متانول شیمیایی

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

متانول, متانول فله, متانول فله صنعتی, متانول فله شیمیایی, متانول شیمیایی, الکل چوب, قیمت متانول, خرید متانول, تولید کننده متانول
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ماده شیمیایی متانول ماده ای است که دارای فراریت بالایی می باشد و بدون رنگ و بو می باشد و در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. این ماده شیمیایی نخستین بار از مونواکسید کربن و هیدروژن و در مجاروت آهن تولید شد. متیل الکل یکی دیگر از نام های این ماده می باشد که ساده ترین نوع الکل به شمار می آید و دارای فرمول شیمیایی CH3OH  می باشد و از فعالیت های هوازی نوع مختلفی از باکتری ها تولید می شوند.

در سال 1923 تولید آن الکل چوب توسط پیر ماتیاس تولید کرد و این تولید را از طریق گاز سنتز انجام داد. تولید کننده متانول فله ای از کاتالیزورهایی استفاده می کند که این دستگاه در فشار کمی کار می کند و دارای عملکرد مطلوب و کارآمدی می باشد. متانول فله ای  جزو سه صنعت شیمیایی بسیار اساسی در جهان محسوب می شود و مواد زیادی از طریق آن تولید می شود.

قیمت متانول شیمیایی

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع متانول فله شیمیایی و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

تولید کننده متانول شیمیایی

این روزها تولید الکل چوب با روش مدرن ترین نسبت به گذشته انجام می شود که این امر کیفیت آن را بالا برده است. در این روش هیدروژن و مونوکسید کربن را مخلوط کرده و با واکنش متان و آب در دمای زیاد این مواد شیمیایی صنعتی تولید می شود.  یکی از مشخصه های اصلی الکل چوب کاتالیزوهایی است که در تولید آن استفاده شده است.

در ایران چها مجموعه ی غول پیکر شامل پتروشیمی زاگرس، زاگرس، خارک و فن آوران آن را تولید می کنند و از بزرگترین تولید کننده های متیل الکل در جهان می باشند. در واقع ایران یکی از مهم ترین قطب های صادر کننده متانول فله ای در دنیا محسوب می شود. که زاگرس بزرگترین مجتمع های تولید الکل چوب می باشد.

الکل چوب چیست ؟

متیل الکل که به آن الکل چوب و روح چوب و.. نیز گفته می شود از الکل های غیر مصرف کننده ای می باشد که بیشتر به عنوان ضد یخ و حلال و برای تولید سوخت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده دارای ترکیبی قابل اشتعال و فرار و بی رنگ و بو می باشد که دقیقا برخلاف اتانول یک محصول سمی برای استفاده انسان ها به شمار می رود.

مواد اولیه متانول برای تولید دیگر ترکیب ها و مواد شیمیایی کاربرد دارد مانند اسید استیک. مقدار بسیار کمی از الکل چوب به صورت معمول و طبیعی در موجودات زنده وجود دارد. برای مثال سبزیجات و میوه ها مقادیر پایینی الکل چوب دارند. یکی از پر استفاده تر ین و طبیعی ترین مواد برای تولید متیل الکل گاز طبیعی می باشد.

مواد اولیه ی مختلفی در تولید الکل چوب استفاده می شود مانند ذغال سنگ که در چین بسیار پر کاربرد می باشد. الکل چوب قبلا از طریق تقطیر مخرب چوب بوجود می آمد ولی این روزها روش های پیشرفته تری استفاده می شود یعنی با استفاد از کاتالیزوها، هیدروژن و مونوکسید کربن را با یکدیگر ترکیب می کنند تا این مواد شیمیایی صنعتی تولید شود. از کاربردهای متیل الکل می توان به این موارد اشاره کرد:

  • بعنوان ضد یخ و حلال استفاده می شود.
  • وارد کننده متانول فله ای برای ساخت انواع مواد پلاستیکی و مواد منفجره و سه لایه ها از آن استفاده می کند.
  • برای تولید انواع ورنی ها و لامینیت ها کاربرد دارد.
  • برای تولید تجهیزات عکاسی و آشپزخانه و ظروف مورد استفاده قرا می گیرد.
  • برای تولید انواع رزین ها و مصارف خانگی.
  • برای سوزاندن آرام بنزین کاربرد دارد.
  • صادر کننده مواد شیمیایی این ماده را برای مصرف کننده ارسال می کند تا به عنوان کالای نهایی از آن استفاده کند.

فروش متانول شیمیایی

در برنامه های وابسته به انرژی از الکل چوب تا حدود 45 درصد استفاده می شود. فروش متانول فله ای برای استفاده به عنوان سوخت برای قایق ها و وسایل نقلیه انجام می شود. همچنین می توان از متیل الکل استفاده کرد و آن را با بنزین مخلوط  کرد تا به سوخت کارآمدی دست یافت که متیل سوم اتیلن نام دارد که می تواند نسبت به بنزین عادی موجب انتشار بوتیل کمتری شود.

قیمت متانول از عوامل تعیین کننده ای برای استفاده و خرید آن می باشد. از الکل چوب در بیودیزل استفاده می کنند. از الکل چوب برای ساخت برق نیز استفاده می کنند. می توان از این مواد شیمیایی صنعتی به جای سوخت معمولی استفاده کرد که در واقع نوعی سوخت تجدید پذیر است که از چربی حیوانات و گیاهان است. در بسیاری غذاها به شکل طبیعی وجود دارد.

خرید متانول فله صنعتی از ساده ترین ماده های ارگانیک است که قابل حل در آب بوده و دارای بویی شبیه به نوشیدنی های الکلی و اتیل الکل می باشد. ولی می تواند سم مهلکی باشد. از روح چوب برای تولید موادی مانند اسید استیک استفاده می کنند. متیلیک الکل در آزمایشگاه ها و صنایع کاربرد زیادی دارد مانند فروش این ماده به عنوان ضد یخ و حلال و همچنین برای دفع آفات استفاده می شود.

کاربرد متانول شیمیایی

متانول سم بسیار قوی ای بوده و قابلبیت اشتعال دارد. اگر به طور مستقیم بیش از 10 میلی لیتر از این مواد شیمیایی صنعتی استفاده شود سبب نابودی عصب مرکزی و کوری و اغما و تخریب عصب بینایی و حتی مرگ می شود. در زمان استفاده از متانول بهتر است به صورت مستقیم با آن برخورد نداشته باشید. هنگام خرید و فروش الکل چوب لازم است از لباس های ایمنی و دستکش ها و عینک های مخصوص استفاده کرد و محافظ هایی که چشم و صورت را به طور کامل  بپوشاند. رعایت نکات ایمنی در زمان کار در بخارات روح چوب بسیار ضروری است.

نکات استفاده از متانو

اگر به صورت ناگهانی این ماده با پوست برخورد داشت باید سریع لباس را از تن خارج کرد و حدود ده تا پانزده دقیقه با آب فراوان ولرم شست و شو داد و سریعا به پزشک متخصص مراجعه نمود و نباید فرد را مجبور کنید استفراغ کند. در صورت نشت این الکل باید تخلیه آن را کاهش داد و متوقف کرد و با آتش نشانی تماس گرفت.

اجازه ندهید این ماده شیمیایی وارد فاضلاب ها و آبراه ها شود و آن را در هوای آزاد قرار ندهید و در زمان صادر و فروش نیز به این نکات توجه کنید. شرکت پویش اورین میعان یکی از معتبر ترین تولید کننده های این ماده است که با استفاده از کادر مجرب و مرغوب ترین مواد به تولید انواع مواد شیمیایی صنعتی می پردازد و با بالاترین کیفیت و کمترین زمان برای مشتریان گرامی ارسال می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *