کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها

بخش های این محتوا:

کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: مواد شیمیایی یکی از ارکان اصلی صنعت و زندگی مدرنیته امروز بشر است. اسید سیتریک یکی از همین مواد است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. به همین منظور ما در این مقاله در میان ده ها کاربرد اسید سیتریک به کابرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها میپردازیم. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مند هستید با ما تا انتها همراه باشید. اما چنانچه به موضوعات دیگری از زمینه کاربرد های اسید سیتریک علاقه دارید به مقالات:

مراجعه کنید.

اسید سیتریک چست؟

قبل از به کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها بپردازیم بهتر است بدانیم اسید سیتریک چیست؟ اگر چه اسید سیتریک یک ماده شیمیایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. اما میتوان همین ماده را به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات مختلف یافت. حتی برای اولین بار اسید سیتریک در مرکبات کشف شد و استخراج این ماده از ذرت صورت گرفت. اما امروزه از روش های پیشرفته تری برای تولید اسید سیتریک استفاده میکنند. مثلا دانشمندان با کشت نوعی قارچ برروی شکر موفق به استخراج اسید سیتریک شدند. این ماده بدون رنگ و بو است ولی ترش مزه است. به طوری که مزه ترش مرکبات از اسید سیتریک منشا میگیرد.

کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها

از کاربرد های مهم این ماده میتوان به کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها اشاره کرد. این ماده  دارای خاصیت یکنواخت و پایدار کردن پی اچ دارد. از این رو از این ماده به عنوان ماده نگهدارنده در نوشیدنی ها و نوشابه ها استفاده میشود. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که اسید سیتریک ترش مزه است. از این رو از اسید سیتریک به عنوان طعم دهنده در نوشیدنی ها نیز استفاده میشود. مزه اسید سیتریک بسیار خوشایند است و همین سبب شده که از این ماده به طور گسترده در نوشیدنی ها استفاده شود.

کاربرد های دیگر اسید سیتریک

علاوه بر کاربرد اسید سیتریک در نوشیدنی ها میتوان به کاربرد این ماده در صنایع پزشکی، داروسازی، صنایع غذایی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. اما گفتین است بیشترین کاربرد اسید سیتریک در صنعت غذایی است. به طوری که میتوان گفت 70 درصد از اسید سیتریک تولید شده در جهان در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. در این میان یکی از بزرگترین کشور های تولید کننده اسید سیتریک در جهان کشور چین است. چین سالانه چیزی بالغ بر یک میلیون تن اسید سیتریک تولید میکند و این میزان معادل با نیمی از کل اسید سیتریک تولید شده در جهان است.

شرکت مواد شیمیایی

از آنجایی که مواد شیمیایی مختلف در صنعت کشور ها بسیار مهم و کاربردی هستند، صادرات و واردات این مواد بسیار پررونق میباشند. به طوری که اکثر کشور ها دارای تعداد زیادی شرکت مواد شیمیایی است که مواد شیمیایی مورد نیاز کشور خود را وارد میکند و مواد شیمیایی تولیدی کشور خود را صادر میکند. بنابراین لازم است تولید کنندگا صنایع مختلف مواد شیمیایی مورد نیاز خود را به صورت عمده از این شرکت ها تامین کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *