کاربرد اوره در پزشکی

بخش های این محتوا:

کاربرد اوره در پزشکی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در این مقاله قصد داریم به کاربرد اوره در پزشکی بپردازیم. همه ما میدانیم اوره یکی از نرکیبات اصلی موحود در ادرار انسان  سایر پستاندارن است. اما شاید از کاربرد آن در صنایع مختلف اصلاعی نداشتیم. از این رو ما تصمیم گرفتیم در مقاله به کاربرد این ماده در پزشکی و سایر صنایع دیگر بپردازیم. در نهایت نیز یکی از با کیفیت ترین اوره های موجود در بازار ایران را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. در ابتدا لازم است قدری به ماهیت اوره بپردازیم. این ماده با نام های اورئوفیل و کاربامید نیز شناخته میشود و فرمول شیمیایی آن CH4N2O است. در ساختار اوره دو گروه از NH2 وحود دارد که به وسیله یک گروه کربونیل به یکدیگر متصل شده اند. از خواص فیزیکی اوره میتوان به کریستالی و جامد بودن آن اشاره کرد. از طرفی این ماده محلول در آب و غیر سمی است. کاملا بدون رنگ و بو بوده و در دمای 132.7 درجه سانتی گراد ذوب میشود.

کاربرد اوره در صنایع مختلف

در این بخش به کاربرد اوره در پزشکی، داروسازی و غیره خواهیم پرداخت. از اوره برای تولید کود به منظور آزاد کردن نیتروژن مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی از این ماده در تولید دارو، تولید محصولات پوستی آبرسان و تولید رزین نیز استفاده میشود. جالب است بدانید برای تولید مواد منفجره از اوره استفاده میشود. همجنین اوره به عنوان نوعی تثبیت کننده مواد منفجره مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده، ماده اولیه تولید پلاستیک نیز محسوب میشود. در علم پزشکی نیز برای تشخیص وجود باکتری در معده از آزمایش تنفس اوره استفاده میشود. بنابراین اگرچه این ماده به نوعی ماده زائد بدن موجودات زنده تولید میشود ولی کاربرد های بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. همین امر نیز اوره را به یک ماده پر ارزش در صنعت تبدیل کرده است.

سایر کاربرد ای اوره چیست؟

علاوه بر کاربرد اوره در پزشکی در این بخش به سایر کاربرد های این ماده خواهیم پرداخت:

  • در صابون از این ماده استفاده میشود.
  • از اوره به عنوان ضد یخ استفاده میشود.
  • در پودر لباس شویی نیز از اوره استفاده میشود.
  • در سیستم های خودرو نیز از اوره استفاده میشود.
  • برای ایجاد رنگ قهوه ای در چوب شور از اوره استفاده میشود.
  • از اوره در پوشش های نساجی نیز استفاده میشود.
  • در قالب گیری
  • در تولید کرم های موبر از اوره استفاده میشود.
  • در تولید فوم های پلی اورتان

جالب است بدانید که اوره میتواند تاثیر لایه برداری خفیفی برای پوست داشته باشد.

پویش اروین میعان

حال که با کاربرد اوره در پزشکی و سایر صنایع آشنا شدید بهتر است با نحوه تولید و سفارش آن نیز آشنا شویم. اوره به صورت آزمایشگاهی از طریق واکنش مستقیم دی اکسید کربن و آمویناک تحت فشار و دمای بالا ایجاد میشود. خیمن ماده پس از تولید توسط شرکت های مواد شیمیایی از جمله شرکت پویش اروین میعان به فروش میرسد.

قیمت کود اوره پردیس

یکی از مهم ترین کاربرد های اوره استفاده از آن در تولید کود است. کود های اوره بسیاری با برند های مختلف به فروش میرسند. اما یکی از با کیفیت ترین این کود ها کود اوره پردیس است. لازم به ذکر است که قیمت کود اوره پردیس نسبت به کیفیت آن کاملا ارزنده است و ارش خرید دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *