کاربرد اوره در تهیه رزین

بخش های این محتوا:

کاربرد اوره در تهیه رزین
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یقینا در سال های اخیر با نام رزین و کاربرد های آن برخورد کرده اید. اما آیا از کاربرد اوره در تهیه رزین نیز اطلاعی دارید؟ بله جالب است بدانید از اوره در تولید رزین نیز بهره میگیرند. اما اینکه علت استفاده از اوره برای تهیه رزین چیست را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. اوره نوعی ماده شیمیایی بوده که به طور طببعی توسط حیوانات و انسان تولید شده و وارد محیط میشود. اما به دلیل کاربرد این ماده در صنایع مختلف، اوره را در آزمایشگاه به صورت مصنوعی نیز تولید میکنند. به طوری که یکی از کاربرد های مفید و موثر اوره در صنعت کشاورزی است. یعنی از اوره برای تولید کود اوره به منظور رشد هر چه بهتر و بیشتر گیاهان استفاده میکنند. پس چنانچه مایل به دریافت این اطلاعات هستید مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مقاله مرتبط: کاربرد اوره در کشاورزی

کاربرد اوره در تهیه رزین

در راستای مقاله کاربرد اوره در تهیه رزین لازم است بدانید که رزین های اوره یکی از مهم ترین انواع رزین ها محسوب میشوند. این ماده از ترکیب یکی از گروه آمین ها (اوره) با یک آلدنید(فرمالدئید) ایجاد میشود. در همین راستا اوره و ملانین از مهم ترین ترکیبات آمینی هستند که در تهیه رزین مورد استفاده قرار میگیرند. رزین نوعی ماده دارای ویسکوزیته بسیار بالا بوده که دارای رنگی کدر است. از آنجایی که محصولات ساخته شده با رزین دارای دوام و عملکرد خوب و بالایی هستند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. به طوری که در سالهای اخیر شاهد تولید محصولات مختلف رزینی بوده ایم. از این ماده در تولید ورق های تزئینی، اکسسوری، تولید کاغذ، نساجی، فراورده های کتان و ریون، پارچه های ضد چروک، تولید چسب و غیره استفاده میشود. به طوری که حتی برای چسباندن چوب های MDFو HDF از این ماده استفاده میشود.

اوره چیست و چه کاربرد های دیگری دارد؟

در مقاله ثبل در مورد قیمت کود اوره پردیس نیز صحبت کردیم, علاوه بر کاربرد اوره در تهیه رزین این ماده دارای کاربرد های دیگری نیز هست. نام دیگر اوره کاربامید بوده و همان دی آمید اسید کربنیک است. فرمول شیمیایی این ماده CH4N2O است. از اوره در صنایع مختلف کشاورزی، دامپروری و تولید پلاستیک استفاده میشود. اوره کاملا کریستالی و بی رنگ بوده و و نقطه ذوب آن 132.7 درجه است. این ماده به طور طبیعی در خون، ادرار، عرق، شیر و صفرای پستانداران یافت میشود. نهایی ترین محصول تجزیه متابولیک پروتئین در کلیه پستانداران همان اوره است. این ماده در سال 1773 برای اولین بار توسط یک شیمیدان فرانسوی به نام هیلیر مارین روئل کشف شد. وی موفق شد در آن سال اوره را از ادار جدا کند. در سال 1828 اوره توسط فریدریش وهلر شیمیدان آلمانی از سیانات آمونیوم تولید شد توسط همگان پذیرفته شد.

پویش اروین میعان

پویش اروین میعان یک از شرکت های مهم در زمینه وارد و توزیع اوره در سرتاسر ایران است. به طوری که بسیاری از تولید کنندگان داخلی مواد شیمیایی مورد نیاز خود را از این مرکز تهیه میکنند. اوره نیز یکی دیگر از مواد شیمیایی است که توسط این مرکز به فروش میرسد و مشتریان میتوانند این ماده را از طریق سایت تهیه نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *