نحوه استفاده از اروزیل

بخش های این محتوا:

مقدمه: اروزیل یک ماده شیمیایی پر ارزش است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو لازم است با نحوه استفاده از اروزیل آشنا شویم. نام علمی پودر اروزیل Fumed Silica است. ما در این مقاله و در مقاله های قبل به توضیح ساختار شیمیایی اروزیل و کاربرد آن پرداخته ایم. از این رو اگر به هر دلیلی به این اطلاعات نیازمند هستید میتوانید مقالات مرتبط با اروزیل را از مجله علمی مطالعه کنید. ما در این مقالات سعی کرده ایم اطلاعاتی کاربردی از این ماده را بیاوریم. پس حال اگر مایل هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از اروزیل

از آنجایی که اروزیل ماده ای سبک و پر حجم است از آن برای افزایش خاصیت ویسکوز به مواد استفاده میکنند. پودر اروزیل بر پایه سیلیکا است. همچنین از این ماده برای افزایش خاصیت چسبندگی به مواد استفاده میکنند. پس میتوان نتیجه گرفت اروزیل ماده ای است که برای افزایش ویسکوزیته و قوام و چسبندگی به مواد اضافه میشود. گفتنی است که یکی دیگر از خواص اروزیل جلوگیری از ته نشینی مواد است. پس پودر اروزیل یک انتخاب مناسب برای صنایعی چون: رنگسازی، رزین سازی، سنگ های تزئینی، مرکب سازی، سرامیک سازی، فایبرگلاس و روان کننده مورد استفاده قرار میگیرد. پس تا اینجا با نحوه استفاده از اروزیل آشنا شدیم.

کاربرد اروزیل در فایبرگلاس چیست؟

تا اینجا با نحوه استفاده از اروزیل آشنا شدیم. اروزیل یکی از مواد مورد استفاده در صنعت فایبرگلاس است. فایبرگلاس شامل ورق های رزینی است از ان به عنوان پوشش استفاده میکنند. این ورق های کامپوزیتی از مواد نفتی و پشم شیشه ساخته شده اند. از این کامپوزیت ها برای پوشش دهعی منابع نفت، آب، سیلوهای سیمان، اتاقک ها، ایرانیت ها، سپر خودرو ها و غیره استفاده مورد استفاده قرار میدهند. اروزیل نیز یکی از مواد مورد استفاده در ساخت فایبرگلاس ها هستند که باعث افزایش استحکام و چسبندگی آن میشوند. پس میتوان گفت اروزیل یکی از مواد مهم در ساخت فایبرگلاس ها هستند چون باعث افزایش قوام و حفظ خواص این ماده میشوند.

کاربرد های کلی اروزیل چیست؟

حال که با نحوه استفاده از اروزیل آشنا شدیم بهتر است نگاهی کلی و اجمالی کاربرد های این ماده داشته باشیم.

  • ساخت رزین های لیمینت، ساخت ژلکوت(فایبرگلاس)
  • ساخت چسب و مهر و موم
  • در گیاه پزشکی از این ماده به عنوان نگهدارنده استفاده میکنند.
  • چاپ جوهر
  • آرایشی و بهداشتی
  • لاستیک و HTV
  • سیلیکون RTV
  • کاشی و سرامیک سازی

شرکت مواد شیمیایی

احتمالا تاکنون فهمیده اید که اروزیل و نحوه استفاده از اروزیل در صنایع مختلف بسیار مهم و کاربردی است. شاید هم به همین دلیل است که معمولا شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان این ماده را موجود دارد. این ماده کاربردی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو تولید کننده های زیادی این ماده را از به صورت عمده از ما تهیه میکنند. نحوه سفارش پودر اروزیل بسیار آسان است به طوری که کافیست به سایت مراجعه کرده و با شماره تلفن موجود در آن تماس بگیرد. در صورت تمایل میتوانید به مقالات مجله علمی نیز مراجعه کنید و از اطلاعات موجود در آن استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت پویش اروین میعان

برای سفارش انواع مواد شیمیایی در گرید های مختلف با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت خرید مواد شیمیایی
تماس