اسید آسکوربیک – ویتامین c

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

اسید آسکوربیک (ویتامین c ) یک ویتامین محلول در آب است و حداقل پایداری را در بین همه ویتامین ها دارد. این ویتامین در حالت پشتی پایدار است ولی زمانی که در آب حل می شود پایداری آن کاهش پیدا می کند. مولکول اسید آسکوربیک یک ساختار پنج حلقه ای دارد و فرمول مولکولی آن C6H8O6 می باشد و به صورت پوست کریستالی سفید مایل به زرد با وزن مولکولی 176/13 و نقطه ذوب بین 190/8 و 192/8 درجه سانتی گراد می باشد. عوامل محیطی مانند دما، pH، اکسیژن، یون های فلزی، اشعه X و اشعه UV برای پایداری اسید آسکوربیک تأثیر می گذارند.

اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. کمک به جذب آهن مدنی، ممانعت از تشکیل ترکیبات سرطان زا، کوفاکتور انزیم ها،بیوسنتز و کارنیتین و نورادرنالین ، تحرک سنتز کلاژن،بیوسنتز انتقال دهنده های عصبی ، محافظت از فولیک اسید و بهبود ایمنی در برابر بیماری از نقش های اسید آسکوربیک در بدن می باشد. بدن قادر به سنتز اسید آسکوربیک نمی باشد و همچنین این ویتامین می تواند در بدن ذخیره شود و مقدار مناسب باید به طور منظم از طریق رژیم غذایی دریافت شود. اسید آسکوربیک به طور گسترده ای در طبیعت وجود دارد به خصوص در میوه جات تازه، برگ سبزی جات مانند گیاهان و بته ها انبه،پاپایا،کلم، برگ خردل،استناد، لیموترش، پرتغال، گوجه فرنگی و توت فرنگی. منابع حیوانی این ویتامین مانند گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و فراورده های لبنی حاوی مقادیر کمتری هستند.

خرید ویتامین سی از وارد کننده ویتامین سی از چین

همانطور که گفتیم شر کت پویش اروین میعان یکی از وارد کننده های ویتامین سی و صادر کننده مواد شیمیایی و انواع آن, یکی از وارد کننده ویتامین سی از چین اصلی و فعال در تهران و سراسر کشور است.

شما میتوانید برای استعلام قیمت ویتامین سی و دیگر انوع مواد شیمیایی از کارشناسان فروش این شرکت مشاوره دریافت نمایید.

در ادامه به معرفی کاربرد های اسید آسکوربیک چینی میپردازیم. ابتدا به این مورد که اصلا چرا به ویتامین سی نیاز داریم میپردازیم؛

چرا به ویتامین سی نیاز داریم ؟

انسان ها برعکس حیوانات توانایی ساخت و تامین ویتامین سی را در بدن خود ندارند, و باید ویتامین سی مورد نیاز بدنشان را از طریق غذاها, سبزیجات ها و رژی مهای غذایی تامین کنند. قرص های اسید اسکوربیک برای تقویت کردن سیستم ایمنی بدن و سرعت دادن به درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی, آنفولانزا ها و همچنین متابولیسم پروتئین ها کاربرد مص رفی دارند.

ویژگی های شیمیایی ویتامین c

ویژگی های ویتامین ث یا اسید اسکوربیک چینی، اسیدیته، نمک ها، استر ها، حمله ی نوکلئوفیلی، اسیداسیون میباشد.

اسیدیته بودن ویتامین c

آسکوربیک اسید یک نوع کربوکسیلیک اسید وینی لوگ است که در صورتی که پوروتون یکی از هیدروکسل هایش را از دست بدهد، به آنیونی به نام آسکوربات تبدیل میشود. این ویژگی هایی از ریداکتون ها (Reductones) میباشد. این ریداکتون ها، اندویل هایی میباشند، که در ساختارشان یک گروه کربونیل در همسایگی گروه اندیول موجود هستند. در آنیون آسکوربات یکی از حالت های رزونانسی در یکی از الکترون ها قابل میشود، که در تصویر زیر قابل رویت است:

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

به همین منظور است که خاصیت و ویژگی اسیدی اسکوربیک اسید بیشتر از چیزی است که از ترکیبات با یک گروه هیدروکسیل ایزوله انتظارش را داریم.

نمک ها در ویتامین ث

آنیون اسکوربات ها میتوانند نمک هایی را تشکیل دهند که شناخته شده ترین آنها موارد های زیر هستند:

سدیم آسکوربات ها، که دارای بالاترین فراهمی زیستی هستند، و در میان حالات مختلف ویتامین ث هستند و همچنین در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارند، به طور کلی جزو مواد شیمیایی دارویی و خوراکی به شمار می آیند.

کلسیم اسکوربات ها، این نوع ماده غذایی به عنوان افزودنی های مجاز غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

پتاسیم آسکوربات ها،  این نوع ماده اولیه غذایی نوعی افزودنی غذایی در کشور های آمریکایی و بریتانیایی غیر مجاز و در کشور هایی مثل استرالیا افزودنی مجاز محسوب میشوند.

استرها

اسید اسکوربیک وارداتی میتواند با اسید های آلی مثل الکل ها واکنش شیمیایی نشان داده و استر تولید کند. مثل: آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل استئارات.

حمله‌ی نوکلئوفیلی ها

حمله‌ی نوکلئوفیلی آسکوربیک اسید به یک پروتون باعث تولید ۱ و ۳-دی کتون می‌شوند :

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع اسید اسکوربیک و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، صنعتی، آزمایشگاهی، خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تلفن:

021-22798148

021-22798578

تولید کننده اصلی ویتامین سی در ایران

قبل از اینکه به معرفی تولید کننده اصلی ویتامین سی در ایران بپردازیم بهتر است درباره‌ی خود ویتامین سی اطلاعات کاملی داشته باشیم. در واقع میتوان گفت ویتامین سی مشهور ترین ویتامین است که هر یک از ما برای یک بار هم که شده نام این ماده را شنیده ایم و یا قرص جوشان ویتامین C را مصرف کرده ایم. این ویتامین مانند دیگر ویتامین ها برای سلامت جسمانی انسان بسیار مفید و موثر است. به خصوص امروزه با شیوع ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از بهترین و مهم ترین راه های پیشگیری از این ویروس است و ویتامین سی میتواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

ویتامین c چیست ؟

ویتامین سی را با نام اسید اسکوربیک هم میشناسند. این ویتامین محلول در آب بوده و جالب است بدانید که در بدن انسان ساخته نمیشود. به همین دلیل است که پزشکان و دانشمندان این ویتامین را یک ریز مغذی بسیار مهم برای بدن ما میدانند که تنها راه تامین آن رژیم غذایی مناسب است. این ویتامین در بدن انسان به مانند یک آنتی اکسیدان قوی عمل میکند و از سلول های بدن در برابر رایدکال های آزاد محافظت میکند.

رادیکال های آزاد یک جور مواد سمی و مضر برای بدن هستند که توسط عواملی چون سیگار کشیدن، آلودگی هوا، سوخت و ساز درون سلولی، اشعه ماورابنفش، به وجود می آید. در چنین شرایطی ویتامین ث این توان را دارد که از آسیبات ناشی از رادیکال های آزاد در بدن مراقبت کند. نکته دیگر آنکه ویتامین c کمک بسیار زیادی به عملکرد بهتر آنتی اکسیدان ها در بدن میکند.

بهترین تولید کننده ویتامین سی

میتوان گفت اولین و بهترین تولید کننده ویتامین سی،  طبیعت است. در واقع اسید اسکورییک در بسیاری سبزیجات و میوه ها وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره میکنیم. یکی از مهم ترین منابع ویتامین سی مرکبات هستند که همه ما در این باره شنیده ایم که پرتقال، لیمو شیرین، کریپ فروت و لیمو سرشار از ویتامین سی هستند. و جالب است بدانید فلفل ها، کلم بروکلی، کیوی، کلم قرمز، گل کلم، گوجه فرنگی، توت فرنگی، طالبی و غیره سرشار از ویتامین سی هستند. اما غلات به هیچ وجه ویتامین سی ندارند.

گفتنی است که دمای بالا باعث تجزیه شدن ویتامین ث میشود از این رو از پختن سبزیجات خصوصا با دمای بالا خودداری کنید. اما اگر به هر دلیلی قادر به دریافت میزان کافی از ویتامین c در مواد غذایی نبودید میتوانید این ویتامین را به صورت قرص جوشان یا پودر و مایع از داروخانه تهیه و استفاده کنید. خوشبختانه قیمت ویتامین سی به صورت قرص و مکمل بسیار مناسب است و اکثر افراد میتوانند آن را تهیه کنند.

خواص ویتامین c

  • ساخت کلاژن

یکی از مهم ترین خواص اسید اسکوربیک یا همان ویتامین سی کمک به ساخت کلاژن است. کلاژن یک ماده مهم در پروتئین ساختمانی پوست، استخوان و مو بوده و در بسیاری از بافت های بدن وجود دارد. در صورت کمبود کلاژن در بدن به مرور زمان پوست چروک میشود، استخوان ها نرم شده و حتی زخم های بدن خیلی دیر ترمیم میابند. همچنین ویتامین سی کمک میکند تا آهن از روده جذب شود.

  • کاهش ابتدا به سرطان

ویتامین سی میتواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. این جمله فقط یک ادعا نیست بلکه طی تحقیقات علمی متعددی این ادعا به اثبات رسیده است. میتوان گفت ویتامین سی از سه طریق باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان میشود. دلیل اول همان خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین ث در برابر رایکال های آزاد است‌‌، دلیل دوم تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل ایجاد کننده سرطان(کارسینوژن) و دلیل سوم کمک به کاهش تولید مواد سرطان زا(Nitrosamines).

تولید کننده اصلی ویتامین سی در ایران

میتوان گفت تعداد تولید کننده ویتامین سی در ایران زیاد است ولی قاعدتا بهتر است برای سفارش و خرید ویتامین سی به معتبر ترین تولید کننده ها مراجعه کرد. طی این مسیر باید تولید کننده ای را انتخاب کرد که دارای سابقه طولانی در تولید و عرضه مواد شیمیایی مختلف باشد که در این میان میتوان به شرکت پویش اروین میعان اشاره کرد. این مجموعه دارای کادری مجرب است که در کمترین زمان به وسیله با کیفیت ترین مواد، سفارشات مشتریان را آماده و ارسال میکنند.

مواد شیمیایی دارویی و خوراکی

امروزه مواد شیمیایی در زندگی بشر بسیار پر ارزش هستند به گونه ای که از این مواد در تولیدات مختلفی چون صنعت دارو و صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرند. از این رو کشور ها همواره در حال واردات و صادرات مواد شیمیایی مختلف هستند. مثلا یک کشور میتواند وارد کننده ویتامین سی باشد و صادر کننده تری سدیم سیترات باشد و از همین مبادلات سود زیادی هم دریافت کند.

در کل یک کشور هم میتواند نقش صادر کننده مواد شیمیایی را داشته باشد و هم نقش وارد کننده. حتی بزرگترین کشور ها با بهترین شرایط اقتصادی، علم و توان تولید همه مواد شیمیایی را ندارند و ناچار به مبادلات هستند.

حرف آخر

سلامتی یکی از بزرگترین نعمت های خداست که لازم است آن را قدر بدانیم و از آن مراقبت کنیم. همانطور که گفته شد  ویتامین سی یک ویتامین بسیار مهم و ضروری برای بدن است و بهتر است این ویتامین پر ارزش را از مواد غذایی دریافت کنیم چرا که دریافت حجم بالای این ویتامین از مواد غذایی کاملا بی خطر است.

اما اگر احساس میکنید به میزان کافی این ماده را دریافت نمیکنید میتوانید اقدام به خرید ویتامین سی از داروخانه ها نمایید ولی دقت نمایید که اگر این ویتامین را به صورت مکمل دریافت میکنید در مصرف آن زیاده روی نکنید چرا که در دراز مدت میتواند تاثیرات منفی داشته باشد‌. در واقع ما دارای بهترین تولید کننده ویتامین سی در ایران هستیم و بهتر است و از این لحاظ هیچگونه کمبودی نداریم پس در صورتی که احساس کرید این ویتامین را به میزان کافی از رژیم غذاییتان دریافت نمیکنید سریعا برای خرید مکمل آن اقدان نمایید.

ویتامین c یا اسید اسکوربیک چیست ؟

این مواد اولیه شیمیایی به عنوان یک نوع بهبود دهنده عمل میکند. مانند یک بهبود دهنده در آرد! و به نسبت PPM ۲۰ تا ۲۰۰ در آرد بکار میرود و کیفیت پخت را بهبود میدهد. بهبود دهندگی آرد با مواد اولیه ویتامین سی با دیگر مواد ها تفاوت دارد، پرا که این مواد یک عامل احیا کننده بوده و با خیلی سریع با هوا اکسید شده و به دی هیدرو اسید اسکوربیک مبدل میشود, و این همان ترکیبی است که اثرش بهبود دهندگی است.

دیگر کاربرد های ویتامین سی

اسید آسکوربیک ها یا همان ویتامین سی یک ویتامین محلول در  آب بوده و به عنوان یک مواد شیمیایی حلال نیز شناخته میشود. اسید اسکوربیک از ویتامین های ضروری برای بدن است که در طول شبانه روز باید به مقدار کافی مورد مصرف قرار گیرد.

همچنین اینکه ویتامین سی برای رشد بهتر استخوانها, دندان ولثه ها, تاندون ها و عروق های خونی در بدن و همچنین برای جذب بهتر و بهینه آهن ضرورت دارد.

به علاوه اینکه ویتامین سی در پیشگیری ابتلا به بیماری های عفونی و ترمیم زخم ها و همچنین بهبود سوختگی نیز تاثیرات بسزایی دارد.

در این مقاله یکی از کاربرد های به چشم این مواد اولیه را عنوان نمودیم, آن هم کاربرد ویتامین سی در تولیدات آرد بود, که این ترکیب و تولیدات توسط دستگاه ویتامین زن اسید اسکوربیک به آرد بوجود می آید.

همچنین اینکه اسید اسکوربیک ها در تولیدات مواد های غذایی و دارویی نیز به عنوان طعم دهنده ها و نگهدارنده های غذایی که از فاسد شدن آنها جلوگیری میشود مورد ایتفاده قرار میگیرد. بخصوص در صنایع تولیدات سوسیس و کالباس سازی ها!

در ادامه به معرفی بیشتر یکی از وارد کننده اصلی ویتامین سی در تهران و سراسر ایران خواهیم پرداخت.

شرکت وارد کننده اصلی ویتامین سی

همانطور که میدانید کشور تولید کننده اصلی این مواد اولیه شیمیایی و دارویی-خوراکی کشور چین است. شرکت پویش اروین میعان یکی از وارد کننده اصلی ویتامین سی در ایران است. این شرکت با توجه به ظرفیت بالایی که دارد، توانایی همکاری با همه توزیع کننده ها و مصرف کننده های مواد اولیه ویتامین c را دارد.

در حال حاضر نیسز بخش عظیمی از واردات این مواد اولیه شیمیایی توسط پویش اروین میعان صورت میگیرد.

خرید مواد اولیه ویتامین سی

شما میتوانید با ارتباط گرفتن با کارشناسان فروش و بازاریابی شرکت پویش اروین میعان به عنوان وارد کننده اصلی ویتامین سی اطلاعات لازم جهت خرید و سفارش این مواد اولیه را دریافت نمایید.

همچنین اینکه برای استعلام قیمت این مواد اولیه نیز میتوانید از قسمت های تماس و چت آنلاین سایت با کارشناسان فروش این شرکت ارتباط برقرار نمایید.

مقدمه: ویتامین c   یا اسید اسکوروبیک و دیگر ویتامین ها برای بدن ما لازم و ضروری هستند. همچنبن امروزه برای تولید مواد غذایی و صنایع دارویی از این ویتامین ها استفاده میکنند از این رو اهمیت آن ها دوچندان شده است. بنابراین کشور های مختلفی اقدام به تولید انواع مواد شیمیایی و ویتامین ها میکنند تا نیاز های کشور خود و دیگر کشور ها را فراهم کنند. اما این مقاله برای توضیح و معرفی  اسید اسکوروبیک و مواد اولیه ویتامین سی اختصاص یافته است و ما در آن سعی کرده ایم به طور مختصر و مفید اطلاعاتی از این ویتامین و نحوه وارد خرید و فروش آن شرح دهیم. پس اگر مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتها با ما همراه باشید.

اسید آسکوروبیک چیست؟

ویتامین سی یا اسید اسکوربیک یک نوع ویتامین محلول در آب محسوب میشود که به طور طبیعی در بدن ساخته نمیشود و لازم است آن را از طریق مواد غذایی دریافت کنیم. این ویتامین به طور معمول توسط حرارت بدن از بین میرود از این رو لازم است به طور روزانه ویتامین سی یا اسید آسکوروبیک را از طریق تغذیه دریافت کرد. ویتامین c در مواد طبیعی چون گریپ فروت، پرتقال، انواع فلفل، کیوی، گوجه فرنگی، توت فرنگی، طالب، گلم کلم و غیره یافت میشود.

لازم به ذکر است که ویتامین c یک ویتامین بسیار مهم و پر ارزش بوده که حتی برای فعال کردن دیگر ویتامین های بدن لازم و ضروری است.

کاربرد اسید اسکوروبیک

اسید آسکوروبیک یا ویتامین c در ساخت کلاژن و بهبود زخم ها بسیار موثر است. همچنین در ساخت برخی از انتقال ها دنده های عصبی برای بدن لازم و ضروری است. ویتامین c باعث افزایش جذب موادی چون آهن از روده میشود و همین امر برای درمان و بهبود کم خونی موثر است. این ماده در پیشگیری از بیماری های قلبی، سکته مغزی و قلبی مهم است. در نهایت ویتامین سی در درمان و جلوگیری از سرما خوردگی بسیار موثر است.

وارد کننده ویتامین سی از چین

مواد شیمیایی مختلف توسط کشورهای مختلف تولید میشوند و به سرتاسر جهان صادر میشوند.

حال ویتامین سی که در ایران موجود است، اسید آسکوربیک چینی بوده که بسیار با کیفیت است. اما یکی از شرکت های وارد کننده ویتامین سی از چین، شرکت پویش اروین میعان است که یکی از معتبر ترین فروشنده عمده ویتامین سی در ایران است. این شرکت از اعتبار بالایی برخوردار است و با کیفیت ترین مواد شیمیایی را با بهترین قیمت وارد میکند. اگر چه قیمت اسید اسکوروبیک چینی همواره در حال نوسان است و نمیتوان قیمت ثابتی را به آن اختصاص داد ولی شرکت پویش اروین میعان همواره با مناسب ترین و ثابت ترین قیمت آن را ارائه میدهد‌. به هر حال اگر قصد خرید عمده ویتامین c را دارید سعی کنید از شرکت های با سابقه و معتبر خرید کنید چرا که کیفیت ویتامین سی در نهایت منجر به کیفیت محصولات شما را در پی دارد.

خرید مواد اولیه ویتامین سی

همانطور که گفته شد لازم است برای خرید مواد اولیه ویتامین سی به شرکت ها و وارد کننده های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید از کیفیت و قیمت ماده اطمینان حاصل کنید. در کل اسید اسکروبیک چینی یک ماده با کیفیت بوده که شکل ظاهری آن به صورت کریستال های سفید تا بی رنگ است که اگر در معرض هوا قرار بگیرد رنگ خواهد داشت. پس لازم است در حین خرید به تمامی این نکات توجه کنید.

عوارض ویتامین سی

گفتیم که اسید اسکوروبیک به صورت طبیعی در بدن تولید نمیشود و ما باید آن را از طریق مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات دریافت کنیم. اما اگر نتوانستیم به صورت روزانه و با تغذیه مناسب مقدار کافی از این ویتامین را دریافت کنیم لازم است که از قرص ها و یا آمپول های ویتامین سی استفاده کنیم. اما باید دقت داشته باشیم مصرف زیاد اسید اسکوربیک باعث ایجاد یک وضع اسیدی در بدن شده و به دنبال آن گرفتگی شکم، حالت تهوع، سردرد، اختلال در خواب و غیره را در پی خواهد داشت.

18 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *