کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع

بخش های این محتوا:

کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: ما در این مقاله قصد داریم در این مقاله به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع بپردازیم. اگر چه تمامی مواد شیمایی مهم و ضروری هستند. ولی قاعدتا نمیتوان در یک مقاله به همه آن ها پرداخت. بنابراین ما سعی میکنیم هر مقاله را به یک ماده شیمیایی اختصاص دهیم. حال اگر به موضوع متاسیلیکات سدیم علاقه مند هستید این مقاله را از دست ندهید. از طرفی علاقه مندان به دیگر مواد شیمیایی میتوانند به مقالات: کاربرد اسید سیتریک در مواد آرایشی و دارویی و استفاده از پودر اروزیل در صنعت رنگسازی مراجعه کنید.

متاسلیکات سدیم چیست؟

قبل از آنکه به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع بپردازیم لازم است بدانیم ماهیت این ماده شیمیایی از چیست؟ ما دو نوع ماده شیمیایی داریم. مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی معدنی. حال متاسیلیکات سدیم یک نوع ماده شیمیایی معدنی است و با فرمول شیمایی Na2SiO3  نمایش داده میشود. شکل ظاهری این ماده بلوری و بی رنگ است و وزن مولکولی پایینی دارد. این ماده قلیایی بوده و از طرفی به راحتی رطوبت را به خود جذب میکند. این ماده شیمایی نوعی ترکیب یونی است. ترکیب یونی به ماده ای گفته میشود که از کاتیون و آنیون تشکیل شده باشد. متاسیلیکات سدیم محلول در آب است. یعنی در الکل غیر محلول است. جالب است بدانید که این ماده شیمایی دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی، مرطوب کنندگی و آمولسیون کنندگی دارد.

کاربرد متاسیلیکات سدیم

در ابتدا لازم است به کاربرد کلی متاسیلیکات سدیم بپردازیم سپس در نهایت به کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت بپردازیم. این ماده شیمیایی در دو حوضه صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. اما ما در این مقاله به بخش صنعتی این ماده میپردازیم. پس در ادامه مقاله با ما باشید.

کاربرد متاسلیکات سدیم در صنعت

از کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت میتوان به تولید سرامیک، تولید ماده نسوز، کاغذ سازی، آبکاری، تولید پارچه، روغن، چاپ، بتن، فرآوری چرم و غیره اشاره کرد. جالب است بدانید یکی از رایج ترین کاربرد های این ماده شیمیایی استفاده از آن به عنوان چاب و مهر و موم است. همچنین از آن به عنوان ماده ای برای جلوگیری از خوردگی مورد استفاده قرار میگیرد. گفتنی است که از این ماده در تولید مواد شوینده و صابون نیز استفاده میشود. از متاسیلیکات سدیم برای کاهش سختی آب نیز مورد استفاده قرار میگیرد. از این ماده نیز در تولید اکسیدان در صنعت آرایشی نیز استفاده میشود. از متاسیلیکات سدیم در ساختمان سازی نیز مورد استفاده قرار میگیرد زیرا اگر این ماده را به سیمان اضافه کنیم باعث سرعت سخت شدگی آن میشود.

شرکت مواد شیمیایی

همانطور که مشاهده کردید کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت بسیار زیاد است. بنابراین این ماده ماده ای پر ارزش و کاربردی است. پس کشور های زیادی اقدام به تولید و یا وارد کردن این ماده میکنند. وظیفه واردات و صادرات مواد شیمیای بر عهده شرکت مواد شیمیایی است. این شرکت ها مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف را فراهم میکنند. مشتریان نیز این ماده را به طور عمده از شرکت ها خریداری میکنند. اما چیزی که در این مبادلات مهم است کیفیت مواد شیمیایی است. بنابراین لازم است مواد مورد نیاز از شرکت های معتبر تهیه شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *