لیتیوم کربنات – لیتیم کربنات

بخش های این محتوا:

لیتیوم کربنات, لیتیم کربنات, خرید لیتیم کربنات

موارد مصرف لیتیوم کربنات – لیتیم کربنات در درمان و پیشگیری مانیا, بیماری مانیک – دپرسیو, افسردگی, رفتار های تهاجمی و عود کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

این یک ماده شیمیایی مهم صنعتی است. با سیلیس و مواد دیگر مخلوط و از شیشه‌های به‌دست آمده از لیتیوم کربنات در ساخت وسایل آشپزخانه استفاده می‌شود. این یک ماده رایج در لعاب سرامیکی است.

خواص قلیایی آن منجر به تغییر وضعیت رنگ‌های اکسید فلزات موجود در لعاب بویژه اکسید آهن قرمز (Fe2O3) می‌شود.

هنگامی که کربنات لیتیوم به تری فلوئورید آلومینیوم اضافه شود، LiF را تشکیل می‌دهد. LiF یک سوپر الکترولیت برای پردازش آلومینیوم می‌باشد. همچنین از لیتیوم کربنات در ساخت اکثر کاتدهای باتری یون لیتیوم استفاده می‌شود.

طبقه بندی مارتیندل : داروهای ضد افسردگی
طبقه بندی درمانی : داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی > داروهای ضد مانیا

لیتیم کربنات Lithium Carbonate

لیتیوم کربنات (به انگلیسی Lithium carbonate) یکی از پرکاربردترین و تخصصی ترین داروهایی است که برای درمان اختلال دوقطبی (افسردگی-شیدایی) تجویز می شود. این دارو علاوه بر کاهش شدت و تعداد دفعات حملات مانیا، از عود مجدد افسردگی نیز جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده اند لیتیوم تاثیر قابل توجهی روی کاهش خطر خودکشی دارد.

لیتیوم یک داروی تثبیت کننده خلقی (mood stabilizer) است که سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) را هدف می گیرد. بزرگسالان و کودکانی که حداقل 7 سال سن دارند، می توانند در صورت لزوم با تجویز پزشک از این دارو استفاده کنند.

نام های تجاری و دوز های لیتیم کربنات

نام تجاری کشور تولید کننده
قرص لیترام ایران
قرص لیتمون ایران
قرص لیتوسان هند

نمایندگی مستقیم فروش این مواد شیمیایی دارویی و خوراکی, پویش اروین میعان است.

لیتیوم کربنات, لیتیم کربنات, خرید لیتیم کربنات

مشخصات لیتیوم کربنات

  • نام محصول: Lithium carbonate
  • Catalog No: ۱.۰۵۶۷۰
  • CAS Number:  ۵۵۴-۱۳-۲
  • فرمول شیمیایی: CLi₂O₃
  • گرید ماده: EMPLURA®
  • چگالی: ۲.۱g/cm3
  • وزن مولکولی: ۷۳.۸۹g/mol
  • شرایط نگهداری: Store at +5°C to +30°C

فروش لیتیم کربنات Lithium carbonate

پویش اروین میعان اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، لیتیم کربنات Lithium carbonate با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت لیتیم کربنات Lithium carbonate

پویش ارویم میعان وارد کننده مواد شیمیایی صنعتی بدون واسطه و مستقیم است, شما میتوانید برای استعلام قیمت از این شرکت وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیایی به اطلاعات تماس درج شده در بخش تماس با ما، چت آنلاین یا اطلاعات تماس زیر مراجعه نمایید.

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع لیتیوم کربنات و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تلفن:

021-22798148

021-22798578

قیمت لیتیوم کربنات ( قیمت لیتیم کربنات ) وابسته به شرایط بازار و وضعیت ارزی است. برای اطلاع از قیمت لیتیوم کربنات و خرید لیتیوم کربنات بهتر است با کارشناسان فروش شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان تماس حاصل نمایید.

کاربرد های لیتیوم کربنات صنعتی

کاربرد ماده لیتیم کربنات در زمینه داروسازی می باشد و این دارو در درمان مرحله مانیک اختلالات دو قطبی (بیماری مانیک دپرسیو) استفاده میگردد. لیتیوم کربنات برای درمان بیماری دوقطبی، روان‌پریشی و پروفیلاکسی در مانیا به کار می‌رود.

کاربردهای پزشکی

در سال 1843، این ماده به عنوان یک حلال جدید برای سنگ مثانه مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1859، برخی از پزشکان برای تعدادی از بیماری‌ها از جمله نقرس، احتباس ادراری، روماتیسم، شیدایی، افسردگی و سردرد، درمانی را با نمک لیتیم توصیه کردند. در سال 1948، جان کید اثر ضد میکروبی یون‌های لیتیوم را کشف کرد. این یافته باعث شد لیتیوم، به طور خاص لیتیم کربنات، برای درمان شیدایی مرتبط با اختلال دو قطبی استفاده شود.

شیدایی با افزایش نامنظم فعالیت پروتئین کیناز PKC) C) در مغز همراه است. کربنات لیتیوم و سدیم والپروات، با مهار فعالیت PKC در مغز عمل می‌کنند و همچنین به تولید ترکیبات دیگری که PKC را مهار می‌کنند نیز کمک می‌کنند.

واکنش‌های جانبی

مصرف نمک لیتیوم خطرات و عوارض جانبی دارد.

استفاده گسترده از لیتیم برای درمان اختلالات مختلف روانی شناخته شده است که منجر به دیابت نفروژنیک می‌شود. مسمومیت با لیتیوم می‌تواند بر سیستم عصبی مرکزی و سیستم کلیوی تأثیر بگذارد و حتی می‌تواند کشنده باشد.

خواص و واکنش‌‌‌پذیری

بر خلاف سدیم کربنات، که حداقل ترکیبات سه هیدراته را تشکیل می‌دهد، لیتیوم کربنات فقط به شکل بدون آب وجود دارد. حلالیت آن در آب نسبت به سایر نمک‌های لیتیوم کم است. جداسازی لیتیوم از محلول آبی سنگ معدن لیتیوم بر این حلالیت ضعیف تأثیر می‌گذارد. حلالیت ظاهری آن تحت فشار ضعیف دی‌اکسید کربن 10 برابر افزایش می‌یابد. این حلالیت به دلیل شکل‌گیری بی‌کربنات پایدار است که محلول تر از لیتیوم کربنات است.

2Li2O2 + 2 CO2 → 2 Li2CO3 + O2

Lithium Carbonate همچنین با بهره‌گیری از حلالیت کاهش یافته آن در آب داغ می‌تواند خالص سازی شود.

بنابراین، گرم کردن محلول آبی اشباع باعث تبلور Li2CO3 می‌شود.

این ماده و سایر کربنات‌های گروه 1، به آسانی دکربوکسیلات نمی‌شوند. Li2CO3 در دمای حدود 1300 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود.

خرید لیتیوم کربنات

خرید لیتیوم کربنات یا همان خرید لیتیم کربنات از وارد کننده مستقیم مواد شیمیایی میتواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. هوشمندانه بودن این انتخاب به این دلیل است که خرید لیتیم کربنات از این شرکت ها میتوانداز نظر اقتصادی بصرفه باشد. چرا که بدون واسه بودن واردات مواد شیمیایی این شرکت ها مانند پویش اروین میعان که از اصلی ترین وارد کننده های مواد شیمیایی در ایران است, بر روی قیمت مواد شیمیایی ها تاثیر مستقیم دارد.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس