نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم

بخش های این محتوا:

نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: از آنجایی که متاسیلیکات سدیم تا حدودی برای سلامتی انسان مشکل آفرین است. لازم است نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم را جدی بگیریم. از این رو ما تصمیم گرفتیم این مقاله را به اثرات و مشکلات ایجاد شده توسط این ماده اختصاص دهیم. و نحوه رعایت نکات ایمنی را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم. چنانچه علاقه مند به مطالب بیشتری در این زمینه هستید میتوانید به مقالات:

مراجعه کنید.

عوارض استفاده از متاسیلیکات سدیم

در راستای رعایت نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم ابتدا لازم است بدانیم عوارض این ماده شیمیایی شامل چه چیز هایی است. متاسیلیکات های سدیم قلیایی هستند، به این معنی که PH بالایی دارند. PH معمولاً از 12.4 تا 12.7 متغیر است. این خاصیت باعث تحریک متاسیلیکات سدیم برای پوست، غشاهای مخاطی و چشم می شود. تماس با چشم ها می تواند باعث تحریک شدید، درد و سوختگی قرنیه شود که احتمالاً منجر به کوری می شود. همچنین تماس مستقیم با پوست ممکن است باعث تحریک شود. استنشاق گرد و غبار متاسیلیکات سدیم ممکن است منجر به تحریک مجاری تنفسی با علائمی مانند سرفه، خفگی و درد شود. از طرفی اگر بلعیده شود ممکن است باعث درد و سوختگی مری و دستگاه گوارش همراه با استفراغ، تهوع و اسهال شود. تمام این عوامل دلیلی است بر رعایت نکات ایمنی استفاده از متاسیلیات سدیم.

آیا متاسیلیکات سدیم جز مواد شیمیایی بسیار خطرناک طبقه بندی میشود؟

به هر حال هیچ خطر مزمن شناخته شده ای در ارتباط با متاسیلیکات های سدیم وجود ندارد. لازم به ذکر است که این ماده توسط برنامه ملی سم شناسی (NTP)، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) یا اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) به عنوان مواد سرطان زا طبقه بندی نشده اند. ولی این بدان معنی نیست که رعایت نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم را نادیده بگیرید.

رعایت نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم

متاسیلیکات های سدیم غیر قابل اشتعال، غیر قابل انفجار و غیر سمی هستند. با این حال، آنها مواد قلیایی هستند و خطراتی برای پوست و چشم ایجاد می کنند. اثرات فیزیولوژیکی تماس از ایجاد تحریک تا ایجاد سوختگی شیمیایی متغیر است. پس باید رعایت نکات ایمنی استفاده از متاسیلیکات سدیم را جدی بگیریم. یعنی اگر خطر تماس چشمی وجود دارد، باید از عینک استفاده کرد. همچنین توصیه می شود برای جلوگیری از تماس محلول های متاسیلیکات سدیم با پوست از لباس ها و دستکش های محافظ مناسب استفاده شود. پس قبل از استفاده از هر محصول متاسیلیکات سدیم، برگه اطلاعات ایمنی مواد محصول مورد استفاده را به دقت بخوانید و درک کنید.

پویش اروین میعان

با وجود تمام احتیاط هایی که درباره ی استفاده از متاسیلیکات سدیم وجود دارد این ماده یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمکیایی مورد استفاده در صنعت است. از این رو شرکت های مختلف مواد شیمیایی برای رفع نیاز صنایع موجود در کشور خود اقدام به خرید و فروش این ماده میکنند. شرکت پویش اروین میعان یکی از شرکت های مهم خرید و فروش این ماده است. به طوری که تولید کنندگان میتواند مواد شیمیایی مورد نیاز خود را به صورت عمده از این شرکت تهیه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *