کاربرد پودر اروزیل در تولید لوازم آرایشی

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: ارویل یکی از موارد شیمیایی پرکاربرد در صنایع مختلف است. در این میان میتوان به کاربرد پودر اروزیل در تولید لوازم آرایشی، کاربرد پودر اروزیل در رنگسازی، کاربرد آن در چسب سازی، کاشی سازی، روکش، عایق بندی و غیره اشاره کرد. از این رو پرداختن به تک تک این کاربرد ها و دانستن آن ها بسیار مهم است. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به کاربرد این ماده صنعت آرایش بپردازیم. اگراین بحث برایتان جذاب است میتوانید تا انتها با ما باشید. چنانچه به کاربرد های دیگر اروزیل علاقه مند هستید میتوانید به سایر مقالات در مجله علمی مراجعه کنید.

پودراروزیل چیست؟

قبل از آنکه به کاربرد پودر اروزیل در تولید لوازم آرایشی بپردازیم لازم است بدانیم ماهیت اروزیل از چیست و چه کاربردی دارد. اروزیل نوعی پودر حجیم و کم وزن است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگرد. بیشتر ماهیت اروزیل از سیلیس است به همین دلیل به آن کف سیلیکا نیز میگویند. پودر اروزیل از طریق سوختن بر روی شعله حاصل میشود. این پودر وقتی به مواد دیگر اضافه میشود میتواند باعث افزایش غلظت و چسندگی در آن ماده شود. همچنین این ماده چگالی و ویسکوزیته مواد را بالا میبرد. اورزیل به سبب داشتن همین ویژگی ها در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگرد.

کاربرد پودر اروزیل در تولید لوازم آرایشی

حال به کاربرد پودر اروزیل در تولید لوازم آرایشی میپردازیم. از آنجایی که اروزیل پودر مانند است در لوازم آرایش پودری شکل مانند سایه چشم، پنکک، پودر فیکس و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. اما این ماده به سبب ویژگی پودر بودن در هوا معلق میشود. همین امر سبب میشود ما مقداری از این مواد معلق را استنشاق کنیم که ممکن است برای ما مضر باشد. مثلا گاهی پس از استنشاق این مواد معلق در گلو احساس سوزش و خارش میکنیم. اما تاکنون تاثیر خطرناکی از این ماده به اثبات نرسیده است پس در آن جای نگرانی نیست. پس مصرف کنندگان ممکن است در هنگام استفاده از مواد آرایشی به شکل پودر در معرض ذرات معلق در هوا قرار بگیرند که به ریه ها نفوذ می کنند. این ذرات معلق در هوا می توانند اثر مضری بر سیستم تنفسی داشته باشند

کاربرد های دیگر اروزیل

به جز کاربرد اروزیل در تولید لوازم آرایشی این ماده دارای کاربرد های دیگری میباشد.

  • از اروزیل به عنوان ماده اولیه کامپوزیت در دندان پزشکی استفاده میشود.
  • از اروزیل به عنوان ماده نگهدارنده داروها در دارو سازی استفاده میشود.
  • ار اروزیل در ساخت مور های فلوئرسنت و لامپ ها استفاده میشود.
  • از اروزیل به عنوان روان کننده بتن استفاده میشود.
  • ار ابن ماده برای نگهداری گیاهان استفاده میشود.
  • از این ماده برای تولید جوهر های چاپ استفاده میشود.

شرکت مواد شمیایی

با توجه به کاربرد های بیشمار اروزیل در صنایع مختلف خرید و فروش این ماده توسط شرکت مواد شیمایی بسیار پر رونق است. این ماده با ارزش توسط این شرکت ها به صورت عمده به فروش میرسد. از جمله تولید کننده های اضلی پودر اروزیل میتوان به کشور چین و آلمان اشاره کرد. این دو کشور اروزیل تولیدی خود را به دیگر کشور ها ارسال میکنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *