سود مایع – ماده شیمیایی سود – سود مایع فله – سود سوز آور

بخش های این محتوا:

سود مایع, سود مایع شیمیایی, قیمت سود مایع, فروش سود مایع, تولید کننده سود مایع, سود مایع شیمیایی, ماده شیمیایی سود

سود مایع ماده شیمیایی می باشد که دارای رنگ سفید و شفاف می باشد و با غلظت های 50 درصد و 31 درصد تولید شده و به مصرف کنندگان عرضه می شود. ماده شیمایی سود مایع دارای فرمول NAOH  می باشد و نقطه انجماد 4.4 و نقطه جوش 145 درجه دارد. این ماده دارای نام های دیگری نیز می باشد که شامل این موارد می باشد: سود  سوزآور، هیدرات سدیم، سود کاستیک و سودای قلیایی که دارای کاربرد زیادی در صنایع مختلف می باشد. سود سوزآور دارای واکنش پذیری زیادی بوده و باید با دقت از آن نگهداری کرد تا دچار شوک دمایی نشوند و انفجار رخ ندهد. سود سوزآور بسیار واکنش دهنده و فعال می باشد و با همه ی فلزات مانند روی، قلع، آلومینیوم و منیزیم، قندهای کاهش دهنده مثل گالاکتوز و مالتوز و فروکتوز  واکنش زیادی نشان می شدهد.

تولید کننده سود مایع فله

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع سود مایع شیمیایی و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

مواد اولیه سود مایع فله به آسانی در آب قابلیت حل شوندگی دارد و در موادی مانند گلیسرین و متانول و اتانول به صورت مساوی حل می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای سودای قلیایی در صنعت پالپ و کاغذ و صنایع شیمیایی و صنایع آلومینیوم است. ترکیب این ماده شیمیایی در آب همانند یک ماده ی تمیز کننده عمل می کند و در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. سودای قلیایی به عنوان یک مواد شیمیایی صنعتی بسیار پرتقاضا می باشد و در سراسر جهان مصرف کننده دارد.

سود سوزآور چیست ؟

سود سوز آور یا سدیم هیدرکسید یکی از مواد شیمیایی های پر کاربرد بوده و یک نمک سدیمی محسوب می شود. سودای قلیایی یک جاذب در آهن و رطوبت به حساب می آید. تولید کننده سود مایع در ایران به تولید این ماده شیمیایی می پردازد و آن را در داخل و خارج به فروش می رساند. بخش زیادی از سود سوزآور تولید شده در ایران از طریق بورس کالا به فروش می رسد و تمام صنایعی که مجوز دریافت کرده اند می توانند آن را خریداری کنند. باید در استفاده از سودای قلیایی نکات ایمنی را رعایت کرد چون در صورت استفاده ی نادرست و برخورد با چشم موجب کاهش بینایی و یا کوری می شود. برای اینکه مانع از این کار شوید به سرعت چشم را به مدت طولانی با آب شست و شو دهید و به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

صادر کننده سود مایع

صادر کننده سود مایع و وارد کننده سود مایع فله باید برای جا به جایی این ماده شیمیایی شرایط لازم را فراهم کند و از مخزن ها و کیسه های مخصوص این کار استفاده کند تا این ماده با رطوبت ترکیب نشود. به دلیل خاصیت خورندگی ای که هیدرات سدیم دارد باید مراقب بود تا به شما آسیب نزند. سود سوز آور باید در ظرف هایی با جنس پلاستیکی  و یا استیل نگهدای شود در غیر این صورت به سرعت با فلزات دیگر و هوا ترکیب شده و واکنش نشان می دهد چون ماده ای ناپایدار می باشد. هرچه دما افزایش یابد این ناپایداری بیشتر خواهد شد و خطرناک تر می شود. برای خرید سود مایع می توان از طریق بورس کالا اقدام کرد و با کیفیت بالا و قیمت رقابتی آن را خر یداری کرد.

نکات ایمنی که باید در زمان استفاده از سوز آور رعایت کرد چیست ؟

در این جا به برخی خطرات و نکات ایمنی اشاره خواهیم کرد:

  • سود سوز آور ماده ای با خاصیت خورند می باشد که در صورت تماس با چشم موجب متلاشی شدن آن و زخم و تحریک شدید چشم خواهد شد که موجب کوری و آب سیاه و آب مروارید می شود.
  • در صورتی که با پوست برخورد کند باعث از بین رفتن بافت آن و سوختگی خواهد شد. این که پوست تا چه اندازه آسیب ببیند به غلظت این مواد شیمیایی صنعتی و مدت زمان آن دارد.
  • خوردن آن به دستگاه هضم بدن آسیب جدی وارد می کند و موجب تخریب گوارش می شود. موجب حالت تهوع و اسهال و سوختن دهان می شود.
  • تنفس این ماده شیمیایی سوز آور موجب تحریک ریه و مجرای تنفسی شده و سبب ورم می شود.

برای پیشگیری از این مشکلات باید نکات ایمنی را رعایت کرد و  برای استفاده از سودای قلیایی باید از دستکش ضد اسید و کفش و لباس بادوام استفاده کرد و از عینک ها مخصوص استفاده از مواد شیمیایی صنعتی استفاده کرد. وقتی کارتان با این مواد به اتمام رسید و بعد از خارج کردن لباس از بدن هر نقطه ای از بدن که آلود شده را با آب ولرم بشویید تا زمانی که آلودگی به طور کامل برطرف شده و سپس به پزشک مراجعه نمایید. در صورتی که فرد ناخود آگاه آن را تنفس کند باید او را ابتدا به فضای باز برد تا هوای آزاد را تنفس کند و سپس به پزشک مراجعه کرد.

قیمت سود مایع

کاستیک سودا در پالایشگاه ها و صنعت پتروشیمی بسیار استفاده می شود و برای از بین بردن اجزای اسیدی کالاهای پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت نفت و گاز برای کم کردن بوی زننده و نامطبوع مواد نفتی و گازی استفاده می شود. قیمت سود مایع فله در ایران توسط بورس کالا تعیین می شود. در واقع برای تعیین قیمت افراد در بورس قیمت جهانی و قیمت دلار را در نظر می گیرند و به صورت هفتگی قیمت پایه را اعلام می کنند و دارندگان مجوز می توانند از این طریق خرید کنند. علاوه بر قیمت پایه باید قیمت کارمزد و مالیات را نیز در نظر گرفت. ارزش افزوده و هزینه حمل و نقل سود مایع و هزینه های گمرکی نیز در داخل و بازار جهانی متفاوت بوده و باید این موارد را نیز در نظر گرفت.

تولید گنندگان زیادی در داخل و خارج به تولید و فروش سود مایع فله می پردازند. شرکت اروین میعان پویش یکی از تولید کننده های معتبر در زمینه مواد شیمایی می باشد که بعد از تولید سودای قلیایی را به داخل کشور و خارج عرضه می کند و از درجه یک ترین متریال ها برای این کار استفاده می کند و در زمان بسته بندی محصولات از ظروف مخصوص و با کیفیت استفاده می کند. این شرکت به دلیل داشتن کادری با تجربه و مجرب بهترین مواد را تولید و به مصرف کنندگان عرضه می کند. این شرکت با مشتریان صاحب نام مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه و… طرف قرارداد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس