سولفات منگنز

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

سولفات منگنز, خرید سولفات منگنز, قیمت سولفات منگنز, وارد کننده, صادر کننده, مواد اولیه سولفات منگنز, فروش سولفات منگنز

سولفات منگنز یک ماده جامد و صورتی رنگ است که برای ساخت فلز منگنز و برخی ترکیبات شیمیایی دیگر به کار برده میشود. این ماده نوعی نمک معدنی است که با فرمول شیمیایی ‌MnSO4 شناخته میشود.

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده انواع سولفات منگنز و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، صنعتی، آزمایشگاهی، خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد اولیه حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

منگنز چیست ؟

اگر با جدول مندلیف آشنایی داشته باشید میدانید که تمام عناصر شناخته شده در این جدول به صورت منظم و بر حسب عدد اتمی مرتب شده اند. منگنز نیز مانند دیگر عنصر های شیمیایی در این جدول قرار دارد. عدد اتمی این عنصر ۲۵ بوده و در دوره چهارم(از چپ به راست)  و گروه هفتم(از بالا به پایین) قرار دارد‌. این عنصر عضوی از گروه های واسطه است. جالب است بدانید عنصر منگنز در طبیعت به صورت آزاد یافت نمیشود و عموما میتوان آن را در کنار آهن یافت. این عنصر به صورت اتفاقی در سال 1774 توسط شیمی دان سوئدی “ویلهلم شیل” در هنگام مطالعه برروی کانی پیرولیزیت کشف شد‌. درواقع پیرولوزیت کانی اصلی عنصر منگنز است.

کاربرد منگنز چیست ؟

این ماده در ساخت فولاد بسیار ضروری است چرا که  این عنصر در افزایش سختی و مقاومت فولاد تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین در تولید فولاد ضد زنگ، چدن و فولاد کربن کاربرد دارد. گفتنی است که منگنز در تولید آلومینیوم، مس، منیزیم و روی کاربرد دارد.

قیمت خرید و فروش سولفات منگنز

خب تااینجا به صورت کلی با سولفات‌منگنز و منگنز و کاربرد های منگنز آشنا شدیم حال در این بخش به قیمت فروش و خرید سولفات منگنز میپردازیم. لازم است بدانید قیمت سولفات منگنز در کشور های مختلف و درصد خلوص مختلف متفاوت است. یعنی مثلا قیمت سولفات منگنزی که در ایران ساخته میشود با آنکه در چین ساخته میشود کاملا متفاوت است. بنابراین نمیتوان قیمت مشخصی را برای آن تعیین کرد و بسته به کیفیت و خلوص و محل تولید متفاوت خواهد بود‌ و آزمایشگاه ها بر اساس نیاز خود اقدام به خرید سولفات منگنز میکنند که مسلما هر چقدر با کیفیت تر و خالص تر باشد گران تر هم خواهد بود.

وارد کننده سولفات منگنز

قطعا همه کشور ها قادر به تولید سولفات منگنز نیستند. و این امر میتواند دلایل مختلفی اعم از: نداشتن سنگ معدن، پرهزینه بودن و نداشتن امکانات و غیره داشته باشد‌. پس در چنین شرایطی کمپانی ها زیر نظر دولت اقدام به وارد کردن سولفات منگنز میکنند‌ و کشور هایی که توانایی تولید این ماده را دارند به عنوان صادر کننده سولفات منگنز این ماده را به فروش میرسانند و در قبال آن سود دریافت میکنند. بنابراین کشور ها میتوانند از راه تولید مواد شیمیایی نیز درآمد داشته باشند چرا که امروزه مواد شیمیایی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرند‌.

صادرات مواد شیمیایی

همانطور که گفته شد مواد شیمیایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند به طوری که امروزه زندگی بشر بدان وابسته است. صنایع داروسازی، صنایع نفت و گاز، صنایع غذایی، صنایع تولید کاشی و سرامیک، صنایع رنگ سازی و غیره همگی تحت تاثیر مواد شیمیایی هستند و تولیدات این کمپانی ها کاملا به مواد شیمیایی وابسته است. اما قاعدتا کشورهای مختلف قادر به تولید تمامی مواد شیمیایی مورد نیاز خود نیستند و ناچار هستند کمبود آن را از طریق واردات جبران کنند و در عوض مواد شیمیایی تولیدی خود را نیز صادر میکنند. پس این یک تجارت یک طرفه نیست و تمامی کشور ها میتوانند از این طریق سود دهی داشته باشند. بنابراین مواد شیمیایی صنعتی بسیار مهم هستند و این مواد همواره در سرتاسر دنیا در حال صادر و وارد شدن هستند.

کاربرد سولفات منگنز چیست ؟

جالب است بدانید سولفات منگنز یک مکمل غذایی و ریز مغذی است و از این جهت میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که سولفات منگنز ماده ای است که از آن به عنوان تصویه کننده آب آشامیدنی استفاده میکنند. این ماده برای رشد اسکلت بدن ضروری بوده و در تغذیه مغز و اعصاب کاربرد دارد. جالب است بدانید این عنصر میتواند برای هضم مواد غذایی یک سری آنزیم ها را فعال کند و از این جهت وجود آن در تغذیه لازم و ضروری است.

همچنین این ماده در لاک ها، رنگرزی، کود ها، لعاب ها، حشره کش ها، قارچ کش ها مورد استفاده قرار میگیرد. گفتنی است که این ماده در صنایع دارو سازی نیز کاربرد دارد. لازم به ذکر است این ماده یک ماده مجاز برای تغذیه انسان و حیوان است و کاربرد اصلی آن استفاده در صنایع غذایی و کود است.

مواد اولیه سولفات منگنز چیست؟

ماده اولیه سولفات منگنز و درواقع مهمترین آن دی اکسید منگنز ( MnO2) است. طی این فرآیند آب را با دی اکسید منگنز مخلوط کرده، سپس هم میزنند. در مرحله بعد گاز (SO2) که محصول سوختن گوگرد است را در محلول دمیده میشود‌. بااین روش دی اکسید منگنزی که در آب معلق است کاهش میابد و در نهایت سولفات منگنز محلول تولید میشود. سپس به وسیله فیلتر مواد نامحلول را از ماده ایجاد شده جدا میکنند تا محلول رقیقی ایجاد شود سپس این محلول را غلیظ و سرد میکنند که در نهایت رسوب و کریستال های سولفات منگنز جامد(هفت آبه) ایجاد میشود‌. روش دیگر اینکه محلول به دست آمده را از طریق دستگاه خشک میکنند و سولفات منگنز جامد(تک آبه) تولید میکنند‌.

سولفات منگنز چینی چیست ؟

همانطور که گفته شد بیشترین کاربرد سولفات منگنز در کود شمیایی و صنایع غذایی است‌. اما سولفات منگنز چینی یکی از انواع این ماده است که بیشترین تقاضا را در کشاورزی دارد‌. این ماده در خلوص ۳۰ تا ۳۲ درصد تولید میشود و ظاهری پودری و سفید رنگ دارد‌. این ماده زمین زراعی را از مواد ریز مغذی غنی میکند و در کاهش pH خاک و جذب مواد غذایی به ریشه گیاه موثر است. بنابراین ماده بسیار مفیدی در صنعت کشاورزی به شمار میرود. بنابراین کشاورزان این ماده را در نزدیکی گیاه چال میکنند تا ریشه گیاه به آن دسترسی داشته باشد‌.

شرکت پویش اروین میعان

گفتنی است که در این زمینه شرکت پویش اروین میعان  در تولید مواد شیمیایی بسیار باسابقه بوده و در واردات مواد شیمیایی مورد نیاز کشور کاملا حرفه ای است. از این رو صنایع مختلف میتوانند مواد آزمایشگاهی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد نیاز خود را سفارش دهند تا در بالاترین کیفیت و کمترین زمان به دستشان برسد.

 سولفات منگنز چیست؟

سوفات منگنز نوعی ریز مغذی کشاورزی و ویتامین خاک و گیاه است که در پوسته زمین به فراوانی یافت میشود‌ در واقع هرچقدر ph خاک کمتر باشد مقدار حلالیت این عنصر در خاک بیشتر خواهد بود‌ سولفات‌منگنز در انتقال الکترون در حین فوتوسنتز و تولید کلروفیل نقش مهمی دار  و بخش عمده آن در ساقه و برگ گیاهان ذخیره میشود. سولفات‌منگنز نقش مهمی در شکل گیری کلروپلاست و سیستم های آنزینی گیاهان داشته باشیم. به همین دلیل مصرف کود سولفات منگنز در افزایش فوتوسنتز و بهبود تولید محصولات موثر خواهد بود.

پس گیاهان به این ماده نیازمند هستند و هر گیاه بسته به ویژگی های خود نسبت به کمبود منگنز حساسیت نشان میدهند که در میان انواع مختلف گیاهان غلات، سیب زمینی و درختان میوه حساسیت زیادی دارند و پنبه کمترین حساسیت را دارد.

روش استفاده از سولفات منگنز

معمولا سولفات‌منگنز را به صورت کود برای بهبود رشد و افزایش محصول گیاهان استفاده میکنند‌. روش استفاده از کود به چند شکل صورت میگیرد. مثلا ممکن است از روش ایجاد چال کود یا کانال کود استفاده میکنند و یا ممکن است به شکل محلول برای باغ ها و محصولات زراعی استفاده کنند.

اما لازم به ذکر است که مقادیر کم این ماده برای گیاه لازم است و مقادیر زیاد آن برای گیاه سمی خواهد بود.

سولفات منگنز چینی

مواد شیمیایی مورد استفاده صنایع مختلف کشاورزی، غذایی و غیره توسط کشور های مختلف تولید میشود. در واقع هیچ کشوری نمیتواند ادعا داشته باشد که قادر به تولید تمامی مواد شیمیایی است. پس به همین منظور شرکت های مختلفی اقدام به وارد کردن و صادر کردن مواد شیمیایی مختلف از جمله صادرات و واردات سولفات منگنز کردند. با این کار علاوه بر رفع نیاز های کشورهای همسایه و دیگر کشورها، به رونق اقتصادی نیز کمک فراوانی میشود. حال یکی از انواع سولفات منگنزی که در ایران موجود است سولفات منگنز چینی است که از چین وارد بازار ایران میشود.

شرکت فروش سولفات منگنز

در ایران تعداد شرکت فروش سولفات منگنز زیاد است. ولی لازم است برای تولیدات خود و خرید عمده سولفات منگنز به شرکت های معتبر و با سابقه مراجعه کرد تا از کیفیت مواد اطمینان داشته باشیم. در این میان شرکت پویش اروین میعان، یک شرکت وارداتی و فروش مواد شیمیایی، بسیار معتبر بوده و با توجه به سابقه طولانی و همکاری این شرکت با شرکت های معتبری چون ذوب آهن اصفهان میتوان با خیال راحت برای خرید به آن مراجعه کرد.

قیمت عمده سولفات منگنز

قیمت سولفات منگنز با توجه به تورمی که بر کشور حکم فرماست، همواره در حال نوسان است از این رو اگر قصد اطلاع از این قیمت ها را دارید میتوانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. شرکت ما دارای کادری مجرب بوده که به صورت شبانه روزی به تمام تماس ها پاسخ داده و تمامی سفارشات را دقیق ثبت میکنند تا سفارشات را در سریع ترین زمان به دست مشتری برسانند. اگر میخواهید از سابقه و روند کاری شرکت اطلاعات بیشتری داشته باشید روزمه کاری شرکت به طور دقیق در سایت ثبت شده است و شما میتوانید با مطالعه آن به اطمینان خاطر برسید.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *