چرا ویتامین سی بخوریم؟

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: از کودکی همواره ما را  به خوردن ویتامین سی تشویق کرده اند. اما واقعا چرا ویتامین سی بخوریم؟ اصلا ویتامین سی چیست و چه کاربردی دارد؟ جواب تمام این سوالات در مقاله پیش روی شما آورده شده است. از این رو اگر میخواهید جواب این سوالات را بدانید این مطالب را از دست ندهید. در کل ویتامین سی و سایر مواد شیمیای از لزومات زندگی امروز بشر است. به طوری که بدون آن ها سلامت ما به خطر می افتد. و به دنبال آن چرخ تولید و چرخ اقتصاد فلج میشود. حال اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره‌ی مواد شیمیایی داشته باشید به سایر مقالات در مجله علمی مراجعه کنید.

ویتامین سی چیست؟

قبل از پاسخ دادن به اینکه چرا ویتامین سی بخوریم؟ لازم است بدانیم ویتامین سی چیست؟ ویتامین سی از جمله ویتامین های محلول در آب است. نام غلمی ویتامین سی اسید آسکوروبیک چینی است. اما متاسفانه بدن ما قادر به تولید این ویتامین نیست. پس ما مجبوریم این ویتامین را از طریق مواد غذایی دریافت کنیم. اما گاها به هر دلیل ما نمیتوانیم ویتامین سی مورد نیاز خود را از طریق تغذیه دریافت کنیم. در چنین شرایطی باید از مکمل ها و دارو ها استفاده کنیم. از آنجایی که وینتمین سی مجلول در آب است بهتر است قرص ها و مکمل های ویتامین C صبح است.

منابع طبیعی ویتامین سی چیست؟

پیشنهاد پزشکان و متخصصان در این است که در وهله اول ویتامین سی را باید از طریق تغذیه و سپس از مکمل ها دریافت کنیم. اما این ویتامین به طور طبیعی در میوه ها و سیزیجاتی نظیر: طالبی، کلم برروکلی، کیوی، پرتقال، توت فرنگی، انبه، گوجه فرنگی، پاپایا، آناناس، فلفل دلمه ای سبز، گریپ فروت و غیره اشاره کرد. پس لازم است ما در ابتدا ویتامین ث را از طریق خوردن میوه ها و سبزیجات دریافت کینم. اما اگر به هر دلیلی دسترسی به موارد فوق نداشتیم میتوانیم این ویتامین را از طریق قرص ها، و شربت ها و دارو ها دریافت کرد. در ادامه به جواب سوال چرا ویتامین سی بخوریم؟ خواهیم پرداخت.

چرا ویتامین سی بخوریم؟

حال چرا ویتامین سی بخوریم؟ در واقع ویتامین سی یک ویتامین بسیار پر ارزش برای بدن ماست. از این رو این ویتامین در آزمایشگاه به صورت دستی ساخته شده است و به صورت مکمل در دسترس عموم قرار گرفته است. اما از کاربرد های ویتامین سی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویتامین سی سبب کلاژن سازی در پوست میشود و از بروز چین و چروک جلوگیری میکند.
  • همچنین ویتامین سی به استحکام رباط ها و رگ های خونی از طریق کلاژن سازی کمک میکند.
  • ویتامین سی به جذب آهن در بدن کمک میکند.
  • ویتامین سی از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری میکند.
  • از بدن در برابر آنفولانزا و سرما خوردگی جلوگیری میکند و به بهبود آن کمک میکند.
  • ویتامین سی سبب روشن شدن پوست و رفع لکه های پوستی میشود.
  • ویتامین سی از بروز بثیماری های ارثی جلوگیری میکند.

اسید اسکوروبیک چینی چیست؟

تا اینجا فمیدیم چرا ویتامین سی بخوریم؟ اما احتمالا تاکنون واژه اسید آسکوروبیک چینی را شنیده باشید. در واقع اسید اسکوروبیک چینی همان ویتامین سی است که در چین تولید میشود، که توسط شرکت مواد شیمیایی به بازار ایران وارد شده است. پس این ویتامین با ویتامین سی هیچ تفاوتی ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *