ویتامین سی و معده

بخش های این محتوا:

ویتامین سی و معده
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

همه ما با خواص ویتامین سی برای پوست آشنا هستیم ولی آیا از تاثیر ویتامین سی و معده اطلاعی دارید؟ خب ما اینجا هستیم تا در این مورد با شما عزیزان صحبت کنیم. معمولا ما ویتامین سی را برای درمان سرماخوردگی و تاثیر روشن کنندگی پوست میشناسیم. که انصافا هم این ویتامین با ارزش تاثیر شگفت انگیزی در سیستم ایمنی بدن و درمان لک و جای جوش در پوست دارد. به همین دلیل است که ما این ماده را به صورت قرص ها و مکمل ها میتوانیم پیدا کنیم. همچنین در بسیاری از محصولات پوستی ویتامین سی به عنوان یک ماده روشن کننده مورد استفاده قرار گرفته است. از این رو پیشنهاد به شما عزیزان پیشنهاد میکیم در برنامه غذایی خود همواره از خوراکی های حاوی ویتامین سی به عنوان یک عضو ثابت استفاده کنید. اما با ما باشید تا خواص دیگر ویتامین سی در این مقاله آشنا شوید.

ویتامین سی و معده

اما در این بخش به موضوع ویتامین سی و معده خواهیم پرداخت:

  • یک نوع باکتری به نام پیلوری میتواند باعث الهتاب معده (گاستریت) شود. در همین راستا دارویی به نام آمپرازول تولید میشود که استفاده از آن میتواند به کاهش این التهاب کمک کند. اما ویتامین سی به همراه این دارو میتواند تاثیر آن را افزایش دهد و روند بهبود را سرعت بخشد. از این رو مصرف ویتامین سی به همراه داروهای مخصوص زخم معده میتواند تاثیر بسیار زیادی در درمان داشته باشد.
  • همچنین طی تحقیقاتی برروی موش های صحرایی مشخص شد که ویتامین سی و ملاتونین میتواند از ایجاد زخم معده در آن ها جلوگیری کند و معده را در برابر این عارضه محافظت کند.
  • در کل ویتامین سی یا اسید آسکوروبیک یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و برای بدن بسیار مفید و موثر است. از این رو ورزشکاران همواره از این مکمل در برنامه غذایی خود استفاده میکنند.

فواید دیگر ویتامین سی

حال که با فواید ویتامنی سی و معده آشنا شدیم بهتر است قدری با فواید دیگر این ماده آشنا شویم.

  • نقرس: مصرف منظم ویتامین سی در مردان باعث کاهش خطر ابتلا به نقرس میشود.
  • کلسترول: وصرف ویتامین سی میتواند به کاهش فشار ون کمک کند.
  • چروک شدن پوست: با استفاده از کرم ها و سرم های خاوی ویتامنی سی میتوان تا حد زیادی از بروز چین و چروک و لک ها و مشکلات پوستی جلوگیری کرد.
  • آفتاب سوختگی: استفاده منظم از ویتامین سی در کنار کرم ضد آفتاب میتواند تا حد بسیار زیادی از آفتاب سوخنگی جلوگیری کند.
  • جذب آهن: اگر ویتامین سی و آهن در کنار یکدیگر مصرف شوند جذب آهن در بدن افزایش پیدت خواهد کرد.
  • سرما خوردگی: مصرف ویتامین سی در سرما خودرگی میتواند دوره مریضی و سرما خوردگی را کاهش دهد.

شرکت مواد شیمیایی

حال که با فواید مختلف ویتامین سی از جمله با تاثیر ویتامین سی و معده آشنا شدیم بهتر است بدانید این ماده را میتوان از کجا تهیه کرد. بسیاری از تولید کنندگان دارویی و مواد غذایی ویتامین سی مورد نیاز خود را از شرکت مواد شیمیایی تهیه میکنند. این شرکت ها وظیفه تهیه مواد شیمیایی عمده مورد نیاز تولید کنندگان داخلی را برعهده دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *