اسید آسکوربیک ( اسید اسکوربیک ) – ویتامین ث – ویتامین c

بخش های این محتوا:

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

اسید آسکوربیک (ویتامین c ) یک ویتامین محلول در آب است و حداقل پایداری را در بین همه ویتامین ها دارد. این ویتامین در حالت پشتی پایدار است ولی زمانی که در آب حل می شود پایداری آن کاهش پیدا می کند. مولکول اسید آسکوربیک یک ساختار پنج حلقه ای دارد و فرمول مولکولی آن C6H8O6 می باشد و به صورت پوست کریستالی سفید مایل به زرد با وزن مولکولی 176/13 و نقطه ذوب بین 190/8 و 192/8 درجه سانتی گراد می باشد. عوامل محیطی مانند دما، pH، اکسیژن، یون های فلزی، اشعه X و اشعه UV برای پایداری اسید آسکوربیک تأثیر می گذارند.

اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. کمک به جذب آهن مدنی، ممانعت از تشکیل ترکیبات سرطان زا، کوفاکتور انزیم ها،بیوسنتز و کارنیتین و نورادرنالین ، تحرک سنتز کلاژن،بیوسنتز انتقال دهنده های عصبی ، محافظت از فولیک اسید و بهبود ایمنی در برابر بیماری از نقش های اسید آسکوربیک در بدن می باشد. بدن قادر به سنتز اسید آسکوربیک نمی باشد و همچنین این ویتامین می تواند در بدن ذخیره شود و مقدار مناسب باید به طور منظم از طریق رژیم غذایی دریافت شود. اسید آسکوربیک به طور گسترده ای در طبیعت وجود دارد به خصوص در میوه جات تازه، برگ سبزی جات مانند گیاهان و بته ها انبه،پاپایا،کلم، برگ خردل،استناد، لیموترش، پرتغال، گوجه فرنگی و توت فرنگی. منابع حیوانی این ویتامین مانند گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و فراورده های لبنی حاوی مقادیر کمتری هستند.

ویژگی های شیمیایی ویتامین c

ویژگی های ویتامین ث یا اسید اسکوربیک چینی، اسیدیته، نمک ها، استر ها، حمله ی نوکلئوفیلی، اسیداسیون میباشد.

اسیدیته بودن ویتامین c

آسکوربیک اسید یک نوع کربوکسیلیک اسید وینی لوگ است که در صورتی که پوروتون یکی از هیدروکسل هایش را از دست بدهد، به آنیونی به نام آسکوربات تبدیل میشود. این ویژگی هایی از ریداکتون ها (Reductones) میباشد. این ریداکتون ها، اندویل هایی میباشند، که در ساختارشان یک گروه کربونیل در همسایگی گروه اندیول موجود هستند. در آنیون آسکوربات یکی از حالت های رزونانسی در یکی از الکترون ها قابل میشود، که در تصویر زیر قابل رویت است:

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

به همین منظور است که خاصیت و ویژگی اسیدی اسکوربیک اسید بیشتر از چیزی است که از ترکیبات با یک گروه هیدروکسیل ایزوله انتظارش را داریم.

نمک ها در ویتامین ث

آنیون اسکوربات ها میتوانند نمک هایی را تشکیل دهند که شناخته شده ترین آنها موارد های زیر هستند:

سدیم آسکوربات ها، که دارای بالاترین فراهمی زیستی هستند، و در میان حالات مختلف ویتامین ث هستند و همچنین در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارند، به طور کلی جزو مواد شیمیایی دارویی و خوراکی به شمار می آیند.

کلسیم اسکوربات ها، این نوع ماده غذایی به عنوان افزودنی های مجاز غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

پتاسیم آسکوربات ها،  این نوع ماده اولیه غذایی نوعی افزودنی غذایی در کشور های آمریکایی و بریتانیایی غیر مجاز و در کشور هایی مثل استرالیا افزودنی مجاز محسوب میشوند.

استرها

اسید اسکوربیک وارداتی میتواند با اسید های آلی مثل الکل ها واکنش شیمیایی نشان داده و استر تولید کند. مثل: آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل استئارات.

حمله‌ی نوکلئوفیلی ها

حمله‌ی نوکلئوفیلی آسکوربیک اسید به یک پروتون باعث تولید ۱ و ۳-دی کتون می‌شوند :

اسید اسکوربیک, اسید اسکوربیک چینی, ویتامین ث, ویتامین ث چینی, , ویتامین c چینی, ویتامین c

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع اسید اسکوربیک و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، صنعتی، آزمایشگاهی، خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس