پویش اروین میعان

مشتری همیشگی ما خواهید شد, شرط میبندیم :)

کود اوره

اوره -کود اوره

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

کود اوره چیست ؟

کود اوره چیست ؟ انواع کود های شیمیایی, براساس مواد تشکیل دهنده و سازنده ( معمولا نیتروژن, فسفر و پتاسیم) به انوع و دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی میشود و هدف نهایی از افزودن آنها به انواع خاک در جهت جبران کمبود های عنصر مورد نیاز برای رشد گیاه میباشد. اینکه چه کود هایی را برای خاک و مناسب محیط بشناسیم, مستلزم شناخت انوع ویژگی ها و خواص خاک میباشد. که این شناخت ها از طریق نمونه برداری های لازم از خاک مورد نظر و تعیین نمودن پارامتر های مهم مانند PH, مقدارنیتروژن خاک, فسفر و… صورت میپذیرد. با توجه به استفاده های گسترده از کود های اوره در میان کشاورزان و مصرف کنندگان, در این صفحه قصد بررسی این کود را در همه جوانب خواهیم داشت. اینکه کود شیمیایی اوره چیست و یا اوره پریل چیست و… را نیز در ادامه همین صفحه مطالعه نمایید.

طرز تولید اوره اینگونه است که از ادرار افراد به مقدار زیاد دی اکسید کربن مایع و آمونیاک مایع استخراج میکنند. سپس این دو ماده طی درجه حرارت و فشار بالا ترکیب میشوند و در نهایت منجر به تولید کاربامات آمونیوم میشوند‌. در نهایت این ماده تولید شده طی فشار های کمی به آب و اوره تجزیه میشود.

کود اوره کرمانشاه

پتروشیمی کرمانشاه یکی از پتروشیمی های تولید اوره در ایران است. از این کارخانه اوره کرمانشاه, اوره باکیفیتی تولید و از طریق شرکت کود اوره کرمانشاه به سرتاسر دنیا صادر میگردد. شرکت اوره کرمانشاه در سرتاسر ایران نیز نمایندگی های زیادی در جهت پخش مستقیم اوره کرمانشاه از کارخانه اوره کرمانشاه دارد. اوره همچنین به عنوان یک کاربامید هم شناخته میشود, اوره کرمانشاه, ماده ای جامد و بی رنگ و بدون بو است که بسیار در آب نیز حل میشود, کود اوره عملا غیر سمی نیز میباشد. کود اوره گرانول کرمانشاه توسط شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان به سرتاسر ایران توزیع میشود.

اوره پردیس

تولید اوره پتروشیمی پردیس در سال 1400 رکورد بینظیری را برای خود ثبت کرد. پترشیمی پردیس, سه واحد تولید اوره پردیس  را دارد که دومین واحد کود اوره پتروشیمی پردیس بالاترین رکورد را کسب نموده است. کود اوره پردیس نیز نمایندگی هایی برای توزیع کود پردیس در سرتاسر ایران دارد که شرکت پویش اروین میعان یکی از این نمایندگی های مستقیم است. کود اوره پردیس را میتوانید بدون واسطه و با بهترین قیمت بازار از شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان سفارش دهید.

اوره شیراز

پتروشیمی شیراز از بزرگترین تولیدکنندگان کود اوره در اسران هستند که اقدام به تولید اوره 46 درصد شیراز برای مصارف فعال در بخش های کشاورزی در ایران نموده است. کود شیمیایی اوره شیراز را میتوانید از نمایندگی مستقیم این کارخانه در تهران خریداری نموده و بار خود را در هر نقطه از ایران تحویل بگیرید. بدون واسطه بودن شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان در پخش اوره پریل شیراز موجب توزیع کود اوره شیراز با بهترین قیمت در ایران شده است. موجودی کود اوره پریل شیراز را میتوانید از کارشناسان شرکت پویش اروین میعان استعلام بگیرید.

کود شیمیایی اوره پریل یکی از مواد مهمی است که امروزه در ایران توسط شرکت اوره پردیس و شرکت اوره کرمانشاه، شیراز، مرودشت، رازی، خراسان تولید میشود تولید این ماده در سال چیزی حدود ۵ میلیون تن است. جالب است بدانید تا حدود یک دهه قبل ایران جز کشور هایی بود که این ماده را وارد میکرد ولی امروزه کشور عزیزمان ایران جز کشور های صادر کننده این ماده شیمیایی قرار دارد.

در واقع اوره یکی از مواد شیمیایی بسیار مهم است که در صنایع باغداری، کشاورزی و غذایی و پزشکی کاربرد دارد و عملا همه کشور های جهان به این ماده پر ارزش نیازمند هستند. ما با تولید این ماده علاوه بر اینکه سود زیادی را از طریق صادرات داریم، از آن در صنایع مختلف نیز استفاده میکنم که چون از تولیدات داخلی است با قیمت خیلی مناسب به دست تولید کنندگان میرسد. اما اگر میخواهید درباره‌ی اوره و کاربرد های آن و یک شرکت تولید و پخش مطمعن بیشتر بدانید در این مقاله با ما همراه باشید‌.

کود شیمیایی اوره پریل یک دی آمید اسید کربنیک بوده که به آن کابامید میگویند. همچنین این ماده شیمیایی با فرمول CH4N2O نشان داده میشود. جالب است بدانید اوره کاربرد های بسیار زیادی در تولید مکمل خوراکی، کود و ماده اولیه تولید دارو و پلاستکی دارد. این ماده کاملا بی رنگ بوده و ظاهری کریستالی دارد که در دمای ۲۷۱ درجه فارنهایت(۱۳۲.۷ درجه سانتی گراد) ذوب شده و قبل از رسیدن به نقطه جوش تجزیه میشود.

جالب است بدانید مهم ترین ماده نهایی نیتروژن در طی تجزیه پروتئین در کلیه برخی ماهی ها و پستانداران اوره است. اوره در خون، شیر، عرق، صفرا و ادرار کلیه ها یافت میشود. به طور کل وقتی پروتئین در بدن تجزیه میشود، آمینه از آمینواسید جدا میشود و به طور جدا گانه تبدیل به آمونیاک میشود. آمونیاک یک ماده سمی است و برای اینکه در بدن باعث آسیب نشود، کبد آن را به اوره تبدیل میکند. در نهایت اوره به کلیه ها میرود و از طریق ادرار دفع میشود‌.

در سال ۱۷۷۳ یک شیمی دان فرانسوی به نام هیلیر مارین موفق شد اوره را از ادرار جدا کند. این ماده تا سالهای گذشته فقط  توسط کشور های اروپایی و دیگر کشور ها ساخته و تولید میشد و ایران به عنوان یک کشور وارد کننده این ماده را برای صنایع مختلف خود وارد میکرد اما امروزه این ماده توسط شرکت تولید کننده اوره پردیس و شرکت تولید کننده اوره کرمانشاه  و شیراز تولید میشود.

قیمت کود اوره

قیمت کود اوره چند است ؟ قیمت کود اوره صادراتی  و قیمت عمده کود اوره را میتوانید از شرکت پویش اروین استعلام بگیرید. قیمت اوره صادراتی امروز و قیمت آزاد کود اوره را نیز میتوانید از شرکت ما استعلام بگیرید. قیمت کود اوره در بازار آزاد یا قیمت آزاد کود اوره نیز وابسته به قیمت ارز, و نواسانات بازار مواد شیمیایی است, بنابراین به صورت واحد نمیتوان قیمت ثابتی برای کود اوره در نظر گرفت, برای این کار باید با کارشناسان ما تماس گرفته و قیمت کود اوره پردیس, قیمت کود اوره شیراز, قیمت کود اوره کرمانشاه را استعلام گرفته تا قیمت روز کود اوره را به شما ارئه دهند.

خرید کود اوره

کود اوره را از کجا بخریم ؟ برای خرید کود اوره بهتر است از نمایندگی های بدون واسطه همکاری نمایید. اگر قرار بر خرید با واسطه های زیاد باشد, این امر موجب بالا رفتن قیمت کود اوره نیز میشود. اینکه از کجا کود اوره بخریم, بستگی به نحوه خرید شما دارد اگر به دنبال خرید اوره کشاورزی با قیمت روز مناسب هستید بهتر است با شرکت های اوزیع کود اوره بدون واسطه همکاری نمایید. نحوه خرید کود اوره از پتروشیمی و مستقیما از کارخانه ها نیز میسر میباشد. 

پس برای خرید کود اوره کرمانشاه, خرید عمده کود اوره کرمانشاه, خرید کود شیمیایی اوره کرمانشاه, خرید اوره پردیس, و خرید انواع کود شیمیایی اوره میتوانید با کارشناسان ما در بخش فروش در تماس باشید.

 

فروش کود اوره

برای خرید و فروش کود اوره نیز بهتر است با شرکت هایی که اوره را به صورت مشتقیم در بازار توزیع میکنند همکاری نمایید, به این معنی که این توزیع ها بدون واسطه صورت گیرد تا بر روی قیمت کود اوره تاثیر نداشته باشد. فروش کود اوره کرمانشاه و فروش ویژه اوره شیراز در شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان نیز صورت میگیرد, شما میتوانید با کارشناسان ما در نمایندگی فروش کود اوره شیراز تماس گرفته و وضعیت موجود و و قیمت این کود شیمیایی را استعلام گرفته و صفارش خود را ثبت نمایید.

کاربرد اوره

همانطور که گفته شد یکی از دلایل اهمیت کود شیمیایی اوره پریل استفاده از آن به عنوان کود شیمیایی است. دلیل این اهمیت آن است که در اوره نیتروژن بسیار زیاد است و همین نیتروژن میتواند در خاک به سرعت به آمونیاک تبدیل شود به همین دلیل است که از غلیظ ترین کود های ازت میتوان به اوره اشاره کرد.

همچنین ممکن است اوره را به طور مستقیم به خاک و شاخ و برگ ها اعمال کرد و یا از آن در کود های مختلط استفاده کرد بنابراین کود شیمیایی اوره پریل نقش بسیار مهمی در صنعت کشاورزی دارد که شرکت تولید کننده اوره پردیس میتواند با تولید آن نقش مهمی در صنعت کشاورزی و باغداری داشته باشد‌.

کاربرد اوره در صنایع تولید پروتئین گوشتی در حیوانات

همانطور ته توضیح داده شد نیتروژنی که در کود شیمیایی اوره پریل است کاملا غیرپروتئینی است. اما وقتی حیواناتی مانند گاو گوسفند که جز نشخوار کنندگان هستند این مادا را میخورند بخش بسیار زیادی از پروتئین بدنشان تامین میشود بنابراین اوره میتواند نقش مهمی در تولید گوشت باشد که شرکت تولید کننده اوره کرمانشاه با تولیدات خود میتواند این بخش از نیاز های صنعت را نیز تامین کند.

کاربرد کود شیمیایی اوره پریل

اوره در تولید کود های شیمیایی‌، رزین، داروسازی، تثبیت کننده مواد منفجر شونده مانند نیتروسلولوز، یکی از اجزای تشکیل دهنده غذای دام ها، کمک به فراهم کردن یک منبع ازت ارزان برای رشد دام ها، استفاده از آن به جای سنگ نمک برای یخ زدایی به طوری که باعت خورندگی نشود، یک نوع طعم دهنده برای سیگار، استفاده در لوازم آرایشی و مراقبتی پوست، از اوره برای از بین بردن موهای زائد استفاده میشود مانند ویت و نایر، در نرم کننده های مو، روغن های حمام و غیره مورد استفاده قرار میگیرد، اوره در محصولات حاوی سفید کننده های دندان مورد استفاده قرار میگیرد و غیره.

بله همانطور که میبینید کود شیمیایی اوره پریل در زندگی امروزه بشر بسیار موثر است و به همین دلیل است که کشور عزیزمان ایران توسط شرکت های مختلف اقدام به تولید اوره با قیمت مناسب کرده است. برای مثال قیمت اوره پردیس و کرمانشاه نسبت به اوره وارداتی بسیار مناسب است و همین امر کمک شایانی به اقتصاد کشور میکند.

کاربرد اوره در سیستم خودرو

اوره میتواند به کاهش آلاینده های NOx کمک کند به طوری در واکنش های SNCR وSCR در حین احتراق شرکت کرده و به کاهش آلاینده NOx کمک میکند. بنابراین از اوره در موتور های دیزلی و نیروگاه استفاده میشود‌. پس شرکت های صادرکننده اوره کرمانشاه و پردیس در حال تولید محصول بسیار پرارزشی از نظر محیط زیست هستند.

کاربرد کود شیمیایی اوره پریل در آزمایشگاه

اوره با غلظ ۱۰ مولار میتواند یک دفع کننده پروتئین باشد و به عنوان جزوی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی به طوری که با ایجاد اختلال در پیوند های غیر کوالانسی پروتئین باعث جدا شدن آنها میشود. از این رو در آزمایشگاه ها از اوره برای حلال کردن برخی پروتئین ها استفاده میکنند.

کاربرد اوره در پزشکی

 1. اکثر محصولات پوستی که به عنوان آبرسان در دسترس هستند حاوی اوره هستند. اوره در نگهداشتن آب پوست و جلوگیری از پیری زود رس بسیار کمک کننده است.
 2. در دنیای پزشکی از تزریق اوره برای سقط جنین نیز استفاده میشود.

تفاوت کود اوره پریل و گرانول شیراز

کود شیمیایی اوره پریل به عنوان کود کروی شکلی در دو مدل گرانول و پریل شیراز تولید میشود که عمده ترین تفاوت این دو در اندازه و ابعاد آنهاست. عموما کود اوره پریل در ابعاد ۱ الی ۲.۴ میلیمتر تولید میشود و اوره گرانول در ابعاد ۲ الی ۴میلیمتر تولید میشود پس همین ابعاد میتواند مشخص کننده ابعاد این دو کود باشد. کود اوره توسط شرکت پریل و گرانول شیراز تولید میشود. توجه داشته باشید کود اوره در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر است به طوری که کاملا کلوخه میشود. از این رو مشتریان باید پس از خرید پریل و گرانول شیراز باید به خوبی از آن مراقبت نمایند‌.

همانطور که گفته شد یک کشور نمیتواند صادر کننده همه مواد شیمیایی باشد و قطعا محدودیت های زیادی وجود دارد که نگذراند یک کشور کاملا خود کفا باشد‌. مثلا ایران تولید کننده اوره پریل و گرانول شیراز است ولی وارد کننده بسیاری از مواد شیمیایی دیگر است که این اصلا چیز عجیبی نیست. از این رو شرکت های مختلفی در سرتاسر کشور وجود دارند اقدام به خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی میکنند و نیاز های کشور را براورده میکنند البته که در این میان این شرکت ها باید یکی از مطمئن ترین آن ها را شناسایی کرد.

مثلا یک شرکت داروسازی به دلیل حساسیت بالای تولیدات خود باید از کود شیمیایی اوره پریل درجه یک با درصد خلوص درست و مطمئن استفاده کند بنابراین لازم است از یک شرکت با سابقه سفارش بگیرند که ما در اینجا یکی از بهترین و باسابقه ترین آن ها را جهت خرید اوره پردیس و اوره کرمانشاه به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

پویش اروین میعان

شرکت پویش اروین میعان یکی از با سابقه ترین و مطمئن ترین شرکت های وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیایی است که همه صنایع و تولیدی های مختلف میتوانند مواد شیمیایی مورد نیاز خود را از این شرکت تهیه نمایند. این شرکت سابقه همکاری با صنایع ذوب آهن اصفهان و غیره را دارد.

این شرکت به توزیع و پخش مواد اولیه شیمیایی صنایع مختلف با کیفیت بالا میپردازد به طوری که برای مثال همه تولید کننده های عزیزم مینوانند با بهترین قیمت اوره پردیس و کرمانشاه را تهیه نمایند‌. این شرکت با داشتن کادری مجرب جز برترین شرکت های پخش مواد شیمیایی است. شما مشتریان گرامی میتوانید با مراجعه به سایت این شرکت، )اقدام به سفارش نمایید.

محصولات اخیر

لیست محصولات

6 دیدگاه دربارهٔ «اوره -کود اوره»

 1. امیدحوریجانی

  با عرض سلام وخسته نباشید لطفا قیمت پیشنهادی خود راجهت فروش۱۸۰۰۰تن کوداوره پریل و۱۸۰۰۰تن کودتوره گرانول تحویل بندرصحارعمان با بسته بندی بالک طبق استانداردوزارت کشاورزی ایران وپرداخت بشیوه ال سی در دبی یا عمان ارسال بفرمایید
  باسپاس فراوان امیدحوریجانی مدیرعامل شرکت کامیارگسترغرب -کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران

  1. سلام
   ما صادرات نداریم
   در هر صورت برای تهیه هرگونه مواد شیمیایی بصورت داخلی از طریق دکمه های تماس سایت, تماس بگیرید یا در واتساپ پیام خودتون رو ارسال کنید, با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

خرید عمده انواع مواد شیمیایی

برای استعلام قیمت و یا خرید عمده انواع مواد شیمیایی وارداتی و داخلی, با کارشناس فروش ما تماس بگیرید.

تماس