کاربرد های اوره در کشاورزی

بخش های این محتوا:

کاربرد های اوره در کشاورزی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اگر میخواهید با کاربرد های اوره در کشاورزی آشنا شوید این مقاله برای شماست. مشاورزی یکی از صنایع مهم و حیاتی هر کشور است. از این رو رسیدگی به این بخش برای اقتصاد هر کشوری کاملا مهم و ضروری است. به همین منظور برای آنکه بتوان محصولات کشاورزی با کیفیت تولید کرد لازم است علاوه بر رسیدگی های پی در پی و اضولی، از کود های تقویت کننده و محافظتی نیز استفاده کرد. برخی از کود ها میتوانند به رشد بیشتر گیاه و تولید محصولات بیشتر و با کیفیت تر کمک زیادی کند. برخی دیگر از کود ها از خراب شدن و ایجاد قارچ یا حشره برروی گیاهان جلوگیری میکند. از این رو بسته به شرایط و نوع گیاه از کود های گوناگونی برای حفظ صنعت کشاورزی استفاده میشود. حال ما در این مقاله قصد داریم به تاثیر اوره بر گیاهان بپردازیم. پس تا انتها با ما باشید.

کاربرد های اوره در کشاورزی

همانطور که گفته شد این مقاله به منظور معرفی کاربردهای اوره در کشاورزی تهیه شده است. درواقع اوره نوعی کود شیمیایی محسوب میشود که از آن به عنوان منبع نیتروژن استفاده میشود.  اوره به صورت قرص های استوانه ای و جامد های گرانولی مورد استفاده قرار میگرد. این کود در نوع تجاری از ترکیب دی اکسید کربن با آمونیاک حاصل میشود. هر دو نوع کود اوره دارای 46 درصد نیتروژن است ولی با این حال کود های قرصی شکل خیلی سریع تر تبخیر و شسته میشوند. اوره دارای فرمول شیمیایی CO(NH2)2 است و در بدن انسان ها خیلی راحت از طریق ادار دفع میگردد. گفتنی است کودهای اوره به شدت محلول بوده بنابراین علاوه بر جذب از طریق خاک میتوان  آن را به شاخ و برگ درختان نیز اسپری کرد تا از این طریق جذب شود.

کود اوره چیست؟

در راستای کاربرد های کود اوره در کشاورزی لازم است بگوییم که کود اوره یک کود بسیار ارزان از نیتروژن محسوب میشود. این کود بسیار زود جذب و در دسترس است و از هر نظر کاربردی محسوب میشود. وقتی کود اوره وارد خاک میشود در خاک هیدرولیز شده به دو ماده دی اکسید و آمونیاک تبدیل میشود. اگرچه اوره ماده ای است که به طور معمول توسط حیوانات و حتی انسان تولید میشود. اما میتوان اوره را به طور آزمایشگاهی به کمک آمونیاک بی آب ساخته میشود. نام های دیگر کود اوره شامل: اسید کاربامید، کربونیل دی آمین، آمید اسید کربنیک، ایزورا، کاربامید است. جالب است بدانید حدود 90 درصد از اوره ای که در کل دنیا تولید میشود صرف تولید کود اوره میشود.

قیمت کود اوره

قیمت کود اوره پردیس بسیار مناسب بوده و نسبت به دیگر کود های اوره موجود در بازار مناسب تر است. این نوع کود اوره بسیار با کیفیت بوده و مشتریان میتوانند با خیال راحت برای خرید اقدام نمایند.

پویش اروین میعان

پویش اروین میعان از جمله مراکز پخش و تولید مواد شیمیایی در بازار است. این مرکز عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین مواد شیمیایی بوده و سالهاست در این زمینه فعالیت دارد. از این رو بسیاری از تولید کنندگان برای تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز خود به وب سایت این شرکت مراجعه کرده ثبت سفارش میکنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *