تری سدیم سیترات

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

تری سدیم سیترات, سدیم سیترات, سیترات سدیم, قیمت تری سدیم سیترات , خرید عمده تری سدیم سیترات , قیمت عمده تری سدیم سیترات
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

سیترات سدیم همان نمک های سیتریک اسید هستند که به سه دسته مونو، دی، تری سدیم سیترات تقسیم بندی میشوند. حال جالب آنکه از بین سه نوع نمک گفته شده نوع “تری” آن پرکاربرد تر است. این ماده به صورت معمول در مرکبات یافت میشود ولی از آنجایی که در صنعت کاربرد زیادی دارد، به صورت وسیع مورد استفاده قرار میگیرد. نام دیگر این ماده: تری سدیم، هیدروکسی پروپن و تری کربوکسیلات است. و نام های تجاری آن: Citrosodina, Natrocitral, Orange Eno است.

تری سدیم سیترات چیست ؟

تری سدیم سیترات یک نوع نمک است که از ترکیب سه عنصر: سدیم، سیترات و آب تشکیل شده است. از این نمک به عنوان یک ضد اسید و آلکالایزر در طب سنتی و در برخی درمان ها استفاده می شود. همچنین این نمک در صنایع غذایی به عنوان یک ماده افزودنی برای افزایش ماندگاری مواد غذایی و بهبود عملکرد آن ها به کار می رود. در محصولات نظیر نان، قرص آبی بندی شده، نوشیدنی‌ها و … استفاده شده است.

سیترات سدیم پودری، نوعی ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک افزودنی غذایی به کار می‌رود. این ترکیب معمولا به صورت پودری در دسترس است و در غذاها به عنوان یک ماده افزودنی برای افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت مصرف می‌شود.

سیترات سدیم پودری می‌تواند به عنوان یک ماده آلیکالایزه‌کننده نیز به کار رود. این به این دلیل است که سیترات سدیم با تعادل PH در آب یک ماده آلکالین تولید می‌کند و می‌تواند برای کنترل pH در مواد غذایی به کار رود.

همچنین، سیترات سدیم پودری می‌تواند به عنوان یک جذب کننده کلسیم نیز به کار رود. این به این معنی است که این ترکیب قادر است به کلسیم در مواد غذایی کمک کند تا بهتر جذب شود.

در کل، سیترات سدیم پودری به علت ویژگی‌های مفیدش در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد های تری سدیم سیترات

از سدیم سیترات در صنایع غذایی به فور استفاده میشود. این ماده باعث ماندگاری مواد غذایی و بهبود طعم مواد میشود. همچنین تری سدیم سیترات یک نوع بافر یا عامل تنظیم کننده اسیدیته است که به همین دلیل در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از تری سدیم سیترات در تولید بستنی، ماست، ژلاتین، مربا، شیرینی، پنیر های فرآوری شده، شراب و نوشیدنی های گاز دار استفاده میشود. جالب است بدانید طعم نوشیدنی های گاز دار با مزه لیمو معمولا با اسید سیتریک تقویت میشود‌‌. به همین دلیل همواره شرکت های مختلف تولید مواد غذایی خواستار خرید عمده تری سدیم سیترات هستند.

 • یک مورد جالب که در این ماده وجود دارد این است که این برای سنتز و تولید آن از محصولات حیوانی استفاده نمیشود بنابراین ماده ای است که میتوان از آن در صنایع غذایی گیاه خواران بهره گرفت.
 • همچنین تری سدیم سیترات به عنوان یک نمک پودری شکل و به صورت خوراکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این نمک به عنوان یک نمک امولسیون کننده جز پرمصرف ترین نمک ها در تولید پنیر های خرد شده و فرآوری شده است.
 • همچنین اگر این ماده را با سیتریک اسید ترکیب شود میتواند به عنوان بافر عمل کرده و کنترل کننده خیلی خوبی برای کنترل pH باشد. این ویژگی در صنعت تولید نوشیدنی ها و دیگر مواد غذایی بسیار کاربرد دارد.
 • از آنجایی که مزه اسید سیتریک ترش بوده و ترکیب آن با سدیم تری سیترات مزه نمکی نیز به آن میبخشد از آن به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده در صنعت غذا استفاده میشود.
 • از تری سدیم سیترات برای تنظیم اسیدیته در سوسیس ها و کیک ها به منظور بهبود طعم آن ها استفاده میشود‌.
 • همانطور که گفته شد این یک ماده بافر بوده که برای تولید نوشابه گازدار از آن استفاده میشود همچنین از آن به عنوان تنظیم کننده اسیدیته در مرباسازی استفاده میشود‌
 • در خامه سازی به عنوان عامل پف کننده از تری سدیم سیترات استفاده میشود.
 • از این ماده به عنوان نگهدارنده در صنایع غذایی به منظور جلوگیری از رشد قارچ استفاده میشود‌.
 • جالب است بدانید حد مجاز استفاده از سیترات سدیم 1/0 تا 25/0 هست.
 • این ماده در صنایع دارویی نیز به عنوان عامل خلط آور و ادرار آور مورد استفاده قرار میگیرد.


بنابراین با توجه به کاربرد های مختلفی که این ماده شگفت انگیز دارد، این ماده در قیمت های بسیار زیادی خرید و فروش سیترات سدیم میشود. بنابراین اگر صنعتی قصد خرید این ماده را داشته باشد باید از شرکت های معتبر وارد کننده تری سدیم سیترات اقدام به خرید نماید. چرا که این شرکت ها تمامی مواد شیمیایی دارویی و خوراکی را در بهترین قیمت تری سدیم سیترات خرید و فروش میکنند که در پایان این مقاله به معرفی یکی از این شرکت ها میپردازیم.

ویژگی های سدیم سیترات

گفتنی است که  تری سدیم سیترات  در آب محلول بوده ولی در الکل نامحلول است. لازم به ذکر است  فرمول مولکولی تری سدیم سیتراتNa3C6H5O7   است. همانطور که گفته شد این ماده به صورت پودری است پس نمیتوان pH آن را اندازه گرفت اما اگر با آن محلولی ساخته شود ترکیبی با pH بیش از 7 را ایجاد میکند. بنابراین سدیم سیترات یک محلول بازی است و علت آن ترکیب یک باز قوی(سدیم هیدرکسید) با یک اسید ضعیف(سیتریک اسید) است.

انحلال پذیری تری سدیم سیترات

 • این ماده درآب کاملا محلول است ولی در اتانول به طور کامل نامحلول می باشد.
 • عمدتا به عنوان افزودنی موادغذایی استفاده می شود.
 • دلیل استفاده از آن عطرو طعم دهی به غذا بوده.
 • سدیم سیترات به عنوان یک طعم دهنده درانواع خاصی E331 نگهدارنده کاربرد دارد.
 • این عنصردر نوشیدنی های آماده برای نوشیدن و مخلوط نوشیدنی ها استفاده می شود.
 • وجود این ماده باعث عطروطعم ترش می شود.
 • این ماده درخوراکی هایی مانند مخلوط ژلاتین ،بستنی ،ماست ،ترشی ،شیرینی ،پودرشیر ،پنیرهای فراوری شده و نوشابه های گازدار وجود دارد.
 • درتولید پنیر،این ماده می تواند به عنوان یک امو لسیفایر مورد استفاده قرار گیرد.
 • این ماده به پنیر اجازه می دهد تا پنیر بدون تغییر ساختار ذوب شود.

نام های دیگر تری سدیم سیترات

تری سدیم سیترات به عنوان یک ماده شیمیایی با نام های مختلفی در دسترس است که در برخی موارد به علت دسترسی آسان تر، از آن ها برای اشاره به این ترکیب استفاده می شود. برخی از نام های دیگر تری سدیم سیترات عبارتند از:

 • سیترات تری پتاسیم (Tri potassium citrate)
 • سیترات تری آمونیوم (Tri ammonium citrate)
 • سیترات تری مگنزیم (Tri magnesium citrate)
 • سیترات تری کلسیم (Tri calcium citrate)

لازم به ذکر است که همه این ترکیبات مشابه تری سدیم سیترات هستند و تنها در قسمت سدیم با یکی از عناصر دیگر جایگزین شده اند.

تری سدیم سیترات, سدیم سیترات, سیترات سدیم, قیمت تری سدیم سیترات

تولید کننده های سیترات سدیم در جهان

روش های تولید سیترات سدیم

تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات, سیترات سدیم, تری سدیم سیترات

آیا سدیم سیترات برای سلامتی مضر است ؟

واردات تری سدیم سیترات

خرید و فروش سدیم سیترات

شرکت فروش تری سدیم سیترات

برای خرید تری سدیم سیترات عمده باید توجه داشته باشید که از چه شرکت مواد شیمیایی خرید می کنید و از لحاظ قیمت خرید با ارز های دولتی خرید کرده قیمت هایش با سایر شرکت ها هماهنگی دارد و یا مواد را به موقع به فروش می گذارد یا اینکه آن ها را نگه می دارد و بعد از چند وقت آن ها را می فروشد و در کل باید تحقیقات لازم را به عمل بیاورید که از یک شرکت مواد شیمیایی قابل اطمینان و معتبر و رسمی خرید می کنید که خیالتان از همه جهت راحت باشد.

شرکت فروش تری سدیم سیترات

خرید عمده تری سدیم سیترات

اگر برای قصد دارید برای شرکتتان که در زمینه صنایع غذایی، دارویی، و یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی فعالیت می کند، تری سدیم سیترات تهیه کنید و یا اگر قصد دارید که اطلاعاتتان را در حوزه این ماده شیمیایی کاربردی بالا ببرید، صفحه درستی را برای مطالعه کردن انتخاب کرده اید. ما در این مقاله به موضوعات مختلفی خواهیم پرداخت که در انتهای آن ها به شرکت مواد شیمیایی اشاره می کنیم که در زمینه واردات مواد شیمیایی یکی از بهترین هاست و شما می توانید با یک پرس و جوی ساده از سابقه درخشان این شرکت آگاه شوید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. اگر مایل باشید می توانید در همین ابتدای کار خرید عمده تری سدیم سیترات را از شرکت پویش اروین معیان انجام دهید.

شرکت فروش تری سدیم سیترات

شرکت های مختلفی اقدام به فروش سدیم سیترات میکنند اما اگر برای کار های تجاری خود نیاز به خرید عمده تری سدیم سیترات دارید بهتر است به شرکت های معتبر با سابقه کاری بالا مراجعه کنید. همواره قبل از خرید سدیم سیترات تحقیق کنید و قیمت تری سدیم سیترات را در بازار های جهانی و کشور خود بررسی و مقایسه کنید سپس اقدام به خرید نمایید.

در ایران معتبر ترین شرکت فروش تری سدیم سیترات شرکت پویش اروین میعان است. این شرکت با داشتن سابقه طولانی در تولید و عرضه مواد شیمیایی از محبوب ترین و معتبر ترین شرکت های این عرصه است. این شرکت دارای کادری مجرب و سابقه درخشان در این زمینه بوده و سابقه همکاری با برند های معتبری چون ذوب آهن اصفهان است از این رو مشارکت با این شرکت یکی از بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب ها خواهد بود. حال اگر میخواهید از قیمت تری سدیم سیترات اطلاع کسب کنید و یا اگر قصد خرید تری سدیم سیترات دارید میتوانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس بگیرید.

خرید تری سدیم سیترات

برای خرید سدیم سیترات باید با شرکتی که مستقیمان وارد کننده مواد شیمیایی به ایران است همکاری نمایید. پویش اروین میعان با بیش از چند دهه اسبقه فعالیت در زمین واردات و صادرات انواع مواد های شیمیایی یکی از بزرگترین شرکت های فروش مواد شیمیایی در این است, برای خرید تری سدیم سیترات میتوانید با این شرکت مواد شیمیایی همکاری نمایید. این شرکت با توجه به وارد کننده مستقیم بودن مواد های شیمیایی به ایران از نظر قیمت مواد شمیایی میتواند بسیار مناسب تر باشد و از هزینه های شما بکاهد.

 

قیمت سدیم سیترات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

12 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *