اسید فسفریک

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

اسید فسفریک, اسید فسفریک شیمیایی, فروش اسید فسفریک, اسید فسفریک شیمیایی, فسفریک اسید, خرید اسید فسفریک, قیمت اید فسفریک , خرید عمده اسید فسفریک , قیمت روز اسید فسفریک , فروش فسفریک اسید
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اسید فسفریک یک اسید سه ظرفیتی میباشد که در دماهای محیطی غیر فعال است, و همچنین در مقایسه با دیگر اسید ها مانند اسید استیک, اسید بوریک و… اسیدی قوی تر بوده و میتوان گفت که از اسید هایی همچون اسید سولفوریک و اسید هیدروکلرید نیز بسیار ضعیف تر است. همچنین نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که, اسید فسفریک, در میان دیگر اسید ها رتبه دوم تولید را در سطح جهانی دارد, و میتوان گفت که با در نظر داشتن است میزان تولیدات بالا از پر کاربرد ترین و پرمصرف ترین مواد شیمیایی ها در صنعت های مختلف میباشد.

کاربردهای مختلفی را می توان برای این اسید درنظر گرفت که معمولا اسید فسفریک را در گروه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مواد دارویی، کودهای شیمیایی و سموم، پاک کننده های فرآورده های غذایی و مکمل غذای دام و طیور در نظر میگیرند. اسید فسفریک ها با دو روش مختلف حرارتی و مرطوب به تولید میرسند, در روش های حرارتی, و با وجود بالا بودن خلوس اسید فسفریک به دلیل گران بودن اسن فرآیند و روش, فقط برای مصارف دارویی و غذایی و مواد های پاک کننده که دارای حساسیت بیشتری هستند و کیفیت آن مهم است مورد استفاده قرار میگیرد. درنتیجه طبق آمار می توان گفت حدود 60% اسید فسفریک مصرفی در صنعت به روش مرطوب تولید می شود.

همچنین میتوان گفت که نوعی ماده شیمیایی است که در سنگ های فسفات به صورت خام وجود دارد و همچنین استخراج می شود، اما اگر به صورت صنعتی فرآوری شود به صورت فسفر سفید می باشد. فرمولاسیون این اسید معدنی از یک اتم فسفر، سه اتم هیدروژن و چهار اتم اکسیژن تشکیل شده است. اسید فسفریک شیمیایی در برخورد با اجسام فلزی گاز هیدروژن قابل اشتعال از خود آزاد می نماید. همچنین اگر به شکل مایع در آید به یون های فسفات تبدیل می گردد.​

اسید فسفریک چیست ؟

اسید‌فسفریک (Phosphoric acid) که به آن اسید‌فسفریک (V) یا اورتوفسفریک نیز گفته می شود, یکی از انواع اسید های پر کاربرد و معروف است. فسفریک اسید معدنی با فرمول H3PO4 میباشد, که حاوی یک اتم فسفر، پهار اتم اکسیژن و سه هیدروژن میباشد. این ترکیبات از مهمترین و کاربردی ترین مواد های شیمیایی شناخته شده برای انسانها است. فسفریک اسید یکی از انواع مواد شیمیایی صنعتی و کاربردی است.

اسید فسفریک نوعی ماده شیمیایی است که به ارتوفسفریک اسید نیز معروف است. فرمول شیمیایی فسفریک اسید H3PO4 است. ترکیب خالص این ماده جامد و بی رنگ است. ولی به طور معمول به صورت یک محلول بی رنگ، بی بو و غیر فعال با غلظت 85رصد در آب وجود دارد. اگرچه اسید فسفریک جز اسید های قوی محسوب نمیشود ولی تغلیظ اسید فسفریک 85 درصد اگر با پوست برخورد کند میتواند آن را به شدت تحریک کند. همچنین این اسید میتواند به چشم ها نیز آسیب برساند. با توجه به فرمول شیمیایی اسید فسفریک میتوان فهمید این ماده از فسفر و هیدروژن تشکیل شده است. وجود هیدروزن در فرمول شیمیایی فسفریک اسید نشان از اسیدی بودن این ماده است.

آنالیز اسید فسفریک

CONTENTSpec.
اسید‌فسفریک۸۶.۳ %
پنتا اکسید فسفر۵۲.۹ %
فسفرو اسید۰.۰۰۹ %
آرسنیک۰.۳۴ mg/kg
سرب۲.۱ mg/kg
فلوئور ۴.۶ mg/kg

اسید فسفریک مرطوب چیست ؟

این نوع اسید را میتوان با استفاده و کمک از یک فرآیند حرارتی و یا مرطوب تولید نمود. فسفریک‌اسید مرطوب که درصد بیشتری از آن را به خودش اختصاص میدهد. برای تولیدات کود ها استفاده میشود. اسید فسفریک فرآیند مرطوب حرارتی معمولا در ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگرد. که به درصد خالصی بالاتری نیاز دارند.

این اسید بیشتر به عنوان واسطه در داروسازی استفاده می شود. یکی از اصلی ترین زمینه هایی که اسید‌فسفریک استفاده می شود، در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان محلول اچینگ استفاده می شود و معمولاً برای تمیز کردن دندانها کاربرد دارد.

اسید فسفریک خوراکی چیست ؟

همانطور که گفته شد درست است که 90 درصد تولید فسفریک اسید در جهان فسفریک اسید کشاورزی است. اما نیمی از ده دردصد باقی مانده در دسته اسید فسفریک خوراکی قرار میگیرد و در صنایع غذایی استفاده میشود. اسید فسفریک خوراکی در نوشابه های گازدار و غذاهای اسیدی مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی اضافه کردن این ماده در غذا باعث ایجاد یک مزه تند در غذا میشود. اما وجود همین اسید فسفریک خوراکی در نوشابه باعث فرسایش دندان ها میشود پس نباید در خوردن آن زیاده روی کرد.

اسید فسفریک مرک چیست ؟

یکی از معروف ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده فسفریک در جهان کمپانی مرک است. برند مرک یک برند آلمانی و معتبر است که بسیاری از مواد شیمیایی مورد نیاز جهان را تامین میکند. پس بدیهی است که اسید فسفریک مرک نیز یک ماده شیمیایی با کیفیت و خالص است. از این رو بسیاری از شرکت های مواد شیمیایی در ایران و جهان اقدام به خرید اسید فسفریک مرک میکنند. اما باید دقت داشته باشید که برخی شرکت های فغال در زمینه خرید و فروش اسید فسفریک نمونه فیک آن را به جای اصل به مشتری میفروشند. از این رو لازم است برای خرید حتما به شرکت های معتبر مراجعه کنید.

کاربرد اسید فسفریک

 • محصولات مراقبت از خودرو
 • باتری ها
 • پاک کننده های صنعت نیمه هادی
 • تمیز کردن و مبلمان محصولات مراقبت
 • محصولات برقی و الکترونیکی
 • بسته بندی غذا
 • سوخت و محصولات مرتبط
 • محصولات لباسشویی و ظرفشویی
 • محصولات مراقبت از چمن و باغ
 • رنگ و پوشش
 • محصولات کاغذی
 • لوازم عکاسی، فیلم و مواد شیمیایی عکس
 • محصولات پلاستیکی و لاستیکی در جای دیگری پوشانده نشده است
 • محیط های تخمیر صنعتی
 • پاک کننده ها در فرآیندهای آبکاری خودرو و ماشین آلات

اسید فسفریک ماده ای غیر سمی است و یک نوع اسید ملایم محسوب میشود. از این رو از این ماده برای تولید مواد معطر، نوشیدنی ها، طعم دهنده ها، محصولات آرایشی، دندان پزشکی و محصولات مراقبتی از پوست استفاده میشود.

در صنعت از این محصول در تولید کودهای حاوی فسفات استفاده میشود. همچنین از فسفریک اسید به عنوان اصلاح کننده ph، عامل حذف زنگ زدگی، آنتی کیک، مواد پاک کننده خانگی استفاده میشود.

خطرات اسید فسفریک و ایمنی آن

این اسید در صورت تماس پوستی، تماس با چشم و بلع می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین در صورت استنشاق بخارات می تواند باعث تحریک دستگاه تنفس شود. این ماده شیمیایی می تواند باعث آسیب به پوست، چشم، دهان و دستگاه تنفسی شود. به دلیل خطرات احتمالی ناشی از این ماده شیمیایی، استفاده از تجهیزات حفاظتی هنگام استفاده از آن بسیار مهم است.

در غلظت های متوسط محلول های اسید‌فسفریک برای پوست تحریک کننده هستند. تماس با محلول های غلیظ می تواند باعث سوختگی شدید پوست و آسیب دائمی چشم شود. همچنین رابطه مستقیمی بین مصرف طولانی مدت کولا با پوکی استخوان در مردان و زنان مسن وجود دارد.

تماس مکرر یا طولانی مدت با غبار اسید‌فسفریک می تواند منجر به سوزش مزمن چشم، سوزش شدید پوست یا مشکلات طولانی مدت دستگاه تنفسی می شود. برای حفظ سلامتی در هنگام کار کردن با این ماده شیمیایی، استفاده از تجهیزات محافظت شخصی (PPE) بسیار مهم است.

هنگام استفاده از این ماده از دستگاه تنفس معتبر و همچنین محافظ صورت، دستکش و چکمه استفاده کنید. این ترکیب را از مواد ناسازگار مانند مواد اکسید کننده، فلزات، مواد قابل احتراق و قلیاها دور نگه دارید و آن را در محلی با تهویه مطبوع و مناسب و به دور از رطوبت در ظروف روکش دار ذخیره کنید.

اسید‌فسفریک هنگامی که با پوست تماس پیدا می کند یا در غلظت های بالا مصرف می شود، می تواند بسیار خورنده باشد و منجر به سوختگی شدید شود. هنگامی که اکسید کننده های قوی به اسید فسفریک اضافه می شوند، می توانند باعث آتش سوزی یا انفجار شوند.

اسید‌فسفریک یک ماده بسیار خطرناک و سمی است. در مقادیر کم باعث تحریک پوست، چشم و دستگاه تنفسی می شود. اگر بلعیده شود، می تواند آسیب جدی به سیستم گوارشی وارد کند. جدی ترین خطرات سلامتی ناشی از در معرض قرار گرفتن اسید فسفریک، می تواند شامل تماس با پوست، تماس چشمی و بلع باشد. همچنین در صورت استنشاق بخارات این اسید، ممکن است باعث تحریک دستگاه تنفس نیز شود.

اگر در این صفحه هستید احتمالا میخواهید اطلاعات بیشتری در باره‌ی ماده شیمیایی فسفریک اسید بدانید. ما اینجا هستیم تا در این باره توضیحاتی به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. درواقع مواد شیمیایی در زندگی امروزه ما کاربرد فراوانی دارند. به طوری که تمام کشور ها در تلاش هستند با تولید مواد شیمیایی مفید، در پیشرفت اقتصاد و تولیدات داخلی خود کمک کنند.  معمولا از مواد شیمیایی در صنایع مختلف کشاورزی، غذایی، مواد شوینده، داروسازی و غیره استفاده میشود و در صورت نبود این مواد، تولیدات به مشکل برمیخورد و زندگی مدرنیته ما فلج میشود. یکی از این مواد شیمیایی پر ارزش اسید فسفریک است که در این مطالب قصد داریم به طور مختصر به توضیح آن پردازیم.

قیمت اسید فسفریک

برای اطلاع از قیمت اسید فسفریک میتوانید با فروشنده اسید فسفریک یا صادر کننده فسفریک‌اسید ارتباط گرفته و از طریق کارشناسان فروش شرکت مواد شیمیایی لیست قیمت مواد شیمیایی های مورد نظر را دریافت نمایید.

قیمت اسید فسفریک بسته به کیفیت اسید فسفریک، کشور فروش اسید فسفریک، قیمت ارز و دلار و غیره بستگی دارد. بنابراین اگر قصد خرید این ماده را دارید باید قیمت های جهانی را کنترل کنید و از چند شرکت مختلف پرس و جو کنید تا از قیمت واقعی این ماده مطمعن شوید. از این رو نمیتوان قیمت ثابت و معینی را برای این ماده مشخص کرد.

اسید فسفریک یک ماده شیمیایی باارزش در صنعت محسوب میشود. البته میتوان گفت کاربرد اصلی این ماده شیمیایی برای استفاده در کود های شیمیای است. به طوری که حدود 09 درصد اسید فسفسریک تولیدی در این راستا مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو خرید و فروش اسید فسفریک توسط بسیاری از شرکت های مواد شیمیایی صورت میگیرد. از این رو اسید فسفریک کشاورزی یک ماده مهم و ضروری برای کشاورزان است.  از آنجایی که واقع فسفات انرژی لازم برای رشد گیاهان را فراهم می آورد. بنابریان اگر خاکی که در آن گیاه رشد میکند غنی از فسفریک اسید باشد میتواند رویش گیاهان را تضمین کند. جالب است بدانید حتی وجود این ماده در آب دریاها و دریاچه ها میتواند رشد گیاهان دریایی را نیز تحریک کند.لازم به ذکر است که اسید فسفریک کشاورزی را میتوان به راحتی از کود فروشی ها تهیه و خریداری نمود.

عوامل موثر بر قیمت اسید فسفریک

فروش اسید فسفریک

صادر کننده مواد شیمیایی صنعتی و یا وارد کننده مواد شیمیایی میتواند گزینه خوبی برای خرید فسفریک اسید شیمیایی باشد. بنابراین ابتدا در این رابطه تحقیق نموده و یک شرکت مواد شیمیایی معتبر و به نام را برای همکاری انتخاب نمایید.

شرکت پویش اروین میعان با داشتن سابقه ای چند دهه ای در تولیدات مواد های شیمیایی، وارد کننده و صادر کننده انواع مواد اولیه های شیمیایی در سراسر ایران و سایر کشور ها, آماده همکاری همه جانبه با انواع مصرف کننده و یا توزیع کننده های دیگر را دارا است.

از آنجایی که فسفریک اسید یک ماده ضروری و مهم محسوب میشود بازار خرید و فروش اسید فسفریک بسیار پررونق است. به طوری که اکثر شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی اقدام به فروش اسید فسفریک میکنند و همه شرکت های تولید کننده کود اقدام به خرید اسید فسفریک میکنند. همین خرید و فروش ها خود به نوعی چرخه اقتصاد کشور را به گردش در می آورد. اما قیمت اسید فسفریک بنا به دلایلی متغیر است که در انتهای مقاله به این موضوع میپردازیم.

شرکت فروش اسید فسفریک

همانطور که گفته شد اسید فسفریک در صنایع مختلف کاربرد های بسیار زیادی دارد از این رو شرکت های زیادی دست به واردات و فروش اسید فسفریک کرده اند. اما باید توجه داشته باشید که اگر قصد خرید اسید فسفریک دارید حتما به معتبر ترین شرکت فروش اسید فسفریک مراجعه کنید تا بتوانید از کیفیت و اصل بودن این ماده مطمعن باشید. در این میان شرکت اروین میعان یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه است که شما تولید کننده گرامی میتوانید از این شرکت مواد شیمیایی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

اسید فسفریک را از کجا بخریم ؟

خرید اسید فسفریک از شرکت فروش اسید فسفریک در تهران که صادر کننده مواد شیمیایی و همچنین وارد کننده انواع آنهاست میتواند انتخاب مناسبی برای همکاری باشد. به همین دلیل با مراجعه به وبسایت پویش اروین میعان اطلاعات مربوط به فروش اینترنتی را دریافت و از طریق ارتباط با کارشناسان فروش این مجموعه قیمت ها و وضعیت محصولات ها را استعلام بگیرید.

این نکته را یادآور شویم که واردات و صادرات و همچنین فروش اسید فسفریک در ایران تنها توسط پویش اروین میعان, شرکت فروش اسید فسفریک در تهران صورت میگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

8 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *