کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درتمامی مقاله های قبلی از کاربرد های صنعتی متاسیلیکات سدیم صحبت کردیم. اما در این مقاله سعی داریم از کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی صحبت خواهیم کرد. در کل در دنیای امروز مواد شیمیایی مختلف در زندگی امروز بشر بسیار مهم و تاثیر گذار است. از این رو پرداختن به این موضوع و بالا بردن اطلاعات خود در زمینه مواد شیمیایی میتواند در بهبود زندگی ما موثر است. به همین دلیل است که در این سایت به بررسی مواد شیمیایی مختلف میپردازیم. اما متاسیلیکات سدیک نوعی ماده معدنی است که بلوری شکل و بی رنگ است. ین ماده در الکل نامحلول و محلول در آب است. از متاسیلیکات سدیم در صنایع مختلفی نظیر تولید ترکیبات ضد حریق، تولید پارچه، بتن، کاغذ سازی، تولید محصولات صابونی، تولید سرامیک، آبکاری، تولید اکسیدان و غیره کاربرد دارد. اما این موارد مربوط به کاربرد های صنعتی آن است.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی

در این بخش به کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی خواهیم پرداخت. همانطور که گقته شد تاکنون بیشتر به کاربرد های غیر صنعتی این ماده پرداخته ایم. حال در این بخش به کاربرد های غیر صنعتی متاسیلیکات سدیم میپردازیم. از کاربرد های مهم و ضروری غیر صنعتی متاسیلیکات سدیم میتوان به کاربرد این ماده در محصولات تصفیه هوا و محصولات الکترونیکی اشاره کرد. همچنین از این ماده در صنعت نساجی نیز استفاده میشود. تولید محصولات ضد یخ و سایر محصولات مراقبتی خودرو نیز از سایر کاربرد های غیر صنعتی این ماده محسوب میشود.  از طرفی از متاسیلیکات سدیم برای بسته بندی تخم مرغ، سیمان، تولید سیلیکاژل و اتصال دهنده و تثبیت کننده ها نیز استفاده میشود. حال چون این ماده یک ماده غیر آلی محسوب میشود تاثیر زیادی روی چرخه های طبیعی ندارند. از این مادخ معمولا به صورت بسیار رقیق شده استفاده میشود.

از کاربرد های دیگر متاسیلیکات سدیم

حال که با کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی آشنا شدیم در این بخش به سایر کاربرد های این ماده خواهیم پرداخت.

  • از این ماده برای تولید چسب مایع مورداستفاده قرار میگیرد.
  • از متاسیلیکات سدیم به عنوان ماده منعقد کننده برای تصفیه آب استفاده میشود.
  • همچنین از این ماده در صنایع فولاد به منظور بریکت سازی استفاده میشود.
  • در تولید کاشی و سرامیک از متاسیلیکات سدیم در تهیه دوغاب اولیه استفاده میشود.
  • در صنعت حفاری به منظور جلوگیری از ریختن گمانه ها از متاسیلیکات سدیم استفاده میشود.
  • در صنایع راه سازی و معادن از این ماده برای سرعت بخشیدن به واکنش سیلیکات با کلسیم در سیمان میشود.
  • در صنعت آبکاری از این ماده به عنوان ماده اولیه شیمیایی استفاده میشود.
  • در تولید جوهر های رنگی در صنعت نساجی از متاسیلیکات سدیم استفاده میشود.
  • در پالایش نفت خام از این ماده به عنوان کاتالیزگر استفاده میشود.

مواد شیمیایی صنعتی

همانطور که گفته شد امروزه مواد شیمیای صنعتی بسیار زیادی در صنعت کاربرد دارند. به طوری که وجود بسیاری از صنایع به وجود این مواد شیمایی وابسته است. حال  اگر چه کاربرد متاسیلیکات سدیم در موارد غیر صنعتی مهم است ولی کاربرد های صنعتی آن از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. از این رو بسیاری از تولید کنندگان مواد شیمیایی را به صورت عمده خریداری میکنند تا در تولیدات خود از آن بهره ببرند. چه بسا کیفیت بالا و قیمت مناسب این مواد برای تولید کننده ها حائز اهمیت است.  پس لازم است برخی شرکت های داخلی مواد شیمیایی مورد نیاز تولید کنندگان داخلی را تهیه نمایند و در دسترسشان قرار دهند. به همین منظور در بخش بعدی به معرفی یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش مواد شیمیایی میپردازیم.

پویش اروین میعان 

از آنجایی که تولید کنندگان داخلی به مواد شیمیایی با کیفیت نیازمند هستند لازم است این ماده به راحتی و با مناسب ترین قیمت در اختیارشان قرار بگیرد. شرکت پویش اروین میعان مفتخر است که در چند دهه اخیر توانسته بهترین مواد شیمیایی را باب بهترین قیمت در اختیار مشتریان قرار دهد. این شرکت سابقه همکاری با تولید کنندگانی نظیر ذوب آهن اصفهان را دارد. همین برای اثبات کیفیت مواد موجود در این شرکت کافیست. از طرفی سابقه طولانی فعالیت پویش اروین میعان در زمینه وارد کردن و توزیع مواد شیمیایی مهر تاییدی بر این ادعاست. مشتریان عزیز میتوانند تمامی مواد شیمیایی موجود را میتوانید از طریق وب سایت فروشگاهی تهیه نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *