده شیمیایی معدنی در گریدهای مختلف بسته به نیاز سازنده موجود است.

کاربردهای متاسیلیکات سدیم

بحث متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن بسسیارطولانی است. از این رو در اینجا به برخی از آن ها اشاره میکنیم. متاسیلیکات سدیم معمولاً برای تمیز کردن صنعتی و کاربردهای شوینده شناخته شده است. متاسیلیکات سدیم در حشره کش ها، قارچ کش ها و ترکیبات ضد میکروبی و شستشوی لباس ها، لبنیات، فلزات و کف استفاده می شود. متاسیلیکات سدیم همچنین به عنوان یک افزودنی در صابون ها و شوینده های مصنوعی، به عنوان یک ماده در چسب ها و به عنوان کمک سفید کننده استفاده می شود.

چرا کار با متاسیلیکات سدیم حساس است؟

متاسیلیکات سدیم با اسیدها و تماس طولانی مدت با آلومینیوم، برنج، برنز، مس، سرب، قلع، روی یا سایر فلزات یا آلیاژهای حساس به قلیایی سازگار نیست. لطفاً برای اطلاعات کامل ایمنی و سازگاری به SDS مراجعه کنید. از این رو اگر چه متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن زیاد است ولی در حین کار با آن باید تمامی نکات ایمنی رعایت شود.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در ساختمان سازی

در ادامه بحث متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن میخواهیم به کاربرد این ماده در ساختمان سازی اشاره کنیم. متاسیلیکات سدیم به عنوان جزئی از مخلوط های مرطوب و خشک در کاربردهای شاتکریت رایج است. شاتکریت شامل شلیک مخلوط خشک سیمان از طریق یک شلنگ است، در حالی که شیلنگ دیگری آب را برای ایجاد مخلوط مرطوب اضافه می کند. این تکنیک برای ساخت و ساز بر روی سازه هایی مانند ساختمان ها، تونل ها و استخرها استفاده می شود. یکی از مزایای کلیدی شاتکریت، استحکام سازه حاصل است که ده درصد مقاومت بیشتری نسبت به سازه های بتنی استاندارد نشان می دهد.

دیگر کاربرد های متاسیلیکات سدیم

علاوه بر شاتکریت، متاسیلیکات سدیم نیز در درزگیرها استفاده می شود. خواص آنها دوام و استحکام را برای سازه هایی مانند دیوارها، پل ها و دال ها فراهم می کند. اگر چه متاسیلیکات سدیم به راحتی در مخلوط حل می شود، پس از سفت شدن به محافظت در برابر محلول های آبی کمک می کند. همچنین در دوغاب، متاسیلیکات سدیم تحرک آب را کاهش می دهد. متاسیلیکات سدیم و کابرد های صنعتی آن به همینجا ختم نمیشود. به طوری که میتوان از این ماده در سیمان های چاه نفت برای جلوگیری از جدا شدن مواد جامد از ماتریس سیمانی با آب زیاد استفاده می شود. در برخی موارد، متا سیلیکات سدیم می تواند به عنوان یک گسترش دهنده عمل کند و نسبت آب به سیمان را افزایش دهد و در نتیجه هزینه های مواد را کاهش دهد. همچنین برای تنظیمات مقاوم در برابر آتش مانند نسوزها ایده آل است.

پویش اروین میعان

یکی از شرکت های عرضه کننده معتبر متاسیلیکات سدیم در ایران شرکت پویش اروین میعان است. این شرکت عرضه کننده تمامی مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت است. تمامی موادی که در این شرکت به فروش میرسد از کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسبی برخودار هستند. از این رو مشتریان میتوانند با خیال راحت برای خرید انواع مواد شیمیایی به این شرکت مراجعه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *