سود پرک – کاستیک سودا

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

سود پرک, کاستیک سودا, خرید سود پرک, قیمت سود پرک, تولید کننده سود پرک, سود پرک کلران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سود پرک که نام های مختلفی مانند سدیم هیدروکسید دارد در اوایل به وسیله ی تولید کنندگان صابون به تولید می رسید. کاستیک سودا یک ماده قلیایی قوی ای است ولی خطر منفجر شدن و یا شعله ور شدن را ندارد.

سود پرک کلران با ماده هایی نظیر هیدروکلریک اسید واکنش نشاده داده و سپس خنثی می شود و در نتیجه گرما ی بسیار زیادی تولید می کند. در صنعت شیمیایی کاستیک سودا تقریبا حدود چهل درصد برای تولید بسیاری از ترکیب ها و مواد شیمیایی به کار می رود و به عنوان مواد اولیه در این مواد در نظر گرفته می شود. سود پرک یک ماده شیمایی است که دارای فرمول NAOH  بوده ونام های دیگر آن سود سوز آور، مواد شیمیایی کاستیک سودا، سود جامد پرک و چربی گیر صنعتی می باشد.  این مواد شیمیایی دارای ترکیبی از سدیم و هیدروکسید آنیون می باشد.

تولید کننده سود پرک کلران از آن در زمینه های مختلفی استفاده می کند مانند تولید مواد شیمیایی، خمیر کاغذ، کاغذ، مواد پتروشیمی، ابریشم مصنوعی، آلومینیوم، صابون، پارچه و مواد شیمیایی. در آزمایشگاه ها برای این که غلظت اسید ها را تعیین کنند از مواد اولیه کاستیک سودا استفاده می کنند. همچنین برای سنجیدن اسید یا باز از ماده شیمیایی سود پرک استفاده می شود. در واقع این محصول یک مواد شیمیایی صنعتی محسوب می شود.

تولید کننده سود پرک

شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی، صادر کننده مواد شیمیایی از جمله انواع سود پرک شیمیایی و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، مواد شیمیایی صنعتی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد شیمیایی حلال میباشد.

آدرس: تهران خیابان پاسداران خیابان پایدار فرد نبش بوستان پنجم پلاک 12 طبقه 5 واحد 10

سود پرک, کاستیک سودا, خرید سود پرک, قیمت سود پرک, تولید کننده سود پرک, سود پرک کلران

ماده شیمیایی سود پرک کلران چیست ؟

کاستیک سودا وقتی در حالت جامد است بدون بو و رنگ بوده و دارای رنگی مایل به سفید می باشد. فروش سود پرک در حالت جامد به شکل پولک یا گرانوله می باشد.

به حالت پولک آن سود پرک گفته می شود و به حالت گرانوله سود گرانول می گویند. سود پرک کلران به آسانی رطوبت را جذب می کند و موجب می شود که پولک ها به هم دیگر بچسبند به همین دلیل صادر کننده مواد شیمیایی باید از کیسه هایی که مناسب بوده و لمینت دار است استفاده کند. کاستیک سودا دارای نقطه ذوب بسیار زیادی می باشد و به آسانی در آب قابلیت حل شدن دارد و در  آب به رنگ روشن تبدیل می شود. حل شدن کاستیک سودا در آب گرما ده می باشد.

محلولی که از حل شدن آب و سودپرک کلران بدست می آید دارای پی اچ بسیار زیادی می باشد و دارای خاصیت لغزندگی می باشد. در نتیجه زمانی که سودپرک در آب حل می شود خاصیت خورندگی زیادی پیدا می کند. خرید سودپرک کلران بسیار رایج است چون به عنوان یک ماده شیمیایی پر کاربرد در صنعت محسوب می شود.

برای استفاده از این ماده باید بسیار دقت کرد چون در صورتی که با پوست دست در تماس باشد و یا بوییدن آن و یا تماس با چشمان، مشکلات زیادی را به وجود می آورد، مانند نابینایی و سوختگی و… بنابراین در زمان استفاده از کاستیک سودا باید نکات ایمنی را رعایت کرد تا مشکلی بوجود نیاید. در نتیجه می توان برای استفاده از این ماده پر خطر از ماسک و لباس مناسب و دستکش استفاده نمود. هیدروکسید سدیم از طریق الکترولیز کردن کلرید سدیم در ظرف الکترولیتی تولید می شود.

سود پرک, کاستیک سودا, خرید سود پرک, قیمت سود پرک, تولید کننده سود پرک, سود پرک کلران

ویژگی های سود پرک چیست ؟

این ماده داری خصوصیاتی است که در ادامه به صورت مختصر به توضیح درباره ی آن می پردازیم:

  • سودپرک کلران یک ماده شیمیایی قلیایی به شمار می رود اما منفجر نمی شود.
  • این ماده موجب خوردگی فلزات می شود مانند قلع و روی و آلومینیوم و در طی این خوردگی هیدروژن تولید می شود که ممکن است تبدیل به یک ماده شیمیایی منفجره تبدیل شود.
  • به راحتی رطوبت را به خود جذب می کنند و رطوبت نیز دی اکسید گوگرد و دی اکسید کربن را به خود جذب می کنند.
  • زمانی که سود پرک با مایعی حل می شود گرمای زیادی تولید می کند در نتیجه اگر این کار با بی احتیاطی انجام شود محلول پاشیده خواهد شد.
  • این محلول موجب سوختگی می شود اگر با پوست در تماس باشد.

به دلیل خطراتی که این ماده شیمیایی  دارد واردکننده سود پرک و صادر کننده سود پرک کلران باید با رعایت نکات ایمنی و داشتن کیسه های مخصوص حمل و نقل این کار را انجام دهد. از این ماده برای تولید شوینده هایی مثل ضد عفونی کننده ها و صابون استفاده می کنند.

محلول های ضد عفونی کننده و سفید کننده از طریق ترکیب شدن کلر و سود کاستیک به وجود می آیند. محلول هایی که برای باز کردن لوله ها کاربرد دارند حاوی سود سوزآور هستند  که مواد چربی و روغنی را که موجب انسداد لوله ها می شوند را به مواد صابونی تبدل می کنند تا موجب رفع انسداد لوله ها شوند. سود پرک در صنعت پزشکی نیز کاربرد دارد و برای تولید آسپرین استفاده می شود و از این طریق از انعقاد خون ممانعت می کند.

سخن آخر

سود پرک کلران با توجه به کاربرد فراوانی که دارد در صنایع مختلفی مانند نساجی و داروسازی و تولید کاغذ و آلومینیوم و… مورد استفاده قرار می گیرد. و دارای خاصیت قلیایی و واکنش پذیری و سفیدکنندگی و حلالیت در مایعات است. این خصوصیات موجب محبوب شدن این ماده شیمیایی شده است.

قیمت کاستیک سود بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که در بازار دارد تعیین می شود. قیمت این محصول در کشورهای مختلف و قاره های مختلف متفاوت می باشد. قیمت سود پرک کلران در اروپا و امریکا و چین و آسیار به صورت هفتگی به روز رسانی می شود تا مشتریان چشم انداز درستی نسبت به قیمت داشته باشند و طبق آن درخواست سفارش برای خرید دهند.

این ماده شیمیایی به دلیل خطراتی که دارد باید طبق دستورالعمل ها و با استفاده از عینک ها و لوازم مخصوص مورد استفاده قرا ر گیرد تا ایمنی به طور کامل رعایت شود. در صورتی به صورت اتفاقی این محصول با پوست برخورد کرد پوست و چشم ها را به مدت ده تا پانزده دقیقه با آب زیاد شست و شو دهید.

این ماده بسیار خطرناک است و می تواند موجب آسیب جبران ناپذیری به رگ های خونی و مری شود و رگ ها را بسوزاند و سبب خون ریزی شدید و مرگ شود. ماده شیمیایی سود پرک کلران به دلیل خاصیت گرماده بودن در صورت ترکیب در آب ممکن است موجب آتش گرفتن شود. شرکت پویش اروین میعان توانسته مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف را تولید و فراهم کند و از بهترین متریال ها استفاده کند و طبق تقاضای مشتریان در کمترین زمان این مواد شیمیایی را تولید و به مشتریان محترم عرضه می کند.

.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *