اسید فسفریک – فسفریک اسید – وارد کننده اسید فسفریک – مواد اولیه اسید فسفریک

بخش های این محتوا:

اسید فسفریک, اسید فسفریک شیمیایی, فروش اسید فسفریک, اسید فسفریک شیمیایی, فسفریک اسید, خرید اسید فسفریک, قیمت اید فسفریک

در این بخش علاوه بر معرفی شرکت فروش اسید فسفریک در تهران، به معرفی خواص و کاربرد های اسید فسفریک در کنار قیمت فسفریک اسید خواهیم پرداخت.

اگر قصد خرید اسید فسفریک را دارید این صفحه میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

قیمت اسید فسفریک

برای اطلاع از قیمت اسید فسفریک میتوانید با فروشنده اسید فسفریک یا صادر کننده فسفریک‌اسید ارتباط گرفته و از طریق کارشناسان فروش شرکت مواد شیمیایی لیست قیمت مواد شیمیایی های مورد نظر را دریافت نمایید.

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع فسفریک اسیدها و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تلفن:

021-22798148

021-22798578

فروش اسید فسفریک

صادر کننده مواد شیمیایی صنعتی و یا وارد کننده مواد شیمیایی میتواند گزینه خوبی برای خرید فسفریک اسید شیمیایی باشد. بنابراین ابتدا در این رابطه تحقیق نموده و یک شرکت مواد شیمیایی معتبر و به نام را برای همکاری انتخاب نمایید.

شرکت پویش اروین میعان با داشتن سابقه ای چند دهه ای در تولیدات مواد های شیمیایی، وارد کننده و صادر کننده انواع مواد اولیه های شیمیایی در سراسر ایران و سایر کشور ها, آماده همکاری همه جانبه با انواع مصرف کننده و یا توزیع کننده های دیگر را دارا است.

اسید فسفریک چیست ؟

اسید‌فسفریک (Phosphoric acid) که به آن اسید‌فسفریک (V) یا اورتوفسفریک نیز گفته می شود, یکی از انواع اسید های پر کاربرد و معروف است. فسفریک اسید معدنی با فرمول H3PO4 میباشد, که حاوی یک اتم فسفر، پهار اتم اکسیژن و سه هیدروژن میباشد. این ترکیبات از مهمترین و کاربردی ترین مواد های شیمیایی شناخته شده برای انسانها است.

فسفریک اسید یکی از انواع مواد شیمیایی صنعتی و کاربردی است.

آنالیز اسید فسفریک

CONTENT Spec.
اسید‌فسفریک ۸۶.۳ %
پنتا اکسید فسفر ۵۲.۹ %
فسفرو اسید ۰.۰۰۹ %
آرسنیک ۰.۳۴ mg/kg
سرب ۲.۱ mg/kg
فلوئور  ۴.۶ mg/kg

کاربرد اسید فسفریک شیمیایی

 • محصولات مراقبت از خودرو
 • باتری ها
 • پاک کننده های صنعت نیمه هادی
 • تمیز کردن و مبلمان محصولات مراقبت
 • محصولات برقی و الکترونیکی
 • بسته بندی غذا
 • سوخت و محصولات مرتبط
 • محصولات لباسشویی و ظرفشویی
 • محصولات مراقبت از چمن و باغ
 • رنگ و پوشش
 • محصولات کاغذی
 • لوازم عکاسی، فیلم و مواد شیمیایی عکس
 • محصولات پلاستیکی و لاستیکی در جای دیگری پوشانده نشده است
 • محیط های تخمیر صنعتی
 • پاک کننده ها در فرآیندهای آبکاری خودرو و ماشین آلات

اسید فسفریک مرطوب چیست و چه کاربردی دارد ؟

این نوع اسید را میتوان با استفاده و کمک از یک فرآیند حرارتی و یا مرطوب تولید نمود. فسفریک‌اسید مرطوب که درصد بیشتری از آن را به خودش اختصاص میدهد. برای تولیدات کود ها استفاده میشود. اسید فسفریک فرآیند مرطوب حرارتی معمولا در ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگرد. که به درصد خالصی بالاتری نیاز دارند.

این اسید بیشتر به عنوان واسطه در داروسازی استفاده می شود. یکی از اصلی ترین زمینه هایی که اسید‌فسفریک استفاده می شود، در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان محلول اچینگ استفاده می شود و معمولاً برای تمیز کردن دندانها کاربرد دارد.

خطرات اسید فسفریک و ایمنی

این اسید در صورت تماس پوستی، تماس با چشم و بلع می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین در صورت استنشاق بخارات می تواند باعث تحریک دستگاه تنفس شود. این ماده شیمیایی می تواند باعث آسیب به پوست، چشم، دهان و دستگاه تنفسی شود. به دلیل خطرات احتمالی ناشی از این ماده شیمیایی، استفاده از تجهیزات حفاظتی هنگام استفاده از آن بسیار مهم است.

در غلظت های متوسط محلول های اسید‌فسفریک برای پوست تحریک کننده هستند. تماس با محلول های غلیظ می تواند باعث سوختگی شدید پوست و آسیب دائمی چشم شود. همچنین رابطه مستقیمی بین مصرف طولانی مدت کولا با پوکی استخوان در مردان و زنان مسن وجود دارد.

تماس مکرر یا طولانی مدت با غبار اسید‌فسفریک می تواند منجر به سوزش مزمن چشم، سوزش شدید پوست یا مشکلات طولانی مدت دستگاه تنفسی می شود. برای حفظ سلامتی در هنگام کار کردن با این ماده شیمیایی، استفاده از تجهیزات محافظت شخصی (PPE) بسیار مهم است.

هنگام استفاده از این ماده از دستگاه تنفس معتبر و همچنین محافظ صورت، دستکش و چکمه استفاده کنید. این ترکیب را از مواد ناسازگار مانند مواد اکسید کننده، فلزات، مواد قابل احتراق و قلیاها دور نگه دارید و آن را در محلی با تهویه مطبوع و مناسب و به دور از رطوبت در ظروف روکش دار ذخیره کنید.

خطرات اسیدفسفریک

اسید‌فسفریک هنگامی که با پوست تماس پیدا می کند یا در غلظت های بالا مصرف می شود، می تواند بسیار خورنده باشد و منجر به سوختگی شدید شود. هنگامی که اکسید کننده های قوی به اسید فسفریک اضافه می شوند، می توانند باعث آتش سوزی یا انفجار شوند.

اسید‌فسفریک یک ماده بسیار خطرناک و سمی است. در مقادیر کم باعث تحریک پوست، چشم و دستگاه تنفسی می شود. اگر بلعیده شود، می تواند آسیب جدی به سیستم گوارشی وارد کند. جدی ترین خطرات سلامتی ناشی از در معرض قرار گرفتن اسید فسفریک، می تواند شامل تماس با پوست، تماس چشمی و بلع باشد. همچنین در صورت استنشاق بخارات این اسید، ممکن است باعث تحریک دستگاه تنفس نیز شود.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس