سیلیکون متال وارداتی – پودر si

شرکت مواد شیمیایی , واردات مواد شیمیایی , صادرات مواد شیمیایی , وارد کننده مواد شیمیایی , صادر کننده مواد شیمیایی

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و ثبت سفارش این محصول تماس بگیرید.

سیلیکون متال وارداتی, پودر si, سیلیکون متال، وارد کننده سیلیکون متال، شرکت وارد کننده سیلیکون متال , سیلیکون متال قیمت
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

سیلیکون متال وارداتی یا پودر si : این نوع مواد شیمیایی صنعتی به عنوان یک سیلیکون کریستالی و یا سیلیکون صنعتی شناخته میشود، به طور کلی به عنوان یک افزودنی به جهت استفاده برای آلیاژ های غبر آهنی به کار برده میشود. این نوع سیلیکون متال ها پودری در ابعاد های میکرون، سیلیکون پوست ای ( فلیک ) ، سیلیکون پوست سیاه، سرباره فلزی سیلیکون و… موجود میباشند.

از این پودر سیلیکون در ابعاد های میکرون، به عنوان سیلیکون پودری و یا میکرو سیلیکا، پودر میکرو سیلیکون یا دود سیلیکون ( سیلیکون فوم ) نام گذاری میشوند، که به طور کلی برای استفاده در صنعت بتن و مواد های دیرگداز مورد استفاده قرار میگیرند.

سیلیکون متال وارداتی یا پودر si از لحاظ صنعتی با سیلیکون عنصری تصفیه شده که عموما برای تولید انواع سیلیکون ها و تهیه مواد های نیمه هادی یا خالصی بالا و همچنین تهیه آلیاژ هایی برای مصارف خالص مورد استفاده قرار میگرند. به عنوان نمونه؛ تولید لاستیک سیلیکون، رزین سیلیکون، روغن سیلیکون و…

نام صنعتی این ماده شیمیایی، سیلیکون متال | Silicon Metal است. فرمول شیمیایی این ماده Si و نام و انواع این ماده شیمیایی، سیلیکون متال صنعتی، سیلیکون متال پودری، سیلیکون متال پوسته ای، فلز سیلیکون، سیلیکون متال 441 و… است. شرکت پویش اروین میعان بزرگترین وارد کننده انواع سیلیکون متال و دیگر مواد شیمیایی آماده ارسال انواع محصولات شیمیایی، صنعتی، آزمایشگاهی، خوراکی و دارویی و همچنین انواع مواد اولیه حلال میباشد.

سیلیکون متال چیست ؟

سیلیکون صنعتی یا متال محصولی میباشد که در اواسط سال 1960 به تولید رسید، تولید این ماده شیمیایی در درجه اول به دلیل احساس نیاز آن در تولید نیمه هادی ها بوده است. عنصر های تشکیل دهنده پودر si درصد های مختلفی از سیلیسیوم، آلومینیوم، کلسیم ها و… است و در واقع با توجه به نیاز آن در صنعت مورد نظر میزان خالصی آن متفاوت است.

پودر سیلیکون ها معمولا یم عنصر غیرفلزی خاکستری رنگ هستند که علاوه بر سخت بودنشان، بسیار ترد هستند. در واقع میتوان گفت که سیلیکون ها از لحاظ جرم، 27.7 درصد پوسته کره زمین را متشکل میشوند، و بطور قطع دومین عنصر فراوان در پوسته زمین میباشد، این درحالی است که تنها اکسیژن درصد فراوانی بالاتری نسبت به این ماده شیمیایی دارد!

سیلیکون ها معمولا بصورت انواع کانی های ترکیبی سیلیکات و کمتر به شکل دی اکسید سیلیکون یا سیلیس که یکی از اجزای اصلی ماسه های معمولی است دیده میشود. که البته کریستال های سیلیکونی با خلوص بالا به ندرت و خیلی کم در طبیعت پیدا میشوند.

سیلیکون متال(silicon metal)یک ماده است که در صنعت کاربرد دارد و به نام سیلیکون معروف است. سیلیکون متال از چند عنصر مختلف شامل آلومینیوم، سیلیسیوم، کلسیم و غیره تشکیل شده است و بر اساس نوع استفاده و نوع نیاز دارای درصد خلوص های متفاوتی است.

درواقع سیلیکون یک عنصر غیر فلزی محسوب میشود که در رنگ های خاکستری، فلزی مشاهده میشود و ظاهری سخت و ترد است.

سیلیکون متال چیزی حدود ۲۷.۷ درصد از پوسته زمین را شامل میشود و میتوان گفت این عنصر دومین عنصر فراوان بر پوسته زمین است. اما جالب است بدانید که بلور ها و کریستال های خالص این عنصر به ندرت در طبیعت پیدا میشوند.

سیلیکون متال یا همان سیلیس بعد از اکسیژن دومین عنصر فراوان روی کره زمین محسوب میشود. در واقع سیلیس نام لاتین سیلیکون است و از آن گرفته شده است. جالب است بدانید که اولین بار سیلیکون ناخالص در 1811 کشف شد و در سال 1854 نوع کریستالی و خالص سیلیکون طی فرآیند الکترولیز به دست آمد. اما سیلیکون متال از طریق کاهش SiO2 در کوره الکتریکی تولید میشود و بعد محصول ناخالص را پالایش میکنند. سیلیکون از نظر خواص فیریکی داری رنگ خاکستری و جلای فلزی است. همچنین این ماده یک جامد سخت بوده و دارای ساختار بلوری هشت ضلعی است.

انواع سیلیکون متال یا پودر si

 

طلقه بندیSiFeAiCa
44199%0.4%0.4%0.1%
55398.5%0.5%0.5%0.3%
330399%0.3%0.3%0.03%
220199%0.2%0.2%0.02%
110199.2%0.1%0.1%.01%

سیلیکون متال Si 441 و Si 553 و Si 3303

سیلیکون صنعتی 441 و 553 از جنس سیلیکون فلزی با درجه ای پایین هستند، به همین دلیل جزو پرکاربردترین محصولات در جهان درجه 3303 است، که این سیلیکون از جنس فلز سیلیکون با درجه بالا و میزان خالصی بالا است، که از این ماده شیمیایی صنعتی برای ساخت پلی سیلیکون ها استفاده شده و همچنین در کشور ایران از گرید های سیلیکون صنعتی 441 بیشترین استفاده میشود.

سیلیکون های صنعتی به عنوان یک افزودنی برای انواع آلیاژ های غیرآهنی بکار برده میشوند، سیلیکون های صنعتی به عنوان ماده آلیاژی برای فولاد های سیلیکونی و یک اسید زدا برای ذوب انواع فولاد های ویژه و همچنین آلیاژ های غیرآهنی مورد استفاده قرار میگیرند.

 

سیلیکون صنعتی و فلزی

سیلیکون صنعتی یا پودر si به وسیله دی اکسید سیلیکون احیا شده و به آن سیلیکون صنعتی و بلوری گفته میشود. با توجه به اینکه ذوب فلز سیلیکون مصرف انرژی بالایی دارد، قیمت سیلیکون فلزی بسیار بالا است.

سیلیکون صنعتی و متال در صنایع الکترونیک و شیمیایی به انواع کروم، آنتیموان ها، سرب، منگنز، تیتانیوم، فسفر و مس و همچنین کربن احتیاج دارد. سیلیکون ها دارای خواص نیمه هادی هستند، بنابراین در دمای اتاق بسیار مقاوم وپایدار هستند.

 

سیلیکون متال ماده اولیه شیمیایی برای سیلیکون ها با درصد خالصی بالا در صنعت الکترونیک هستند.

قیمت سیلیکون متال ؟

قیمت سیلیکون های فلزی و دیگر مواد معدنی بستگی به این دارد که از چه گرید و درجه خلوصی از این ماده شیمیایی مورد نیاز است. محصولات شرکت پویش اروین میعان به عنوان بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی به صورت وارداتی از کشور های بسیار شناخته شده در این زمینه هستند که شما میتوانید درجه خلوص و کیفیت مورد نیاز خود را از این شرکت وارد کننده مواد شیمیایی و صنعتی سفارش دهید.

قیمت عمده سیلیکون متال

میتوان گفت سیلیکون متال ماده ای گران قیمت است و بسته به ارز و دلار جهانی این قیمت در نوسان است. از این رو نمیتوان قیمت ثابتی برای آن تعیین کرد. اما اگر قصد خرید عمده سیلیکون متال را دارید میتوانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس بگیرید تا از قیمت روز این ماده مطلع شوید. گفتنی است که معمولا شرکت های مهم و بزرگ صنعتی برای خرید عمده سیلیکون متال اقدام میکنند چرا که برای تولیدات خود احتیاج به مقدار زیادی سیلیکون دارند. اما چگونه میتوان این مقدار را تهیه کرد؟

قیمت سیلیکون متال را میتوانید از طریق ارتباط گرفتن با کارشناسان فروش شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان استعلام گرفته و سپس با توجه به نبض بازار اقدام به ثبت سفارش خود نمایید. قیمت سیلیکون متال وابسته به شرایط فعلی بازار جهانی دارد, قیمت نفت, ارز و… همگی با قیمت انواع مواد شیمیایی و قیمت سیلیکون متال رابطه مستقیم دارد.

بهترین تولید کننده سیلیکون متال
خرید عمده پودر سیلیکون متال

خرید سیلیکون متال

خرید پودر Si یا پودر سیلیکون متال چگونه و از کجا خریداری می شود ؟ خرید پودر Si به صورت آزمایشگاهی و صنعتی امکان پذیر می باشد . سیلیکون متال صنعتی به صورت بشکه ای و سیلیکون متال آزمایشگاهی به صورت گرمی به فروش می رسد . پودر  Si یا پودر سیلیکون متال چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟ پودر Si یا پودر سیلیکون متال کریستالی و خاکستری رنگ می باشد که به عنوان مواد اولیه آلیاژ های غیر آهنی استفاده می شود. پودر Si یا سیلیکون متال از دسته شبه فلزات می باشد که سخت و در عین حال ترد است و نقطه ذوب و نقطه جوش بالایی دارد. خرید پودر Si برای استفاده مواد اولیه در تولید سیلیکون ها، آلیاژهای آلومینیوم و مواد نیمه هادی انجام می شود . بیشترین استفاده از پودر Si یا پودر سیلیکون متال برای تولید آلیاژ آلمینیوم مورد استفاده قرار می گیرد .

سفارش سیلیکون متال

با توجه به اینکه کاربرد های زیادی برای ایجاد تنوع در فروش سیلیکون صنعتی وجود دارد، میتوانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و سفارش سیلیکون صنعتی با مشاورین فروش و کارشناسان شرکت پویش اروین میعان تماس حاصل کرده و تا با توجه به نیاز و درخواست شما با کیفیت ترین و مناسب ترین محصول از نظر قیمت را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

فروش سیلیکون متال

بدیهی است که خرید و فروش سیلیکون متال توسط شرکت های فروش مواد شیمیایی صورت میگیرد. به طوری که صنایع مختلف خودرو سازی و غیره میتواند سیلیکون مورد نیاز خود را به صورت عمده از این شرکت ها خریداری نمایند. در واقع فروش سیلیکون متال یک بیزینس سودمند است که اکثر شرکت های مواد شیمیایی از آن غافل نیستند. اما باید دقت داشت که برای خرید این ماده به شرکت های معتبر فروش سیلیکون متال مراجعه کنید.

فروش سیلیکون متال در تهران

فروش سیلیکون متال در تهران هم صورت میگیرد.به طوری که بسیاری از شرکت های معتبر در تهران فعالیت میکنند و سیلیکون مورد نیاز صنایع مختلف را تامین میکنند. اما برای خرید خرید این ماده سعی کنید یکی از بهترین شرکت های فروش سیلیکون متال در تهران را شناسایی کنید و بدان مراجعه کنید. چرا که استفاده سیلیکون با کیفیت و خالص در صنعت بسیار مهم و حائز اهمیت است. به طوری که هر گونه سهل انگاری در خرید ای ماده سبب متضرر شدن یک خط تولید میشود. در همین راستای یکی از معتبر ترین شرکت های فروش سیلیکون متال در تهران شرکت پویش اروین میعان است. مشتریان میتوانند برای خرید این ماده شیمیایی با مشاور فروش این شرکت صحبت کنند و در صورت نیاز ماده شیمیایی مورد نیاز خود را سفارش دهند.

خرید عمده سیلیکون متال وارداتی

سفارش عمده سیلیکون متال

همانطور که گفته شد سیلیکون‌متال در صنعت کاربرد های فراوان دارد از این رو تقاضا برای سفارش عمده سیلیکون متال صنعتی زیاد است. حال آنکه لازم است این ماده را از معتبر ترین وارد کننده سیلیکون متال تهیه کرد چرا که نوع و درصد خلوص این ماده در صنعت اهمیت بسیار زیادی دارد پس لازم است حتما ماده دارای کیفیت بالایی باشد. در همین راستا شرکت پویش اروین میعان یک شرکت معتبر با سابقه طولانی فعالیت در این زمینه است که شما مشتریان عزیز میتوانید با خیال راحت از آن خرید گنید.

برای خرید سیلیکون متال و خرید پودر si همکاری با وارد کننده مستقیم انواع مواد شیمیایی بهترین انتخاب است. چرا که وارد کننده های اصلی مواد شیمیایی با توجه به واردات بدون واسطه انواع مواد شیمیایی متحمل هزینه های کمتری شده و در نتیجه موجب بصرفه بودن قیمت های انواع مواد شیمیایی به هنگام خرید از این شرکت ها میشود. پویش اروین میعان نیز یکی از وارد کننده های اصلی مواد شیمیایی مانند سیلیکون متال وارداتی, انواع واد های شیمیایی خوراکی, صنعتی یا آژمایشگاهی است. بنابراین برای خرید سیلیکون متال این شرکت میتواند انتخاب درستی باشد.

سیلیکون متال وارداتی, پودر si, سیلیکون متال، وارد کننده سیلیکون متال، شرکت وارد کننده سیلیکون متال

انواع سیلیکون متال

سیلیکون متال در انواع مختلفی نظیر سیلیکون متال 441، 553، 3303، 2201، 1101 تولید میشود. به همین منظور ما در این بخش به توضیح مختصری در این باره میپردازیم. در واقع سیلیکون متال 441 و 553 هر دو از سیلیکون فلزی درجه پایین هستند. اما نوع 3303 از جنس فلز سیلیکونی درجه بالا محسوب میشود و خلوص زیادی دارد. به همین دلیل این نوع سیلیکون یکی از پرکاربرد ترین سیلیکون ها در سرتاسر جهان است. لازم به ذکر است که خط تولید سیلیکون متال در کشورمان از نوع سیلیمون متال 441 است.

سیلیکون‌متال معمولا با شکل کریستالی بوده و همانطور که گفته شد با نام صنعتی سیلیکون شناخته میشود. همچنین این عنصر با نام های si پودری، سلیکون صنعتی، سیلیکون متال پوسته ای و فلز سیلیکون و سیلیکون متال۴۴۱ شناخته میشود.

سیلیکون متال بروجرد

جالب است بدانید که شهر بروجرد در استان لرستان دارای منابعی از سیلیکون متال است. به طوری که با راه اندازی سیلیکون متال بروجرد سالانه نیمی از نیاز کشور به سیلیکون متال تامین خواهد شد. اما چیزی که در حال حاظر مشخص است آن است که در سال اینده شهرک سیلیکون متال بروجرد راه اندازی میشود. پیش بینی شده است که پس از راه اندازی این شهرک سالانه 33هزار تن سیلیکون متال استخراج خواهد شد. از این رو تولید سیلیکون متال از بروجرد میتواند گامی بلند در صنعت باشد.

کاربرد سیلیکون متال

سیلیکون متال یک جامد نیمه رساناست. به همین دلیل این ماده به طور گسترده در بخش نیمه رسانای الکترونیک و فناوری مورد استفاده قرار میگیرد. اگر سیلیکون متال خالص را با عناصری مانند فسفر، بور و آرسنیک ترکیب کنند(که به آن وافر سیلیکون میگویند) میتوانند از آن در مدارهای مجتمع، تراشه های رایانه، نمایشگر گریستال مایع، دیودهای سیلیکون و ترانزیستور ها استفاده کرد. همچنین از سیلیکون متال برای افزایش خواص فلزی آهن و آلومنیوم در صنعت استفاده میشود. به طوری که صنعت خودرو سازی بیشتر از هر صنعتی به تولید سیلیکون متال وابسته است.

  • سیلیکون در صنعت فولاد مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع سیلیکون نوعی عامل احیایی است که برای ذوب کردن بسیاری از فلزات استفاده میشود.
  • همچنین از سیلیکون در صنعت الکترونیک استفاده میشود به طوری که دستگاه الکترونیک تک کریستال نیمه هادی سیلیکون دارای ویژگی های مثبت و مزایای زیادی شامل وزن سبک، سایز کوچک و عمری طولانی است.
  • جالب است بدانید تحقیقات زیادی درباره‌ی ساخت سلول های خورشیدی سیلیکونی غیر بلوری در حال انجام است و تولید این محصول به حدود ۸ درصد رسیده است.
  • از سیلیکون تری کلروسیلان تولید میشود. حال ار این ماده در جهت تولید روغن های روان کننده سیلیکونی و ترکیبات آبگریز استفاده میشود.
  • از سیلیکون کاربید برای سایندگی نیز استفاده میشود.
  • جالب است بدانید لوله های کوارتزی که از خلوص بالایی سیلیس ساخته شده اند برای ذوب فلز و روشنایی مورد استفاده قرار میگیرند.
  • از سیلیکون متال به عنوان آلیاژی برای افزایش استحکام در آلومینیوم استفاده میکنند. همچنین افزودن این ماده به آلومینیوم باعث افزایش براقی آن میشود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

11 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *