کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی

بخش های این محتوا:

کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اگر در زمینه کشاورزی فعالیت دارید احتمالا از کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی اطلاعاتی دارید. در همین راستا مقاله پیش روی شما نیز به چند مورد از کاربرد های این ماده شیمیایی در صنعت کشاورزی پرداخته شده است. تمامی مطالب از مقالات علمی استخراج شده اند و کاملا مستند هستند. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا انتهای مقاله با ما باشید. همچنین میتوانید به مقالات خواص صنعتی اسید سیتریک و خواص صنعتی اروزیل  که مرتبط با موضوع مواد شیمیایی  هستند مراجعه نمایید.

کاربرد اسید سیتریک برای رشد گیاهان ذرت

استفاده و کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی نشان داده است که این ماده در ترکیب با برخی از ریزمغذی ها باعث افزایش رشد، بهره وری  گیاهان ذرت می شود. نتایج به‌دست‌آمده نشان داد که به طور کلی هر کدام پارامترهای رشد رویشی (یعنی ارتفاع بوته، قطر ساقه، تعداد برگ در بوته، وزن خشک برگ‌ها) را مورد مطالعه قرار دادند. با توجه به نتایج کنونی، ممکن است استفاده از سیترین (اسید سیتریک، آهن، روی و منگنز) رشد و عملکرد دانه را تا حد زیادی  افزایش دهد. که البته تمام این کار ها به منظور بهبود کیفیت دانه است.  بنابراین ریزمغذی‌های مورد استفاده با آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است بهره‌وری ذرت را با دانه‌های با کیفیت بالا افزایش دهند.

کاربرد اسید ستریک در رشد دانه های ذرت

از دیگر کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی میتوان به کاربرد این ماده در رشد گیاه کرچک اشاره کرد. اسید سیتریک رشد گیاه، فتوسنتز و استخراج گیاهی سرب را با کاهش استرس اکسیداتیو در دانه کرچک افزایش می دهد. سمیت سرب  تأثیر زیادی از نظر سمیت برای موجودات زنده دارد. زیرا به شدت بر رشد محصول، عملکرد و امنیت غذایی تأثیر می گذارد. بنابراین، تضمین اقدامات مناسب برای اصلاح خاک های آلوده به سرب صورت گرفته است. بنابراین، این مطالعه تأثیر احتمالی اسید سیتریک را در آشکارسازی استخراج گیاهی بالقوه سرب با استفاده از دانه‌های کرچک بررسی می‌کند. از نتایج این مطالعه می توان نتیجه گرفت که تیمارهای CA نقش امیدوارکننده ای در افزایش جذب سرب و کاهش سمیت گیاهی آن دارند. این نتایج توصیه می‌کنند که کاربرد CA می‌تواند یک رویکرد مؤثر برای استخراج گیاهی سرب از خاک‌های آلوده با رشد دانه‌های کرچک باشد.

اسید سیتریک خوراکی چیست؟

از اسید سیتریک خوراکی یکی از مواد افزودنی است. از این ماده به عنوان طعم دهنده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. به طوری که از اسید سیتریک در تولید آبمیوه، طعم ترش آبنبات و ژلاتین کورد استفاده قرار میگیرد. نحوه خرید اسید سیتریک خوراکی به صورت پودر و قرص است. در ادامه شما عزیزان را برای خرید اسید سیتریک راهنمایی میکنیم.

شرکت مواد شیمیایی

حال که تا اینجا با کاربرد اسید سیتریک آبدار در کشاورزی آشنا شدیم لازم است بدانیم که چگونه این ماده را تهیه کنیم. در واقع میتوان از شرکت مواد شیمیایی اقدام به خرید اسید ستریک آبدار و خوراکی کرد. این شرکت ها وظیفه وارد و عرضه کردن انواع مواد شیمیایی را بر عهده دارند. در همین راستا یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های عرضه کننده مواد شیمیایی شرکت پویش اروین میعان است. تمامی مواد شیمیایی که در این شرکت به وجود میرسد از کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسبی برخوردار است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *