سود مایع شیمیایی

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

سود مایع, سود مایع شیمیایی, قیمت سود مایع, فروش سود مایع, تولید کننده سود مایع, سود مایع شیمیایی, ماده شیمیایی سود
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

سود مایع ماده شیمیایی می باشد که دارای رنگ سفید و شفاف می باشد و با غلظت های 50 درصد و 31 درصد تولید شده و به مصرف کنندگان عرضه می شود. ماده شیمایی سود مایع دارای فرمول NAOH می باشد و نقطه انجماد 4.4 و نقطه جوش 145 درجه دارد. این ماده دارای نام های دیگری نیز می باشد که شامل این موارد می باشد: سود  سوزآور، هیدرات سدیم، سود کاستیک و سودای قلیایی که دارای کاربرد زیادی در صنایع مختلف می باشد. سود سوزآور دارای واکنش پذیری زیادی بوده و باید با دقت از آن نگهداری کرد تا دچار شوک دمایی نشوند و انفجار رخ ندهد. سود سوزآور بسیار واکنش دهنده و فعال می باشد و با همه ی فلزات مانند روی، قلع، آلومینیوم و منیزیم، قندهای کاهش دهنده مثل گالاکتوز و مالتوز و فروکتوز واکنش زیادی نشان می شدهد.

مواد اولیه سود مایع فله به آسانی در آب قابلیت حل شوندگی دارد و در موادی مانند گلیسرین و متانول و اتانول به صورت مساوی حل می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای سودای قلیایی در صنعت پالپ و کاغذ و صنایع شیمیایی و صنایع آلومینیوم است. ترکیب این ماده شیمیایی در آب همانند یک ماده ی تمیز کننده عمل می کند و در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. سودای قلیایی به عنوان یک مواد شیمیایی صنعتی بسیار پرتقاضا می باشد و در سراسر جهان مصرف کننده دارد.

صادر کننده سود مایع و وارد کننده سود مایع فله باید برای جا به جایی این ماده شیمیایی شرایط لازم را فراهم کند و از مخزن ها و کیسه های مخصوص این کار استفاده کند تا این ماده با رطوبت ترکیب نشود. به دلیل خاصیت خورندگی ای که هیدرات سدیم دارد باید مراقب بود تا به شما آسیب نزند. سود سوز آور باید در ظرف هایی با جنس پلاستیکی  و یا استیل نگهدای شود در غیر این صورت به سرعت با فلزات دیگر و هوا ترکیب شده و واکنش نشان می دهد چون ماده ای ناپایدار می باشد. هرچه دما افزایش یابد این ناپایداری بیشتر خواهد شد و خطرناک تر می شود. برای خرید سود مایع می توان از طریق بورس کالا اقدام کرد و با کیفیت بالا و قیمت رقابتی آن را خر یداری کرد.

سود سوزآور چیست ؟

سود سوز آور یا سدیم هیدرکسید یکی از مواد شیمیایی های پر کاربرد بوده و یک نمک سدیمی محسوب می شود. سودای قلیایی یک جاذب در آهن و رطوبت به حساب می آید. تولید کننده سود مایع در ایران به تولید این ماده شیمیایی می پردازد و آن را در داخل و خارج به فروش می رساند. بخش زیادی از سود سوزآور تولید شده در ایران از طریق بورس کالا به فروش می رسد و تمام صنایعی که مجوز دریافت کرده اند می توانند آن را خریداری کنند. باید در استفاده از سودای قلیایی نکات ایمنی را رعایت کرد چون در صورت استفاده ی نادرست و برخورد با چشم موجب کاهش بینایی و یا کوری می شود. برای اینکه مانع از این کار شوید به سرعت چشم را به مدت طولانی با آب شست و شو دهید و به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

سود سوزآور چیست ؟

سود سوز آور یا سدیم هیدرکسید یکی از مواد شیمیایی های پر کاربرد بوده و یک نمک سدیمی محسوب می شود. سودای قلیایی یک جاذب در آهن و رطوبت به حساب می آید. تولید کننده سود مایع در ایران به تولید این ماده شیمیایی می پردازد و آن را در داخل و خارج به فروش می رساند. بخش زیادی از سود سوزآور تولید شده در ایران از طریق بورس کالا به فروش می رسد و تمام صنایعی که مجوز دریافت کرده اند می توانند آن را خریداری کنند. باید در استفاده از سودای قلیایی نکات ایمنی را رعایت کرد چون در صورت استفاده ی نادرست و برخورد با چشم موجب کاهش بینایی و یا کوری می شود. برای اینکه مانع از این کار شوید به سرعت چشم را به مدت طولانی با آب شست و شو دهید و به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

خطرات و نکات ایمنی سود مایع شیمیایی:

در این جا به برخی خطرات و نکات ایمنی اشاره خواهیم کرد:

 • سود سوز آور ماده ای با خاصیت خورند می باشد که در صورت تماس با چشم موجب متلاشی شدن آن و زخم و تحریک شدید چشم خواهد شد که موجب کوری و آب سیاه و آب مروارید می شود.
 • در صورتی که با پوست برخورد کند باعث از بین رفتن بافت آن و سوختگی خواهد شد. این که پوست تا چه اندازه آسیب ببیند به غلظت این مواد شیمیایی صنعتی و مدت زمان آن دارد.
 • خوردن آن به دستگاه هضم بدن آسیب جدی وارد می کند و موجب تخریب گوارش می شود. موجب حالت تهوع و اسهال و سوختن دهان می شود.
 • تنفس این ماده شیمیایی سوز آور موجب تحریک ریه و مجرای تنفسی شده و سبب ورم می شود.

 

برای پیشگیری از این مشکلات باید نکات ایمنی را رعایت کرد و  برای استفاده از سودای قلیایی باید از دستکش ضد اسید و کفش و لباس بادوام استفاده کرد و از عینک ها مخصوص استفاده از مواد شیمیایی صنعتی استفاده کرد. وقتی کارتان با این مواد به اتمام رسید و بعد از خارج کردن لباس از بدن هر نقطه ای از بدن که آلود شده را با آب ولرم بشویید تا زمانی که آلودگی به طور کامل برطرف شده و سپس به پزشک مراجعه نمایید. در صورتی که فرد ناخود آگاه آن را تنفس کند باید او را ابتدا به فضای باز برد تا هوای آزاد را تنفس کند و سپس به پزشک مراجعه کرد.

تفاوت سود مایع و سود پرک

قبل از آن‌که به بررسی تفاوت‌های سود مایع و سود پرک بپردازیم، لازم است ابتدا بیان کنیم که این دو ماده شیمیایی از نظر میزان pH تفاوت چندانی با هم ندارند و پی اچ این دو ماده حدود 12 تا 14 است. از طرفی هم سود پرک و مایع قابلیت انحلال‌ پذیری بالایی در آب دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پی اچ مواد شیمیایی و نحوه تست آن مقاله کاغذ ph را مطالعه نمایید.

به‌طور کلی، اگر بخواهیم تفاوت سود پرک و سود مایع را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین تفاوت بارز این دو ماده شیمیایی باهم در نوع رنگ آن می باشد که سود مایع بر خلاف جامد رنگ خاصی ندارد.
 • دومین تفاوت سود پرک و سود مایع در درصد خلوص آن‌ها است. از آنجایی‌که هیدروکسید سدیم به‌ صورت جامد است، حداکثر خلوص آن 98 تا 99 درصد می باشد. اما با توجه به این‌ که در سود مایع، مایعات حضور دارند، حداکثر میزان خلوصی برای این ماده، 50 درصد نیز در نظر گرفته شده است.
 • علاوه بر موارد گفته شده، می توان به تفاوت نحوه‌ی نگهداری این دو ماده اشاره کرد. به این صورت که سود پرک را می‌توان به‌ آسانی در بسته‌بندی‌هایی ذخیره نمود و در زمان نیاز از آن استفاده کرد اما ذخیره‌ی سود مایع به راحتی سود پرک نیست. به‌همین دلیل، معمولاً اکثر صاحبان کسب‌و‌کار‌ها ترجیح می‌دهند که از سود سوزآور جامد استفاده نمایند.

خرید و فروش سود مایع شیمیایی

خرید و فروش سود مایع شیمیایی (همچنین به نام هیدروکسید سدیم یا قلیای سودا) مواردی دارد که باید در نظر گرفته شوند. این ماده یک قلیای قوی است و با دقت باید با آن برخورد شود. در ادامه، نکات مهمی که باید در خرید و فروش کاستیک سودا را رعایت کنید، آمده است:

 1. منابع معتبر: هنگام خرید کاستیک سودا، از فروشندگان و تأمین‌کنندگان معتبر و معتبر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که محصولی کیفیت بالا و درست می‌خرید.

 2. برچسب‌ها و اطلاعات محصول: برچسب محصول را به دقت بخوانید تا اطلاعات مهمی مانند ترکیبات، طرز استفاده، تاریخ انقضا و توصیه‌های ایمنی را دریافت کنید.

 3. تخزین ایمن: در صورتی که قصد ندارید سود مایع را فوراً استفاده کنید، باید آن را در محیط خشک، خنک و دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهداری کنید.

 4. تجهیزات حفاظتی: در هنگام استفاده از کاستیک سودا، از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش‌های محافظ، عینک محافظ و لباس مناسب استفاده کنید تا از تماس مستقیم با پوست و چشم‌ها جلوگیری کنید.

 5. تهویه مناسب: هنگام استفاده از کاستیک سودا، در مکانی با تهویه مناسب کار کنید تا از احتمال تولید بخارهای خطرناک جلوگیری کنید.

 6. تماس با پزشک: در صورت تماس مستقیم با کاستیک سودا به پوست یا چشم‌ها، فوراً با آب بشویید و به پزشک مراجعه کنید.

 7. استفاده مطابق با راهنما: همواره به دقت دستورات استفاده و توصیه‌های ایمنی را در دستورالعمل محصول یا راهنمای فنی مربوطه رعایت کنید.

 8. استفاده در مقادیر معقول: کاستیک سودا را در مقادیر معقول و به تناسب با نیازهای خود استفاده کنید. از استفاده بیش از حد خودداری کنید.

 9. دور ریختن صحیح: اگر سود مایع را نیاز دارید دور بریزید، از روش‌های صحیح دورریختن مطابق قوانین و مقررات محلی استفاده کنید.

شرکت پویش اروین میعان یکی از تامین کننده های شناخته شده و اصلی توزیع و تامین انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف در ایران است, شما میتوانید سود مایع, سود پرک و هر نوع ماده شیمیایی دیگری که نیاز دارید را از طریق این شرکت سفارش دهید.

قیمت سود مایع

کاستیک سودا در پالایشگاه ها و صنعت پتروشیمی بسیار استفاده می شود و برای از بین بردن اجزای اسیدی کالاهای پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت نفت و گاز برای کم کردن بوی زننده و نامطبوع مواد نفتی و گازی استفاده می شود. قیمت سود مایع فله در ایران توسط بورس کالا تعیین می شود. در واقع برای تعیین قیمت افراد در بورس قیمت جهانی و قیمت دلار را در نظر می گیرند و به صورت هفتگی قیمت پایه را اعلام می کنند و دارندگان مجوز می توانند از این طریق خرید کنند. علاوه بر قیمت پایه باید قیمت کارمزد و مالیات را نیز در نظر گرفت. ارزش افزوده و هزینه حمل و نقل سود مایع و هزینه های گمرکی نیز در داخل و بازار جهانی متفاوت بوده و باید این موارد را نیز در نظر گرفت.

تولید گنندگان زیادی در داخل و خارج به تولید و فروش سود مایع فله می پردازند. شرکت اروین میعان پویش یکی از تولید کننده های معتبر در زمینه مواد شیمایی می باشد که بعد از تولید سودای قلیایی را به داخل کشور و خارج عرضه می کند و از درجه یک ترین متریال ها برای این کار استفاده می کند و در زمان بسته بندی محصولات از ظروف مخصوص و با کیفیت استفاده می کند. این شرکت به دلیل داشتن کادری با تجربه و مجرب بهترین مواد را تولید و به مصرف کنندگان عرضه می کند. این شرکت با مشتریان صاحب نام مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه و… طرف قرارداد می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *