کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان

بخش های این محتوا:

کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: پودر اروزیل یکی از کاربردی ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع است. از این رو تصمیم گرفتیم تنها به کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان بپردازیم. سپس به طور مختصر به برخی کاربرد های دیگر این ماده شیمیایی اشاره کنیم. اگر علاقه مند به دریافت این اطلاعات هستید تا انتها با ما باشید. همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله: ویژگی های کاربردی پودر اروزیل مراجعه کنید.

پودر اروزیل چیست؟

قبل از آنکه به کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان بپردازیم بهتر است بدانیم اروزیل چیست و چگونه تشکیل میشود؟ پودراروزیل Aerosil   یک نوع پودر سبک است که از آن برای افزایش خاصیت چسبندگی و غلظت مواد استفاده میشود. نام عمومی این ماده سیلیس دودی است و به نام فوم سیلیکا نیز معروف است. این پودر کاملا سفید رنگ بوده و میتواند به صورت معلق در هوا قرار بگیرد. بیشتر حجم این ماده از سیلیس تشکیل شده است. از آنجایی که اروزیل در اثر سوختن روی شعله به وجود می آید به سیلیس پیروژنیک نیز معروف است. ایم پودر داری نسبت سطح به حجم زیادی است. همچنین متخلخل بوده و چگالی بسیار پایینی دارد.

کاربرد های پودر اروزیل

علاوه بر کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان این ماده داری کاربرد های فراوانی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

  • با افزودن پودر اروزیل به الاستومر ها میتوانیم خواص کششی، مقاومت در برابر سایش و افزایش طول در شکست را افزایش دهیم.
  • از این ماده برای کارهایی چون لمینت و ژلکوت استفاده میشود.
  • از این ماده در تولید لوازم آرایشی به عنوان ماده سفید کننده در لوازم آرایش مورد استفاده قرار میگیرد.
  • از پودر اروزیل برای تولید چسب استفاده میشود.
  • از این ماده در صنایع غذایی و تولید نوشیدنی استفاده میشود.
  • به دلیل خاصیت ویسکوز این ماده از آن در تولید رنگ استفاده میشود.
  • برای تولید رنگ ها و پوشش ها نیز از پودر اروزیل استفاده میشود.
  • همچنین از این پودر برای تولید درزگیر ها استفاده میشود.

کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان

در این بخش به کاربرد پودر اروزیل در تولید خمیر دندان خواهیم پرداخت. پودر اروزیل دارای خواصی چون افزایش قدرت سایندگی، ویسکوزیته، خراش، مقاوم در برابر خوردگی است. از این رو به دلیل داشتن قدرت سایش از این ماده در تولید خمیر دندان استفاده میشود. در کل نحوه استفاده از اروزیل در صنایع مختلف متفاوت است. به طوری که در صنایع مختلف بر اساس نوع محصول تولیدی از یکی از خواص این ماده میتوان بهره مند شد.

پویش اروین میعان

همانطور که مشاهده کردید پودر اروزیل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو این ماده نوعی ماده شیمیایی با ارزش است که توسط شرکت های مواد شیمیایی خرید و فروش میشود. اما اگر قصد خرید این ماده را به صورت عمده دارید باید به کیفیت آن دقت کنید. همه شرکت ها مواد شیمیایی با کیفیت را خرید و فروش نمیکنند. پس باید در حین خرید دقت داشت. در همین راستا ما شرکت پویش اروین میعان را به شما معرفی میکنیم. این شرکت یکی از معتبر ترین مراکز خرید و فروش مواد شیمیایی است. که خریداران میتوانند با خیال راحت از آن اقدام به خرید کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *