تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات

بخش های این محتوا:

تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات, سیترات سدیم, تری سدیم سیترات
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در این مقاله قصد داریم به توضیح قابل قبولی از ماده شیمیایی تری سدیم سیترات و تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات بپردازیم. در کل مواد شیمیایی موادی پرارزش و ‌کارآمدی هستند که در زندگی امروزی و مدرنیته بشر پر اهمیت هستند‌. در واقع امروزه تمامی صنایع اعم از صنایع کشاورزی، صنایع غذایی، داروسازی و مواد شوینده و غیره به مواد شیمیایی وابسته هستند. ولی ما در این مقاله فضای کافی جهت توضیح و معرفی همگی این مواد را نداریم بنابراین تنها به معرفی تری سدیم سیترات و تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات بسنده میکنیم. پس اگر مایل به دریافت این اطلاعات هستید در ادامه این مطالب با ما همراه باشید.

تری سدیم سیترات چیست ؟

تری سدیم سیترات را بیشتر با نام اختصاری سدیم سیترات میشناسند. این ماده یکی از نمک های اسید سیتریک بوده و جالب است بدانید در کنار اسید سیتریک برای تهیه بافر مورد استفاده قرار میگیرد. فرمول شیمیایی این ماده 7O5H6C3Na است و به دو شکل خشک و دی هیدرات(دو آبه) موجود است. جرم مولی این ماده چیزی حدود 258.06 گرم بر مول است. شکل ظاهری این ماده جامد کریستالی بوده و به رنگ سفید دیده میشود. دانسیته این ماده 1.7 گرم بر سانتی متر مکعب است.

تولید تری سدیم سیترات

_طرز تهیه سدیم سیترات دو آبه:

در ابتدا باید محلول هیدروکسید سدیم تهیه شود سپس روی این محلول واکنش خنثی سازی انجام گیرد. سپس از طریق روش گریز از‌ مرکز و آنهیدروز جداسازی شود. در نهایت یک ماده کریسالی سفید رنگ تولید میشود که غیر سمی بوده و قابلیت امتزاج بالایی در آب دارد‌ به طوری که میتواند به شدت با رطوبت موجود در هوا واکنش دهد و آن را جذب کند. لازم به ذکر است که در اتانول قابل انحلال نیست.

تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات, سیترات سدیم, تری سدیم سیترات

تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات شیمیایی

احتمالا میخواهید بدانید تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات چه کشوری است؟! گفتنی است که این ماده شیمیایی از آن دسته مواد وارداتی است که از کشور چین با تضمین کیفیت وارد میشود. خب این بدیهی است که کشور ما و دیگر کشور ها برخی مواد شیمیایی را وارد و برخی را صادر کنند. در این میان ما فقط باید تلاش کنیم یک شرکت وارداتی مطمعن پیدا کنیم تا مواد شیمیایی مورد نیاز خود را مانند تری سدیم سیترات خرید کنیم . حال ما در این مقاله به معرفی یکی از معتبر ترین و با سابقه ترین شرکت های وارد کننده و عرضه کننده مواد شیمیایی خواهیم پرداخت.

کاربرد تری سدیم سیترات

جالب است بدانید سدیم سیترات دو آبه مزه نمکی دارد و بسیار خوش طعم است. به همین دلیل این ماده را به صورت افزودنی به مواد غذایی اضافه میکنند و حتی از آن به عنوان نگهدارنده در مواد غذایی استفاده میکنند. این ماده به دلیل داشتن مزه بسیار خاص خود در بسیاری از محصولات اعم از نوشیدنی ها، ماست، مربا، شیرخشک، ژلاتین، بستنی، شیرینی، پنیر و غیره به عنوان افزودنی به کار برده میشود.

تولید پنیر

از آنجایی که سدیم سیترات یک نمک آمولسیون کننده است از آن در تولید پنیر استفاده میکنند. به طور کل میتوان گفت از نمک آمولسیون کننده در تولید پنیر استفاده میشود چرا که باعث افزایش pH و کاهش پروتیین و تولید ماده خشک و کاهش چربی و نمک میشود. پروتیئن های شیر وقتی تحت تاثیر یک سری عوامل مختلف قرار میگیرند قادر به ژلی شدن هستند که این عوامل شامل اسیدی کردن، افزایش حرارت، نمک های امولسیون کننده، افزودن آنزیم و غیره است. در کل افزودن ماده ای مثل نمک آمولسیون کننده باعث میشود که کازئین پراکنش پیدا کند و یک سری ساختاری ژل جدید ایجاد شود که با این کار خواص محصولات لبنی افزایش پیدا میکند. جالب است بدانید خاصیت کش سانی پنیر پیتزا به دلیل وجود نمک های آمولسیون کننده ای چون سدیم سیترات است.

تولید شوینده

یکی از دلایلی که نقش تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات در صنعت مهم است، این است که از این ماده در تولید شوینده ها استفاده میشود. در واقع سدیم سیترات زیست تخریب پذیر است. همچنین این ماده دارای قدرت پراکندکی قوی است. گفتنی است که در تولید شوینده های فاقد فسفات از این ماده استفاده میشود. همچنین افزودن سدیم سیترات به مواد شوینده میتواند به میزان قایل توجهی توانایی تمیز کردن این مواد را افزایش دهد. این ماده در تولید مواد شوینده بسیار مفید عمل کرده است چرا که برای محیط زیست سمی نیست. به همین دلیل میتوان این ماده را یک کشف بزرگ در صنعت شوینده ها دانست.

مواد شیمیایی صنعتی

در کل مواد شیمیایی در صنعت بسیار مهم و پر ارزش هستند و امروزه زندگی بشر بدان وابسته است. تنوع مواد شیمیایی صنعتی بسیار بالاست به همین دلیل هیچ کشوری نمیتواند ادعا کند که قادر به تولید تمامی این مواد است بنابراین یک کشور هم میتواند صادر کننده مواد شیمیایی باشد و هم وارد کننده یک ماده شیمیایی دیگر باشد‌ و این دو اصلا باهم در تضاد نیستند.

قیمت تری سدیم سیترات

همانطور که گفته شد کشور ما این ماده را از چین وارد میکند. بنابراین اگر صنایع مختلف قصد استفاده از سدیم سیترات را دارند بهتر است به شرکت های معتبر در این زمینه مراجعه کنند. یکی از این شرکت ها شرکت پویش اروین میعان است که یکی از با سابقه ترین و معتبر ترین شرکت های وارد کننده در این زمینه است‌ .این شرکت از تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات خرید میکند و در اختیار شرکت های مختلف قرار میدهد.  . در صورت تمایل میتوانید به شماره موجود در سایت تماس بگیرید و  سوالات خود اعم از برند محصول، قیمت تری سدیم سیترات و دیگر سوالات تخصصی خود را در این زمینه بپرسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *