کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب

بخش های این محتوا:

کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع بسیار زیاد است. اما ما این مقاله را به یکی از کاربرد های این ماده، یعنی کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب اختصاص داده ایم. در کل مواد شیمیایی مختلف بسیار مهم و پر ارزش هستند و هر یک از آن ها تاثیر بسیار زیادی در زندگی امرروز بشر دارند. از این رو پرداختن به مسئله مواد شیمیایی بسیار گسترده است و ما اینجا فقط به بخش کوچکی از این مسائل میپردازیم. چنانچه شما نیز علاقه مند به این مطالب هستید تا پایان این مقاله با ما باشید.

متاسیلیکات سدیم چیست؟

قبل از آنکه به موضوع کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب بپردازیم بهتر است بدانیم ماهیت متاسیلیکات از چیست؟ در واقع متاسیلیکات سدیم نوعی نمک معدنی است. این نمک دارای خاصیت قلیایی بسیار زیادی است. به همین دلیل از آن به عنوان بافر استفاده میشود. گفتنی است که این ماده برای اولین بار توسط فردی به نام ونت هلمونت در سال 1640 کشف شد. این ماده در دو صورت جامد و مایع وجود دارد. نام دیگر سیلیکات سدیم جامد آب شیشه است. متاسیلیکات سدیم در دو نوع بی آب و خشک تولید میشود و در دسترس است.

کاربرد متاسیلیکات سدیم

علاوه بر کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب میتوان به کاربرد های دیگر این ماده اشاره کرد. مثلا نوع مایع این ماده در صابون سازی، قالب ریخته گری، کنترل خوردگی لوله های آب، پاک کننده های صنعتی و غیره کاربرد دارد. همچنین این ماده در تولید سرامیک، آب بندی در تعمیر خودروها، صنایع نسوز در ریخته گری کاربرد دارد. همچنین از متاسیلیکات سدیم به عنوان ماده نگهدارنده تخم مرغ ها استفاده میشود. همچنین از این ماده برای تولید لوله های مقوایی، صنعت حفاری، صنایع راه سازی و معادن، صنایع تولید الکترود های جوشکاری، صنایع نساجی و غیره استفاده میشود.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب

علاوه بر ده ها کاربرد متاسیلیکات سدیم که نام بردیم میتوان به کاربرد متاسیلیکات سدیم در تولید چسب نیز اشاره کرد. از متاسیلیکات سدیم در تولید چسب نیز استفاده میشود. زیرا این ماده کم هزینه، سازگار با محیط زیست و غیر سمی است. پس بهترین گزینه برای استفاده از آن در این صنعت است. همچنین از این ماده در تولید چسب برای تعمیر خودرو نیز استفاده میشود. به طوری که از سیلیکات مایع برای پر کردن درز و شکاف ها در سرسیلندر خودرو استفاده میشود.

 پویش اروین میعان

تعداد کاربرد های متاسیلیکات سدیم بسیار زیاد است اما از حوصله این بحث و این مقاله خارج است. از این رو ما در این مقاله به مهم ترین این کاربرد ها پرداختیم. شرکت پویش اروین میعان یکی از معتبر ترین فروشگاه های فروش مواد شیمیایی است. از این رو اگر شما به عنوان یک تولید کننده و فعال در صنایع مختلف به این مواد شیمیایی احتیاج  دارید، میتوانید به سایت پویش اروین میعان مراجعه مکنید و مواد شیمیایی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *