مضرات اسید سیتریک در نوشابه

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: در این مقاله قصد داریم از مضرات اسید سیتریک در نوشابه صحبت کنیم. این در حالیست که در مقاله های قبل از فواید غذایی اسید سیتریک سخن به میان آوردیم. این بدان معناست هر ماده شیمیایی میتواند یک جنبه مفید و یک جنبه منفی داشته باشد. حال ما هستیم که میتوانیم انتخاب کنیم که چگونه از این مواد بهره ببریم. ما در این مجله علمی به تمامی جنبه های مواد شیمیایی میپردازیم تا به شما کمک کنیم از این مواد در جهت رفع نیاز هایتان استفاده کنید. حال اگر شما دوستان عزیز مایل به دریافت این اطلاعات هسید تا انتها با ما همراه باشید.

کاربرد اسید سیتریک در نوشابه

قبل از آنکه به مضرات اسید سیتریک در نوشابه بپردازیم لازم است درباره‌ی  کاربرد این ماده در نوشابه و سایر نوشیدنی ها سخن بگوییم. در واقع  در ابتدا باید بدانیم که علت استفاده این ماده در نوشابه چیست و بعد به مضرات آن بپردازیم. اسید سیتریک یک اسید ضعیف است که با نام جوهر لیمو نیز شناخته میشود. جوهر لیمو ترش مزه بوده و از آن به عنوان تنطیم کننده پی اچ در صنایع غذایی به خصوص نوشیدنی ها و نوشابه های گاز دار مورد استفاده قرار میگیرد. میتوان گفت آن مزه خوشایند در نوشابه و سایر نوشیدنی ها از اسید سیتریک سرچشمه میگیرد.

مضرات اسید سیتریک در نوشابه

اگر چه اسید سیتریک یک اسید ضعیف است. ولی استفاده مکرر از آن سبب میشود که مینای دندان اسیب ببیند و به دنبال آن دندان ها پوسیده شوند. همچنین این ماده به مرور زمان میتواند به دندان ها آسیب برساند. پس این اسید در عین اینکه در صنایع غذایی بسیار مهم و کاربردی است میتواند مضر هم باشد. پس حال که با مضرات اسید سیتریک در نوشابه آشنا شدیم بهتر است سعی کنیم از نوشیدنی های گاز دارد و نوشابه ها کمتر استفاده کنیم.

علت مضر بودن اسید سیتریک برای بدن

اسید سیتریک همان اسید ضعیف و ترش مزه ایست که در میوه ها و مرکبات یافت میشود و دلیل ترش مزه ای این مواد اسید سیتریک است. پس قاعدتا این اسید برای بدن مضر نیست چرا که میوه ها و مرکبات برای بدن مضر نیستند. ولی علت مضرات اسید سیتریک در نوشابه دلیل دیگری دارد. در واقع اسید سیتریکی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد اسیدی دست ساز است. این اسید به وسیله انسان ها از ذرت استخراج میشود. پس این اسید از میوه ها نیست. اگر چه این اسید سیتریک یک ماده نگه دارنده قوی برای مواد غذایی است به طوری که از فساد مواد جلوگیری میکند. ولی همین اسید سیتریک اگر زیاد استفاده شود قطعا میتواند مضر هم باشد.

 

تولید کننده اسید ستریک

شرکت تولید کننده اسید سیتریک این ماده را به دو صورت اسید سیتریک خشک و اسید سیتریک آبدار تولید کرده و به فروش میرسانند. حال مشتریان بسته به نیاز های خودشان یک کدام از این ماده ها را خریداری میکنند. اما مشتریان باید دقت داشته باشند که مواد شیمیایی مورد نیاز خود را از شرکت مواد شیمیایی معتبر خریداری کنند. در غیر اینصورت ممکن است برخی سود جویان مواد شیمیایی بی کیفیت را با بالا ترین قیمت به فروش برسانند.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *