کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها

بخش های این محتوا:

کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها به منظور منعقد کردن دیگر اجزای پودر های شوینده مورد استفاده قرار میگیرد.  این در حالیست که سیلیکات سدیم در صنایع مختلف کاربرد دارد. ولی ما این مقاله را به کاربرد این ماده شیمیایی در شوینده ها اختصاص داده ایم. از آنجایی که سیلیکات سدیم دارای چگالی و ریشیو بالایی است از آن در صنایع مختلف استفاده میشود. اگر میخواهید با سایر کاربرد این ماده شیمایی آشنا شوید میتوانید به مقالات:

مراجعه کنید.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها

از کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها میتوان به این بخش اشاره کرد که با اضافه کردن متاسیلیکات سدیم به مواد شوینده مایع میتوان آن ها را به مواد شوینده پودری تبدیل کرد. میتوان گفت شوینده ها محلول در آب هستند. وقتی آن ها را با آب مخلوط میکنند، سپس میتوان آن را به دستگاه خشک کن یا اسپری درایو قرار داد. پس از آنکه آب متاسیلیکات سدیم تبخیر شد. ذراتی سیلیکاتی برروی دیواره های دسنگاه باقی میمانند که پودر شوینده را تشیکیل میدهند.

تاریخچه کاربرد متاسیلیکات سدیم در موادشوینده

در این بخش قصد داریم به تاریخچه کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده ها اشاره کنیم. در این راستا میتوان گفت از قرن ها پیش از این ماده شیمیایی برای ساخت صابون استفاده میشده است. از متاسیلیکات سدیم برای جدا کردن ذرات چربی و معلق و ثابت نگه داشتن آن ها استفاده میکردند. به طوری که با اضافه کردن این ماده میتوان میزان آمولسیون سازی روغن های آلی و چربی ها را در شرایط قلیایی کنترل کرد. همچنین سیلیکات سدیم باعث کم کردن سختی منزیم و پتاسیم میشود.

کاربرد های دیگر متاسیلیکات سدیم در

از کاربرد دیگر متاسیلیکات سدیم در شوینده ها میتوان به خاصیت قلیایی این نمک معدنی اشاره کرد. به طوری که باعث میشود در شرایط اسیدی به شدت واکنش دهد و باعث از بین بردن ناخالصی ها شود. همچنین این ماده باعث میشود سختی آب کاهش یابد و در نتیجه مواد شوینده بهتر در آب کف میکنند. بنابراین از این ماده در ساخت پودر های شوینده، صابون و شامپو مورد استفاده قرار میگیرد.

متاسیلیکات سدیم

حال که با کاربرد متاسیلیکات سدیم در شوینده آشنا شدید بهتر است با نام های دیگر این ماده نیز آشنا شوید. نام دیگر متاسیلیکات سدیم همان سیلیکات سدیم است. پس اگر در هنگام خرید با این نام مواجه شدید دچار سردرگمی نشوید. همچنین سیلیکات سدیم در انواع سیلیکات سدیم مایع، پودری و جامد تولید میشود و در دسترس قرار دارد. شما عزیزان میتوانید این ماده شیمیایی را از مراکز معتبر تهیه نمایید.

وارد کننده مواد شیمیایی

اصولا تمامی مراکز وارد کننده مواد شیمیایی اقدام به وارد کردن متاسیلیکات سدیم میکنند. زیرا این ماده یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی در صنعت محسوب میشود. پس باید مقدار کافی از این ماده در دسترس تولید کننده های داخلی قرار گیرد. در همین راستا یکی از معتبر ترین مراکز وارد کننده این ماده، شرکت پویش اروین میعان است. که تولید کنندگان گرامی میتوانند با خیال راحت برای خرید به این شرکت مراحعه نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *