کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده

بخش های این محتوا:

کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: این مقاله به کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده اختصاص داده شده است. ولی قبل از آن بهتر است کاربرد مواد شیمیایی را در زندگی امروز بشر مورد بررسی قرار دهیم. سپس به طور اختصاصی به اسید سیتریک و کاربرد های مختلف آن بپردازیم. این در حالیست که اکثر ما وقتی نام مواد شیمیایی را در محصولات مختلف میبینیم نگران میشویم.  به همین دلیل ما قصد داریم اهمیت مواد شیمیایی را در زندگی بشر بازگو کنیم و بینش شما را در این باره تغییر دهیم. پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا انتها با ما باشید.

اهمیت مواد شیمیایی در زندگی امروز بشر

پیش از آنکه به کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده بپردازیم بیاید درباره ی اهمیت مواد شیمیایی در زندگی امروز بشر صحبت کنیم. ممکن است وقتی مثلا یک محصول پوستی را میخرید و به ترکیبات آن نگاه میکنید متوجه وجود مواد شیمیایی در آن شوید. در چنین شرایطی ممکن است نگران شوید و از اینکه محصول شما ارگانیک و گیاهی نیست نگران شوید. اما واقعیت این است که وجود مواد شیمیایی در محصولات نشان از این دارد که محصول با روشی کاملا علمی و دقیق تهیه شده است. همه مواد بر حس اندازه و میزان درست تهیه شده اند و این چیزی است که در محصولات گیاهی و دست ساز دیده نمیشود. در کل مواد شیمیایی مواد بسیار پر ارزش و کاربردی هستند. این مواد در صنایع مختلف غذایی، دارویی، کشاورزی، پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

اسید سیتریک چیست؟

اسید سیتریک یکی با ارزش ترین مواد شیمیایی است که تا به امروز بشر با آن مواجه شده است. این اسید نوعی اسید آلی ضعیف است. پس کاملا اسیدی کم خطر است و در میوه ها و سبزیجات به طور طبیعی یافت میشود. اسید سیتریک داری مزه ی خوشایند و ترش مانند است. اما کاملا بی رنگ و بی بو بوده و به دو صورت اسید سیتریک آبدار و اسید سیتریک بدون آب تولید میشود. بیشترین کاربرد اسید سیتریک در صنایع غذایی است. اما این بدان معنا نیست که در صنایع دیگری کاربرد ندارد. از این رو میتوان به کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی، داروسازی و غیره اشاره کرد.

کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده

همانطور که گفته شد اسید سیتریک یک اسید ضعیف است که برای انسان کاملا بی خطر است. اما این بدان معنا نیست که اسیدیته این ماده برای ویروس ها و باکتری ها هم بی خطر است. در واقع اسید سیتریک یک ماده ضدعفونی کننده عالی برای از بین بردن ویروس های آنفولانزا و سرماخوردگی است. به همین دلیل کاربرد اسید سیتریک در مواد شوینده یکی از مهم ترین کاربرد های این ماده است.

شرکت مواد شیمیایی

با توجه به کاربرد های بسیار زیاد اسید سیتریک، تعداد زیادی شرکت مواد شیمیایی اقدام به هرید و فروش اسید سیتریک آبدار و بی آب میکنند. این شرکت ها تامین کننده مواد شیمیایی در صنایع مختلف کشور هستند. از این رو معمولا مواد شیمیایی مورد نیاز را از کشور های دیگر وارد میکنند و به صورت عمده در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار میدهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *