کربنات سدیم

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

کربنات سدیم, کربنات سدیم صنعتی, کربنات سدیم سبک مراغه, کربنات سدیم سبک ازبک, قیمت کربنات سدیم, خرید کربنات سدیم, تولید کننده کربنات سدیم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

کربنات سدیم و دیگر مواد شیمیایی که در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند و عموما توسط لابراتور ها ساخته میشوند و توسط شرکت های صادرات و واردات بین المللی خرید و فروش میشوند. در واقع امروزه تمامی صنایع برای تولیدات خود به مواد شیمیایی احتیاج دارند که یا آن را کشور های دیگر وارد میکنند و یا از تولیدات داخل استفاده میکنند. برای مثال کربنات سدیم سبک ازبک از ازباکستان وارد میشود و کربنات سدیم سبک مراغه در مراغه و داخل کشور تولید میشود. این بدان معناست که تولید این ماده در کشور جوابگوی نیاز های صنعتی و آزمایشگاهی کشور نیست و به ناچار لازم است از کشور هایی دیگر نیز وارد شود. اما اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره‌ی کربن ازبک بدانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کربنات سدیم چیست ؟

این ماده را عموما با نام سودا اش نیز میشناسند. کربنات شیمیایی عموما به دو شکل سنگین و سبک تولید و عرضه میشود‌ فرمول شیمایی این ماده Na2CO3nH2O است و جرم مولی آن 105.88 گرم بر مول است. ظاهر این ماده کریستال بی رنگ یا سفید بوده و یا به شکل پودری است. این ماده در اثر حرارت تجزیه میشود و CO2 تولید میکند‌. دمای ذوب کربنات سدیم 851 درجه سانتی گراد است.

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع کربن مراغه و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تفاوت سدیم کربنات سبک و سنگین در چیست ؟

همانطور که گفته شد کربنات ازبک به دو دسته سبک و سنگین تقسیم میشوند. جالب است بدانید اگر چه این دو دسته از نظر خواص شیمیایی و ساختار مولکولی با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند ولی از لحاظ خواص فیزیکی با یکدگیر تفاوت دارند. در واقع تفاوتشان در اندازه کریستال و چکالیشان است. مثلا کربنات سدیم مراغه پوری سفید رنگ بوده که بو و رنگ خاصی ندارد و چکالی آن چیزی حدود یک دوم نوع سنگین آن است همچنین نوع سبک کربنات صنعتی مراغه چیزی حدود ۵درصد سدیم کلرید دارد.

کربنات سدیم, کربنات سدیم صنعتی, کربنات سدیم سبک مراغه, کربنات سدیم سبک ازبک, قیمت کربنات سدیم, خرید کربنات سدیم, تولید کننده کربنات سدیم

کاربرد سدیم کربنات سبک و سنگین در چیست ؟

عموما از سدیم کربنات سنگین در ساخت کاشی، سرامیک و شیشه است. میتوان گفت حدود ۵۰درصد از کربنات مراغه سنگین موجود در تولید شیشه مورد استفاده قرار میگیرد. چیزق حدود ۱۸ درصد آن در ساخت دیگر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد و ۱۰ درصد آن در تولید مواد شوینده و صابون استفاده میشود و ۲۲ درصد باقی مانده در داروسازی و صنایع غذایی استفاده میشود. اما سدیم کربنات سبک عموما به عنوان یک ماده شیمیایی در ساخت محلول در آزمایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین در تصفیه آب و صنعت نفت و گاز از این نوع کربنات سدیم استفاده میشود.

فرآیند تولید کربنات سدیم سبک مراغه

برای مثال  فرآیند تولید کربنات سدیم سبک مراغه به سه روش تولید میشود.

  1. روش لیان که یک روش سنتی بوده و امروزه از این روش استفاده نمیشود
  2. تولید کربنات مراغه از طریق نمک معمولی به طوری که NaCl را با محلول حاوی آمونیاک، آب و CO2 وارد عمل میکنند. جالب است بدانید این روش برای تولید انبوه مورد استفاده قرار میگیرد و در ایران تولید کنندگانی مانند سمنان، فیروز آباد، کربنات سدیم سبک مراغه، کاوه و غیره تولید میشود.
  3. پسماند خمیر کاغذ کخ یک محلول سیاه رنگ و قلیایی است.

تهیه کربنات سدیم سبک ازبک از جوش شیرین

برای مثال ممکن است کربنات سدیم سبک ازبک از جوش شیرین تولید شده باشد‌. میتوان جوش شیرین یا سدیم بی کربنات را برروی یک اجاق برای مدت یک ساعت حرارت داد و کربنات ازبک تولید کرد. به هرحال هیچ فرقی نمیکند که تولید کننده از چه روشی برای تولید این ماده استفاده میکند مهم این است در نهایت محصول تولید شده کاملا خالص و با کیفیت باشد‌.

مواد اولیه کربنات سدیم سنگین

جالب است بدانید که کربنات سدیم سنگین به وسیله سدیم کربنات سبک ساخته میشود. به این شکل که کربن سبک را با آب مخلوط میکنند به طوری که طی فرآیند هیدراسیون، مونو هیدرات تشکیل میدهد. در نهایت با خشک کردن این ماده و خارج شدن آن، کریستال های کربتات کلسیم سنگین تشکیل میشوند.

کربنات سدیم, کربنات سدیم صنعتی, کربنات سدیم سبک مراغه, کربنات سدیم سبک ازبک, قیمت کربنات سدیم, خرید کربنات سدیم, تولید کننده کربنات سدیم

کاربرد سدیم کربنات سدیم وارداتی در صنایع غذایی

عموما از کربنات سدیم وارداتی یا تولید شده در کشور خودمان در صنایع غذایی استفاده میشود. این ماده به عنوان تنظیم کننده ترشی و پایدار کننده مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین در تولید چوب شور از آن به عنوان قلیا به جای NaOH استفاده میشود. همچنین از این ماده برای تهیه سریع ماکارونی استفاده میکنند. جالب است بدانید احساس سرمایی که هنگام خوردن بستنی داریم از واکنش کربنات سبک با بزاق دهان ما است. طی این فرآیند یک واکنش گرماگیر بین بزاق(اسید ضیف) و و سدیم کربنات ایجاد میشود که در نهایت منجر با تولید کربن دی اکسید میشود.

کاربرد کربنات سدیم در تصفیه آب

از این ماده در مخازن آب های شهری استفاده میشود دلیل آن هم خنثی کردن کلر و خاصیت اسیدی آب است به همین دلیل تولید و یا وارد کردن توسط شرکت های واردکننده کربنات سدیم بسیار مهم است و هر کشوری باید این ماده شیمیایی با ارزش را داشته باشد.

کاربرد کربنات سدیم در مواد شوینده

جالب است بدانید این ماده دارای خاصیت آنتی باکتریال و پاک کنندگی است. همچنین دارای یک نوع خاصیت آمولسیون کنندگی است که در حل شدن و عدم رسوب مواد شوینده کمک میکند. از این ماده در تولید صابون، مایع ظرفشویی و پودر لباس شویی استفاده میشود و به دلیل تولید کف بیشتر در شست و شو و از بین بردن لکه موثر است. همچنین از کربنات ازبک در تولید شامپو به منظور تنظیم پی اچ استفاده میشود‌. از این ماده در تولید خمیر دندان هایی که خاصیت جرم زدایی و سفید کنندگی دارند نیز استفاده میشود. بنابراین میتوان نتیجه گرفت این ماده از هر نظر بسیار کاربردی بوده به طوری که یک کشور با اقتصادی قدرتمند میتواند صادر کننده کربنات سدیم باشد و از آن سود هنگفتی را به جیب بزند.

کاربرد کربنات سدیم برای از بین بردن سختی آب

آب سخت آبی است که به صابون در آن به خوبی کف نمیکند. بنابراین به دلایل مختلف بهتر است از آب نرم در آب شهری استفاده شود که برای حل این مشکل از کربن مراغه برای نرم کردن آب استفاده میکنند.

فروش کربنات سدیم

یک کشور برای پیشزفت صنعت خود نیاز به مواد شیمیایی مختلفی اعم کربنات کلسیم، اوره، سدیم سیترات و غیره دارد. این مواد در صنایع دارو سازی، صنایع غذایی، صنایع کشاورزی و… مورد استفاده قرار میگیرند. از این رو یک کشور باید بتواند این مواد را تولید و یا وارد کند که بسته به شرایط خود مثلا میتواند تولید کننده کربنات سدیم باشد و آن را بفروشد به طوری که علاوه بر مصارف داخل کشور، صادر هم کند و یا مثلا وارد کننده اوره باشد. به هرحال بسته به نیاز های کشور تمامی این مواد مورد نیاز هستند و باید به هر شکلی و از هر طریقی تهیه شوند

صادر کننده مواد شیمیایی

امروزه مواد شیمیایی در همه صنایع مورد استفاده قرار میگیرند به همین دلیل اکثر کشور ها در تلاش هستند که در تولید مواد شیمیایی مهم خود کفا باشند‌ و حتی صادر کننده مواد شیمیایی صنعتی هم باشند‌. اگر چه این هدفی بسیار آرمانی است و هیچ کشوری نمیتواند ادعا کند صد درصد مواد شیمیایی مورد نیاز خود را تولید میکند ولی هدف زیبایی است و تلاش برای آن خالی از لطف نیست. به همین دلیل همه کشور ها در تلاش اند با تولید مواد شیمیایی علاوه بر رفع نیاز های خود با صادر کردن آن هم سود کنند و چرخ اقتصاد خود را قوی تر کنند‌.

مواد شیمیایی صنعتی

مواد شیمیایی صنعتی به موادی گفته میشوند که در صنایع مختلف: غذایی، داروسازی، کشاورزی، مواد آرایشی، آزمایشگاه، شوینده و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. این مواد بسیار با ارزش و پر مصرف هستند و هر کشور بسته به نیاز های صنعتی خود این مواد را وارد یا تولید میکند.

برای مثال شرکت های تجاری یک کشور پس از بررسی قیمت کربنات سدیم ازبک و مقایسه کیفیت و قیمت آن با کشور های دیگر اقدام با سفارش میکند تا آن را با مناسب ترین قیمت به کارخانه جات فعال در کشور خود بفروشد‌. حال شما اگر یک تولید کننده داخلی هستید و به یک توزیع کننده مواد شیمیایی منصف و درجه یک احتیاج دارید ما اینجا هستیم تا یک شرکت با تجربه و مطمئن را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

پویش اروین میعان

شرکت پویش اروین میعان یک شرکت معتبر و با سابقه در زمینه وارد کردن و توزیع مواد شیمیایی صنعتی است. این مجموعه با شناسایی نیاز کشور اقدام به وارد کردن و توزیع مواد شیمیایی درجه یک و با کیفیت کرده است. این مجموعه دارای کادری مجرب است که شبانه روزی در پی مراحل آماده سازی سفارش مشتریان هستند تا در اولین فرصت به دستشان برسانند. مواد شیمیایی که توسط پویش اروین میعان توزیع میشوند از معروف ترین و معتبر برند های روز دنیا هستند چرا که اعتماد مشتریان برای این مجموعه بسیار با اهمیت است. به هر حال در صورت تمایل میتوانید برای سفارش با این مجموعه در تماس باشید و مواد شیمیایی مورد نیاز خود را سفارش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *