سدیم تری پلی فسفات

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

تری پلی فسفات , قیمت سدیم فسفات , خرید تری سدیم فسفات , تری پلی فسفات چین , تری سدیم پلی فسفات چینی , تری سدیم فسفات چین تیانجین , خرید عمده تری پلی فسفات , فروش عمده تری سدیم فسفات , قیمت عمده سدیم فسفات
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

تری پلی فسفات چیست ؟

سدیم تری پلی فسفات یا تری پلی فسفات چینی در نرم کردن آب و جداسازی مواد مورد استفاده قرار میگیرد, همچنین اینکه به عنوان یک ضد لخته شدن نیز کاربرد دارد. تری سدیم فسفات یم نوع پلیمر معندی با چند وجه است که کاربرد های زیادی در صنعت شیمیایی دارد, این پلیمر سنتزی ماده اولیه خیلی مهمی برای صنعت های پاک کننده بشمار می آید. امروزه همه پودرهای سنتتیک شامل 30 تا 50 درصد STPP هستند که از اجزای پایه و اساسی آنهاست. علاوه بر این در صنعت هایی مانند شوینده, کاشی سازی, آب و تصفیه آن و نساجی و… مورد استفاده قرار میگیرند. فرمول مولوکولی تری سدیم فسفات Na5P3O10 میباشد با ساختمان خطی پلی فسفریک اسید!

این ماده با نام های دیگر تری فسفریک اسید و نمک پنتاسیدیم هم شناخته میشود.

 

انواع سدیم تری پلی فسفات از لحاظ آلوتروپی

  • فاز یك ، ترمودینامیكی كه در دمای بالا تولید می شود
  • فاز ۲ فاز سینتیكی ، كه در دمای پایین بدست می آید در حرارتهای بالا نا پایدار است.
  • بلوری همراه با شش مولكول آب می باشد كه از افزودن دو فاز ذكر شده به آب بدست می آید.

این ترکیبات در دمای محیط ثابت و پایدار و در 100 درجه سانتیگراد به پیروفسفات و همچنین فسفات مبدل میشود. STPP به دو صورت پودر نرم و با مش مابین 100 تا 200 و همچنین گرانول در بازار مواد شیمیایی یافت میشود. میزان و اندازه سمیت STPP بسیار اندک و ناچیز است و در دمای معمولی 5.14 گرم در لیتر حلالیت دارد.

نسبت و اندازه P2O5 به Na2O در سدیم پلی فسفات 1.67 است. 

تری پلی فسفات , قیمت سدیم فسفات , خرید تری سدیم فسفات , تری پلی فسفات چین , تری سدیم پلی فسفات چینی , تری سدیم فسفات چین تیانجین , خرید عمده تری پلی فسفات , فروش عمده تری سدیم فسفات , قیمت عمده سدیم فسفات

کاربرد های تری پلی فسفات

از سدیم تری پلی فسفات به عنوان نرم کننده در بویلرها و همچنین کاهش  دادن سختی آنها و جلوگیری از رسوب و سختی آن ها در دیواره های بویلر و همینطور عاملی متوقف کننده واکنش های شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد. در موارد و واکنش های خاصی به عنوان روان کننده و جلوگیری از لخته شدن خون هم استفاده میشود. همچنین اینکه در مواد غذایی ها به عنوان پایدار کننده به جای نیتریت های سمی مورد استفاده قرار میگیرد. از دیگر کاربرد های تری پلی فسفات ها در نساجی ها به عنوان یک عامل پایدار کننده و نرم کننده ثانوی کاربرد دارد ولی بیشترین مصرف این ماده شیمیایی در تولیدات شوینده های سنتتیک میباشد که بین 30 تا 50 درصد در شوینده ها STPP است.

از تری سدیم فسفات در صنایع کاشی و سرامیک به عنوان یک ماده روانساز استفاده میشود.

گرید های سدیم فسفات

این محصول در دو گرید و طبقه بندی خوراکی و صنعتی قرار دارد.

گرید خوراکی

در صنایع آبمیوه, صنعت های کنسرو سازی, صنعت های لبنی و فرآورده های سویا و بسیاری دیگر نقش نگهدارنده را دارد.

گرید صنعتی

صنایع پاک کننده ها و شوینده ها, صنعت هایی مثل کاشی سازی و سرامیک سازی, صنایع معدن و… مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده با افزایش روان کنندگی که از طریق کاهش ویسکوزیته انجام میشود در این صنعت ها بکار گرفته میشود.

این ماده شیمیایی در دو گرید غذایی و صنعتی مختلف به تولید رسیده و مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده شیمیایی با ایجاد کمپلکس هایی و جدا نمودن یون های فلزی چند ظرفیتی و معلق نمودن و تغییر حالات ذرات موجب کاهش دادن سختی آب میشود. این ماده شیمیایی با یون های کلسیم و منیزم در آبهای سخت پیوند برقرار کرده و به همین صورت این دو یون را که از عاملان سختی آب هستند را مهار نموده و درنتیجه شوینده ها و مواد های پاک کننده بهتر عمل نموده و موجب بالا رفتن قدرت پاک کنندگی و تمیز کنندگی آنها میشود.

نکات ایمنی سدیم تری پلی فسفات

تنفس: در صورت تنفس غبار تری سدیم فسفات باید فرد مسموم شده را به هوای آزاد تر منتقل نموده و درصورت داشتن تنگش نفس, نفس مصنوعی داده شود و یا درصورت وخیم بودن حال فرد مصدوم از دستگاه اکسیژن استفاده شود. برای جلوگیری از این اتفاق در معرض بخار های آن قرار نگیرید و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنید.

احتراق: سدیم فسفات عیر قابل احتراق است.

تماس با چشم: در صورت تماس داشتن با چشم باید چشم ها را به مدت 15 دقیقه باز نگه داشته و سپس شستشو داد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق از عینک های مخصوص استفاده شود.

تماس با پوست: در صورت تماس این ماده با پوست, ابتدا لباس های آلوده را درآورده و محل تماس را با آب تا مدت 15 دقیقه بشویید. برای اینکه این اتفاق نیافتد بهتر است از لباس محافظ, دستکش و… مخصوص استفاده شود.

گوارش: اگر سدیم تری پلی فسفات وارد دهان شد باید فورا شستشو داده شود. بهتر است برای پیشگیری از این اتفاق دست ها را بعد از کار ب درستی شستشو داده و از خوردن و آشامیدن و حتی سیگار کشبدن در حین کار خودداری شود.

قیمت سدیم تری پلی فسفات

برای استعلام قیمت تری پلی فسفات با کارشناسان فروش ما در شرکت پویش اروین میعان تماس بگیرید. تری پلی فسفات قیمت روز آن توسط کارشناسان بخش فروش شرکت پویش اروین میعان بروزرسانی میشود. پس تنها راه استعلام قیمت تری پلی فسفات تماس با کارشناسات شرکت است.

تری پلی فسفات , قیمت سدیم فسفات , خرید تری سدیم فسفات , تری پلی فسفات چین , تری سدیم پلی فسفات چینی , تری سدیم فسفات چین تیانجین , خرید عمده تری پلی فسفات , فروش عمده تری سدیم فسفات , قیمت عمده سدیم فسفات

خرید تری پلی فسفات

برای خرید تری سدیم فسفات بهتر است ابتدا وارد کننده های مستقیم مواد شیمیایی را بیابید. اینکه حتما باید بدون واسطه مواد شیمیایی را وارد کند بسیار حائز اهمیت است چرا که روی قیمت تری سدیم فسفات تاثیر مستقیم و زیادی دارد. فرقی ندارد خرید پلی فسفات خوراکی باشد یا خرید سدیم تری پلی فسفات صنعتی, باید با شرکت وارد کننده مستقیم تری سدیم فسفات چینی همکاری نمایید.

خرید تری سدیم فسفات خوراکی و صنعتی از پویش اروین میعان یکی از بهترین انتخاب ها با قیمت بسیار مناسب است.

فروش تری پلی فسفات

شرکت پویش اروین میعان با واردات مستقیم و بدون واسطه انواع مواد شیمیایی از جمله تری پلی فسفات, فروش تری پلی فسفات را در بازار مواد شیمیایی برای برخی دیگر از توزیع کننده ها راحت نموده. فروشنده های تری پلی فسفات دیگر با واسطه های بیشتری از شرکت های وارد کننده مستقیم مواد شیمیایی خرید کرده و با درصد سود بالاتری به بازار و مصرف کننده ها ارائه مینمایند. فروش تری پلی فسفات سدیم خوراکی نیز با فروش تری پلی فسفات صنعتی تفاوتی ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *