اوره – اوره کرمانشاه – اوره پردیس – پریل گرانول شیراز – اوره گرانول – کود شیمیایی اوره پریل

بخش های این محتوا:

اوره, اوره کرمانشاه, اوره پردیس, پریل گرانول شیراز, اوره گرانول, کود شیمیایی اوره پریل

کود شیمیایی اوره پریل یکی از مواد مهمی است که امروزه در ایران توسط شرکت اوره پردیس و شرکت اوره کرمانشاه، شیراز، مرودشت، رازی، خراسان تولید میشود تولید این ماده در سال چیزی حدود ۵ میلیون تن است. جالب است بدانید تا حدود یک دهه قبل ایران جز کشور هایی بود که این ماده را وارد میکرد ولی امروزه کشور عزیزمان ایران جز کشور های صادر کننده این ماده شیمیایی قرار دارد.

در واقع اوره یکی از مواد شیمیایی بسیار مهم است که در صنایع باغداری، کشاورزی و غذایی و پزشکی کاربرد دارد و عملا همه کشور های جهان به این ماده پر ارزش نیازمند هستند. ما با تولید این ماده علاوه بر اینکه سود زیادی را از طریق صادرات داریم، از آن در صنایع مختلف نیز استفاده میکنم که چون از تولیدات داخلی است با قیمت خیلی مناسب به دست تولید کنندگان میرسد. اما اگر میخواهید درباره‌ی اوره و کاربرد های آن و یک شرکت تولید و پخش مطمعن بیشتر بدانید در این مقاله با ما همراه باشید‌.

اوره, اوره کرمانشاه, اوره پردیس, پریل گرانول شیراز, اوره گرانول, کود شیمیایی اوره پریل

خرید کود شیمیایی اوره

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع کود شیمیایی اوره و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

اوره چیست ؟

کود شیمیایی اوره پریل یک دی آمید اسید کربنیک بوده که به آن کابامید میگویند. همچنین این ماده شیمیایی با فرمول CH4N2O نشان داده میشود. جالب است بدانید اوره کاربرد های بسیار زیادی در تولید مکمل خوراکی، کود و ماده اولیه تولید دارو و پلاستکی دارد. این ماده کاملا بی رنگ بوده و ظاهری کریستالی دارد که در دمای ۲۷۱ درجه فارنهایت(۱۳۲.۷ درجه سانتی گراد) ذوب شده و قبل از رسیدن به نقطه جوش تجزیه میشود.

جالب است بدانید مهم ترین ماده نهایی نیتروژن در طی تجزیه پروتئین در کلیه برخی ماهی ها و پستانداران اوره است. اوره در خون، شیر، عرق، صفرا و ادرار کلیه ها یافت میشود. به طور کل وقتی پروتئین در بدن تجزیه میشود، آمینه از آمینواسید جدا میشود و به طور جدا گانه تبدیل به آمونیاک میشود. آمونیاک یک ماده سمی است و برای اینکه در بدن باعث آسیب نشود، کبد آن را به اوره تبدیل میکند. در نهایت اوره به کلیه ها میرود و از طریق ادرار دفع میشود‌.

تاریخچه کود شیمیایی اوره پریل

در سال ۱۷۷۳ یک شیمی دان فرانسوی به نام هیلیر مارین موفق شد اوره را از ادرار جدا کند.

این ماده تا سالهای گذشته فقط  توسط کشور های اروپایی و دیگر کشور ها ساخته و تولید میشد و ایران به عنوان یک کشور وارد کننده این ماده را برای صنایع مختلف خود وارد میکرد اما امروزه این ماده توسط شرکت تولید کننده اوره پردیس و شرکت تولید کننده اوره کرمانشاه تولید میشود.

مواد اولیه تولید اوره

طرز تولید اوره اینگونه است که از ادرار افراد به مقدار زیاد دی اکسید کربن مایع و آمونیاک مایع استخراج میکنند. سپس این دو ماده طی درجه حرارت و فشار بالا ترکیب میشوند و در نهایت منجر به تولید کاربامات آمونیوم میشوند‌. در نهایت این ماده تولید شده طی فشار های کمی به آب و اوره تجزیه میشود.

کاربرد اوره به عنوان کود شیمیایی

همانطور که گفته شد یکی از دلایل اهمیت کود شیمیایی اوره پریل استفاده از آن به عنوان کود شیمیایی است. دلیل این اهمیت آن است که در اوره نیتروژن بسیار زیاد است و همین نیتروژن میتواند در خاک به سرعت به آمونیاک تبدیل شود به همین دلیل است که از غلیظ ترین کود های ازت میتوان به اوره اشاره کرد.

همچنین ممکن است اوره را به طور مستقیم به خاک و شاخ و برگ ها اعمال کرد و یا از آن در کود های مختلط استفاده کرد بنابراین کود شیمیایی اوره پریل نقش بسیار مهمی در صنعت کشاورزی دارد که شرکت تولید کننده اوره پردیس میتواند با تولید آن نقش مهمی در صنعت کشاورزی و باغداری داشته باشد‌.

کاربرد اوره در صنایع تولید پروتئین گوشتی در حیوانات

همانطور ته توضیح داده شد نیتروژنی که در کود شیمیایی اوره پریل است کاملا غیرپروتئینی است. اما وقتی حیواناتی مانند گاو گوسفند که جز نشخوار کنندگان هستند این مادا را میخورند بخش بسیار زیادی از پروتئین بدنشان تامین میشود بنابراین اوره میتواند نقش مهمی در تولید گوشت باشد که شرکت تولید کننده اوره کرمانشاه با تولیدات خود میتواند این بخش از نیاز های صنعت را نیز تامین کند.

تفاوت کود اوره پریل و گرانول شیراز

کود شیمیایی اوره پریل به عنوان کود کروی شکلی در دو مدل گرانول و پریل شیراز تولید میشود که عمده ترین تفاوت این دو در اندازه و ابعاد آنهاست. عموما کود اوره پریل در ابعاد ۱ الی ۲.۴ میلیمتر تولید میشود و اوره گرانول در ابعاد ۲ الی ۴میلیمتر تولید میشود پس همین ابعاد میتواند مشخص کننده ابعاد این دو کود باشد. کود اوره توسط شرکت پریل و گرانول شیراز تولید میشود. توجه داشته باشید کود اوره در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر است به طوری که کاملا کلوخه میشود. از این رو مشتریان باید پس از خرید پریل و گرانول شیراز باید به خوبی از آن مراقبت نمایند‌.

کاربرد کود شیمیایی اوره پریل

اوره در تولید کود های شیمیایی‌، رزین، داروسازی، تثبیت کننده مواد منفجر شونده مانند نیتروسلولوز، یکی از اجزای تشکیل دهنده غذای دام ها، کمک به فراهم کردن یک منبع ازت ارزان برای رشد دام ها، استفاده از آن به جای سنگ نمک برای یخ زدایی به طوری که باعت خورندگی نشود، یک نوع طعم دهنده برای سیگار، استفاده در لوازم آرایشی و مراقبتی پوست، از اوره برای از بین بردن موهای زائد استفاده میشود مانند ویت و نایر، در نرم کننده های مو، روغن های حمام و غیره مورد استفاده قرار میگیرد، اوره در محصولات حاوی سفید کننده های دندان مورد استفاده قرار میگیرد و غیره.

بله همانطور که میبینید کود شیمیایی اوره پریل در زندگی امروزه بشر بسیار موثر است و به همین دلیل است که کشور عزیزمان ایران توسط شرکت های مختلف اقدام به تولید اوره با قیمت مناسب کرده است. برای مثال قیمت اوره پردیس و کرمانشاه نسبت به اوره وارداتی بسیار مناسب است و همین امر کمک شایانی به اقتصاد کشور میکند.

اوره, اوره کرمانشاه, اوره پردیس, پریل گرانول شیراز, اوره گرانول, کود شیمیایی اوره پریل

کاربرد اوره در سیستم خودرو

اوره میتواند به کاهش آلاینده های NOx کمک کند به طوری در واکنش های SNCR وSCR در حین احتراق شرکت کرده و به کاهش آلاینده NOx کمک میکند. بنابراین از اوره در موتور های دیزلی و نیروگاه استفاده میشود‌. پس شرکت های صادرکننده اوره کرمانشاه و پردیس در حال تولید محصول بسیار پرارزشی از نظر محیط زیست هستند.

کاربرد کود شیمیایی اوره پریل در آزمایشگاه

اوره با غلظ ۱۰ مولار میتواند یک دفع کننده پروتئین باشد و به عنوان جزوی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی به طوری که با ایجاد اختلال در پیوند های غیر کوالانسی پروتئین باعث جدا شدن آنها میشود. از این رو در آزمایشگاه ها از اوره برای حلال کردن برخی پروتئین ها استفاده میکنند.

کاربرد اوره در پزشکی

  1. اکثر محصولات پوستی که به عنوان آبرسان در دسترس هستند حاوی اوره هستند. اوره در نگهداشتن آب پوست و جلوگیری از پیری زود رس بسیار کمک کننده است.
  2. در دنیای پزشکی از تزریق اوره برای سقط جنین نیز استفاده میشود.

مواد شیمیایی صنعتی

به طور کل تمامی کشور های دنیا برای چرخ صنعت خود به مواد شیمیایی صنعتی مختلف نیاز مند هستند. از آنجایی که تنوع این مواد بسیار بالا است هیچ کشوری نمیتواند همه این مواد را خود به تنهایی تولید نماید و مجبور به وارد کردن این مواد میشوند. برای مثال یک کشوری که نمیتواند اوره تولید کند میتواند از تولید کننده های ایرانی سفارش بگیرد و به عنوان وارد کننده اوره پردیس اقدام به خرید نماید.

اوره, اوره کرمانشاه, اوره پردیس, پریل گرانول شیراز, اوره گرانول, کود شیمیایی اوره پریل

صادر کننده مواد شیمیایی

همانطور که گفته شد یک کشور نمیتواند صادر کننده همه مواد شیمیایی باشد و قطعا محدودیت های زیادی وجود دارد که نگذراند یک کشور کاملا خود کفا باشد‌. مثلا ایران تولید کننده اوره پریل و گرانول شیراز است ولی وارد کننده بسیاری از مواد شیمیایی دیگر است که این اصلا چیز عجیبی نیست. از این رو شرکت های مختلفی در سرتاسر کشور وجود دارند اقدام به خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی میکنند و نیاز های کشور را براورده میکنند البته که در این میان این شرکت ها باید یکی از مطمئن ترین آن ها را شناسایی کرد.

مثلا یک شرکت داروسازی به دلیل حساسیت بالای تولیدات خود باید از کود شیمیایی اوره پریل درجه یک با درصد خلوص درست و مطمئن استفاده کند بنابراین لازم است از یک شرکت با سابقه سفارش بگیرند که ما در اینجا یکی از بهترین و باسابقه ترین آن ها را جهت خرید اوره پردیس و اوره کرمانشاه به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

پویش اروین میعان

شرکت پویش اروین میعان یکی از با سابقه ترین و مطمئن ترین شرکت های وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیایی است که همه صنایع و تولیدی های مختلف میتوانند مواد شیمیایی مورد نیاز خود را از این شرکت تهیه نمایند. این شرکت سابقه همکاری با صنایع ذوب آهن اصفهان و غیره را دارد.

این شرکت به توزیع و پخش مواد اولیه شیمیایی صنایع مختلف با کیفیت بالا میپردازد به طوری که برای مثال همه تولید کننده های عزیزم مینوانند با بهترین قیمت اوره پردیس و کرمانشاه را تهیه نمایند‌. این شرکت با داشتن کادری مجرب جز برترین شرکت های پخش مواد شیمیایی است. شما مشتریان گرامی میتوانید با مراجعه به سایت این شرکت، )اقدام به سفارش نمایید.

5 پاسخ

  1. با عرض سلام وخسته نباشید لطفا قیمت پیشنهادی خود راجهت فروش۱۸۰۰۰تن کوداوره پریل و۱۸۰۰۰تن کودتوره گرانول تحویل بندرصحارعمان با بسته بندی بالک طبق استانداردوزارت کشاورزی ایران وپرداخت بشیوه ال سی در دبی یا عمان ارسال بفرمایید
    باسپاس فراوان امیدحوریجانی مدیرعامل شرکت کامیارگسترغرب -کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس